Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Генеральний секретар НАТО дав «ритуальну» відповідь на питання про вступ України в НАТО.

Столтенберг сухо описав, як відбувається вступ країн в альянс без уточнеть, чи зможе скористатися цією процедурою Київ.

Кожна демократична країна Європи має право подати заявку на членство в НАТО. Так на запитання про можливість України вступити в альянс відповів Генеральний секретар Єнс Столтенберг.

Він нагадав, що в НАТО багато разів заявляли про прихильність до політики відкритих дверей. Він також нагадав, що на саміті в Мадриді союзники підтвердили свою підтримка права України самостійно обирати для себе союзи.

« Такі рішення вимагають консенсусу всіх 30 країн-союзників. Але зараз ми зосереджені на тому, щоб забезпечити необхідну допомогу », - цілком «ритуально» відповів Столтенберг.

Він також наголосив на необхідності підтримувати Україну в її обороні від російської агресії. Генеральний секретар НАТО визнав, що спроба Росії анесувати чотири українські області - це найбільші зусилля з захоплення чужої території за допомогою грубої сили з часів Другої світової війни. Кремль фактично намагається відірвати від України 15% її території, що приблизно дорівнює площі Португалії. Столтенберг запевнив, що НАТО не визнають російську анексію і заклиє всі країни зайняти таку ж позицію.

« Донецьк -це Україна, Луганськ - це Україна, Запоріжжя - це Україна, Херсон - це Україна, так само як і Крим », - наголосив він.

Читайте також: CNN: Анексія частини України не приховає прірву між бажаннями Путіна і можливостями його армії

Генсек НАТО також запевнив, що російське оголошення про анексію ніяк не впливає на готовність альянсу далі допомагати Україні в обороні.

« Путін несе повну відповідальність за цю війну. І це його відповідальність закінчити її, закінчити страждання українців, закінчити енергетичну і продовольчу кризи. Якщо Росія припинить воювати, настане мир. Якщо Україна це зробить, вона припинить існувати як суверенна країна в Європі », - пояснив Столтенберг.

Він також зауважив, мета ескалації, яку влаштував Путін, оглосивши спочатку мобілізацію і озвучивши нові ядерні погрози, а потім оголосивши про анексію чотирьох українських областей, - це змусити союзників відмовитися від підтримки України. Але Столтенберг пояснив, що після такої відмови і перемоги Росії у війні ситуація не стане більш безпечною, ніж якщо Захід і надалі буде допомагати Києву оборонятися.

Нагадаємо, що сьогодні президент Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України в НАТО . При цьому Київ просить альянс розглянути її в пришвидшеному режимі. Зеленський наголосив, що Україна уже довела сумісність зі стандартами Альянсу, які виявились реальними як на полі бою, так і в усіх інших аспектах взаємодії.

Related video

Варто зазначити, що членство України в Організації Північноатлантичного договору було закріплено в Конституції України рішенням Верховної Ради 7 лютого 2019 року.

Підготував/ла : Лесь Димань
Це параметри шрифтів, за допомогою яких ми зможемо схарактеризувати їх будову.
Останні новини
ООН задокументувала 441 вбивство цивільних російськими окупантами.

ООН задокументувала 441 вбивство цивільних російськими окупантами.

За результатами роботи Моніторингової місії ООН оприлюднила доповідь про те, як російські військові вбивали цивільних осіб в українських містах і селах Київської, Чернігівської та Сумської областей у період з 24 лютого по 6 квітня 2022 року.

Українська правда

Депутат Сейму Республіки Польща про основні акценти ХІІ Міжпарламентської Асамблеї.

Депутат Сейму Республіки Польща про основні акценти ХІІ Міжпарламентської Асамблеї.

Депутат Сейму Республіки Польща Ян Кшиштоф Ардановський про основні акценти ХІІ Міжпарламентської Асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби ...

ДАНИЛОВ намекнул на важные изменения на фронте? СВИТАН о войне зимой.

ДАНИЛОВ намекнул на важные изменения на фронте? СВИТАН о войне зимой.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Полковник запаса ВСУ, военный эксперт, летчик-инструктор Роман Свитан во время стрима на...

️️ Главное от ЖДАНОВА за 7 декабря / Финальная стадия войны / Что дальше? @OlegZhdanov.

️️ Главное от ЖДАНОВА за 7 декабря / Финальная стадия войны / Что дальше? @OlegZhdanov.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – В ходе стрима на своем ютуб-канале @OlegZhdanov проанализировал главные события в Украин...

3 15

Оперативная обстановка от ЖДАНОВА / Враг имел новый успех? @OlegZhdanov.

Оперативная обстановка от ЖДАНОВА / Враг имел новый успех? @OlegZhdanov.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #олегжданов #жданов Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Военный эксперт Олег Жданов на своем стриме прокомментировал операти...

2 2

ЯКОВЕНКО о взрыве на  «Энгельсе» : В России очень удивлены @IgorYakovenko.

ЯКОВЕНКО о взрыве на «Энгельсе» : В России очень удивлены @IgorYakovenko.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #игорьяковенко #яковенко #энгельс Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – На аэродроме "Энгельс" в Саратовской области прогремел...

1 1

ФЕЙГИН & ПИОНТКОВСКИЙ - Решающий месяц войны / Последний удар по РФ @Andrei_Piontkovsky.

ФЕЙГИН & ПИОНТКОВСКИЙ - Решающий месяц войны / Последний удар по РФ @Andrei_Piontkovsky.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #пионтковский #фейгинлайф Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Марк Фейгин и Андрей Пионтковский обсудили на стриме @FeyginLi...

1