Економіку України рятуватимуть інвестиціями: які металургійні компанії уже вкладають у екологічні проєкти.

Для фінансування проєктів з декарбонізації економіки, Україні знадобиться 102 мільярди євро капітальних інвестицій протягом 10 років. Українські металургійні компанії не лишилися осторонь і уже розпочали інвестиційні програми, спрямовані на скорочення викидів СО2.

Про це йдеться у матеріалі "Бізнес Цензор". Цифру у 102 млрд євро назвав прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Саме такі кошти знадобляться, щоб зменшити викиди парникових газів до 35% від рівня 1990 року

Так, найбільший обсяг інвестицій в екологічні проєкти заявила гірничо-металургійна група Метінвест бізнесменів Ріната Ахметова та Вадима Новинського. Минулого року інвестиції групи в оновлення зросли на 30% – до $500 млн.

На частку підприємств групи Метінвест припадає 16% викидів в Україні, однак інвестиції групи на екологічні проєкти становлять 40% від загального обсягу в Україні.

"На відміну від сумного тренду в країні, а саме – деіндустріалізації, Метінвест вибрав інший шлях, інвестиційний, він в довгостроковій перспективі повинен нам дозволити зберегти стратегічно важливу індустрію і бути екологічно чистими", – заявив на міжнародному форумі в Києві "Декарбонізація сталевої індустрії: виклики для України" гендиректор Метінвесту Юрій Риженков.

За його словами, компанія постійно вивчає різні технологічні рішення для скорочення викидів сьогодні й надалі. Зокрема, Метінвест має перейти на європейську систему моніторингу та звітності парникових газів та впровадити дорожню карту для скорочення викидів (аналогів їй в Україні ще немає). Більш того, група уклала меморандум з міжнародною компанією, що надає повний комплекс технологій, продуктів і послуг для підприємств металургійної промисловості Primetals Technologies, а також з провідним австрійським дослідним центром в металургії K1-MET для реалізації спільних проектів зі скорочення викидів парникових газів.

В найближчі чотири роки група інвестує винятково в екологічні проєкти $1,5 млрд.

Крім того, група Ferrexpo Костянтина Жеваго, яка управляє Полтавським та Єристовським гірничо-збагачувальними комбінатами ( ГЗК ), планує в найближчі роки інвестувати в зменшення вуглецевого сліду 300 млн грн.

Трубно-колісна корпорація Інтерпайп Віктора Пінчука в 2012 році відкрила електросталеплавильний комплекс з найнижчими в галузями викидами СО2. Інвестиції становили $1 млрд.

DSH Steel , яка входить в гірничо-металургійний дивізіон групи DCH Олександра Ярославського, в останні три роки інвестувала в екологічні програми близько 500 млн грн.

Корпорація Centravis Юрія Атанасова, яка входить у десятку найбільших виробників безшовних нержавіючих труб, почала програму екологічної модернізації вартістю 140 млн грн.

Наразі фінансування проєктів з декарбонізації залишається головною проблемою впровадження низьковуглецевих технологій в усьому світі і Україна – не виняток, пише видання.

За оцінками аналітиків GMK Center, процес декарбонізації виробництва потребуватиме від металургійних підприємств України $25 млрд інвестицій . Основне фінансове навантаження при цьому прийдеться на 2030-2070 роки.

"Зрозуміло, що самостійно такі суми грошей компанії не зможуть знайти без підтримки держави. Європейський союз, наприклад, частково компенсуватиме витрати своїх компаній на декарбонізацію. В тому числі – і за рахунок зібраних з українських постачальників грошей через механізм СВАМ. Саме тому, щоб український бізнес не був вимушений фінансувати декарбонізацію сусідніх європейських країн, держава повинна ухвалити рішення про участь у фінансуванні проєктів декарбонізації", – сказано у статті.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Олігархи в законі: що насправді ухвалила Верховна Рада та чи стане українцям жити краще.

Олігархи в законі: що насправді ухвалила Верховна Рада та чи стане українцям жити краще.

“Замах” на Шефіра – це напад, організований олігархами. Таку версію дружно просувають і на Банковій, і у зеленій партії. Тільки от не сходиться. Як підмітили журналісти, Шефір останнім часом сварився не з олігархами, а із Зеленським. А з олігархам...

Замах на радника президента: хто такий Сергій Шефір і наскільки він важливий для Зеленського.

Замах на радника президента: хто такий Сергій Шефір і наскільки він важливий для Зеленського.

Хотіли вбити чи залякати? Резонансна і справжня шпигунська історія сталася цього тижня з першим помічником президента України Сергієм Шефіром Його автомобіль обстріляли на дорозі під Києвом. У лімузин Audi влучило 18 куль. Шефіра не зачепило, а от...

Остання розмова із Зеленським та вартість комуналки у Києві - ексклюзивне інтерв'ю Віталія Кличка.

Остання розмова із Зеленським та вартість комуналки у Києві - ексклюзивне інтерв'ю Віталія Кличка.

Опалювальний сезон – під загрозою. Бюджетні установи ризикують замерзнути цієї осені, бо місцеві бюджети не можуть оплатити паливо за тієї ціною, яку їм пропонує Нафтогаз. А там суми подекуди аж до 30 гривень за куб. Наступного тижня Підсумки руша...

Взаємні позови: тіктокерка оголосила військовому судову війну.

Взаємні позови: тіктокерка оголосила військовому судову війну.

Скандал, що спалахнув ще у січні 2021 року між тіктокеркою та полковником, "докотився" до суду. Блогерка Таїсія Онацька поділилася у тіктоці відео, у якому в розмові про подорожі між Росією та Україною надала перевагу країні-агресорці. Читати на с...

Обов'язкова вакцинація вчителів: чому педагоги бояться щеплень та які ризики дистанційного навчання.

Обов'язкова вакцинація вчителів: чому педагоги бояться щеплень та які ризики дистанційного навчання.

Сім п'ятниць на тиждень. На вчителів чекає обов’язкова вакцинація, хоча ще кілька днів тому чиновники запевняли, що примусової вакцинації освітян не буде. Останні дані – в Україні вакциновано лише 40% педагогів. Тоді як у світі цифра вдвічі більша...

Секс, оргії, порнозірки і велика політика: Клінтон, Трамп, Берлусконі та інші - Час за Гринвічем.

Секс, оргії, порнозірки і велика політика: Клінтон, Трамп, Берлусконі та інші - Час за Гринвічем.

Хто з політиків опинився в центрі гучних скандалів через інтим на робочому місці чи зв’язок із секспрацівницями? Хто втратив свою посаду через суспільний розголос, а хто не дуже й постраждав через власну велелюбність. Про високі посади та приземле...