Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Вчені створили перші у світі «синтетичні ембріони»

Для цього дослідники використали стовбурові клітини мишей.

Вчені з Інституту Вайцмана в Ізраїлі першими у світі змогли створити «синтетичні ембріони». При цьому дослідникам не знадобилися сперма, яйцеклітини та процес запліднення, повідомляє The Guardian.

Фахівці з'ясували, що стовбурові клітини мишей можуть самі збиратися до структур, схожих на ембріонів. При цьому, у них присутні кишечник, зачатки мозку і серце, що б'ється.

Читайте також: Мікропластик пошкоджує людські клітини — дослідження

Створені вченими структури називаються «синтетичними ембріонами» через відсутність процесу запліднення при їхньому створенні. Вони допоможуть вченим краще зрозуміти, як формуються тканини та органи під час природного розвитку ембріонів.

Вчені також сподіваються, що їхня робота дозволить скоротити кількість експериментів на тваринах і, зрештою, прокладе шлях для створення нових джерел клітин та тканин для трансплантації людині. Наприклад, клітини шкіри хворого на лейкемію потенційно можуть бути перетворені на стовбурові клітини кісткового мозку для лікування його стану.

"Примітно, що ми показуємо, що ембріональні стовбурові клітини генерують цілі синтетичні ембріони, включаючи плаценту і жовтковий мішок, що оточують ембріон", - заявив провідний автор дослідження професор Джейкоб Ханна.

Минулого року ця ж команда вчених змогла створити штучну матку, всередині якої природні ембріони миші змогли рости протягом кількох днів. У новій роботі цей пристрій використовувався для вирощування стовбурових клітин протягом тижня, що становить близько половини терміну вагітності миші.

Деякі клітини були попередньо оброблені хімічними речовинами, які включали генетичні програми для розвитку в плаценту або жовтковий мішок, тоді як інші розвивалися без втручання до органів та інших тканин.

Більшість стовбурових клітин не змогли сформувати ембріони. Але 0,5% утворили невеликі кульки, з яких виросли окремі тканини та органи. Синтетичні ембріони на 95% повторювали природні з точки зору внутрішньої структури та генетичних профілів клітин. Вчені також вважають, що органи, що сформувалися, були функціональними.

Але Ханна підкреслив, що синтетичні ембріони не були «справжніми» і не мали потенціалу в майбутньому перетворитися на повноцінних тварин. Вчений заснував компанію під назвою Renewal Bio, метою якої є вирощування синтетичних ембріонів людини для отримання тканин та клітин для лікування захворювань.

Related video

Разом з тим, вчені, які не були задіяні у дослідженні, вважають, що вже зараз необхідно визначити рамки, в яких подібна діяльність регулюватиметься до того, як такі компанії будуть запущені.

Підготував/ла : Фаїна Вауліна
Останні новини
У російському Бєлгороді чути вибухи – ЗМІ

У російському Бєлгороді чути вибухи – ЗМІ

За інформацією ЗМІ, у російському місті Бєлгород знову пролунали декілька потужних вибухів. Читайте схоже на сайті: #24Канал

1

мєдвєдєв порівняв Зеленського з Гітлером

мєдвєдєв порівняв Зеленського з Гітлером

Експрезидента росії обурила пропозиція Володимира Зеленського притягти до відповідальності всіх громадян рф за вторгнення в Україну. Читайте до теми на сайті: #24Канал

Якби кожна країна поводилася так, як Македонія, то справи йшли би набагато краще - Анатолій Демещук.

Якби кожна країна поводилася так, як Македонія, то справи йшли би набагато краще - Анатолій Демещук.

Останні новини України. Оперативні актуальні новини війни і фронту. Трансляція наживо // Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви, наші глядачі, підписники і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито ...

Під обстрілами артилерії: російська армія намагається пройти в бік Соледара, застосовує авіацію.

Під обстрілами артилерії: російська армія намагається пройти в бік Соледара, застосовує авіацію.

Українські військові вирівняли лінію оборони від Сіверська до Соледара, що на сході Донеччини та втримують позиції. Так солдати розповіли про невдалий штурм піхоти та бронетехніки російської армії. Разом з тим українські сили, вкопавшись глибоко в...

Викрили  «крота»  спецслужб рф у Службі безпеки Харкова.

Викрили «крота» спецслужб рф у Службі безпеки Харкова.

Служба безпеки України затримала співробітника координаційного штабу Управління СБУ у Харківській області, який працював на спецслужби рф. За завданням ворога він влаштувався в українську спецслужбу невдовзі після широкомасштабного вторгнення росі...

Повномасштабного пакета санкцій проти Туреччини очікувати не варто - Віра Константинова.

Повномасштабного пакета санкцій проти Туреччини очікувати не варто - Віра Константинова.

Віра Константинова - політологиня-міжнародниця Останні новини України. Оперативні актуальні новини війни і фронту. Трансляція наживо // Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви, наші глядачі, підписники і весь світ дізналися правду про з...