Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Які виплати можуть отримати українські біженці у Чехії.

Які виплати можуть отримати українські біженці у Чехії

У Чехії, як і в більшості інших країн ЄС, українці, що рятуються від війни, мають право на виплати від держави.

Про це пише TRAVEL РБК-Україна.

Які виплати передбачені для українців у Чехії

Після отримання візи тимчасового захисту в Чехії всім українським біженцям виділяється допомога в розмірі 5 тисяч крон (близько 200 євро) . Виплати проводять через Бюро праці (Úrad práce ČR).

Першу виплату проводять всім автоматично після пред’явлення паспорта та гуманітарної візи (vízum strpenie). За наступною допомогою зможуть звернутися тільки ті люди, які знаходяться у важкій фінансовій ситуації (непрацевлаштовані й ті, у яких немає майна в Чехії), але не більше ніж п’ять разів.

Виходить, в цілому біженці отримають право на шість гуманітарних виплат по 5000 крон. Через півроку, хто все ще потребує біженства, зможуть продовжити отримувати державну підтримку, але вже в рамках стандартної соціальної допомоги.

Проте вищевказані виплати припинять нараховувати за умови, якщо українці вже отримують від держави безкоштовне житло, харчування та засоби гігієни.

Також з 15 на 16 червня в Празі закрили центр допомоги біженцям. Замість цього їх прийматимуть в інших регіонах країни.

Згідно з прийнятим раніше законом, програма прийому українців повинна функціонувати і далі. Діятиме система заходів під назвою Lex Ukraine: вона зобов’язує адміністративні органи Чехії надавати українцям тимчасове житло, а орендодавцям платитимуть за це від 200 до 350 крон .

Чи складно українцям знайти роботу в країні

У Чехії все частіше звучать заклики до того, щоб українці активніше шукали роботу: тоді навантаження на державу зменшиться, а біженці зможуть самі себе забезпечувати.

За офіційними даними, з початком повномасштабної війни Чехія видала українським біженцям понад 370 тисяч віз тимчасового захисту. Це дає можливість біженцям перебувати в країні протягом року і отримувати доступ до державного медстрахування, освіти, дає право шукати роботу в країні.

Нещодавно міністр праці та соціальних справ Мар’ян Юречка заявив, що сьогодні в Чехії з тимчасового захисту працюють понад 70 тисяч біженців з України, а кількість самих біженців значно перевищує актуальні вакансії.

Однак аналітики попереджають, що кількість прибуваючих — це «крапля в морі» в порівнянні з потребами ринку праці в Чехії.

«Зараз українські біженці можуть становити не більше 2% робочої сили. Це не ті цифри, які можуть суттєво змінити ситуацію у чеській економіці», — говорить Deutsche Welle Даніель Мюнхен з Центру економічних досліджень та післядипломної освіти в Празі.

Чехія все ще гостро потребує кваліфікованих кадрів з України.

10% українських чоловіків, які працювали в Чехії до війни, поїхали воювати і захищати свою країну, каже глава Торгово-туристичної асоціації Чеської Республіки Томас Пруза.

«Ці люди працювали тут роками. Вони акліматизувалися, отримали високу кваліфікацію і стали цінними старшими співробітниками. Тепер ми повинні спробувати замінити їх новачками, яким потрібно ще вивчити мову і пройти навчання», — сказав він.

Довідка Finance.ua:

  • у квітні українці, що виїхали за кордон через війну з росією, витратили там близько $2 млрд, розраховуючись або знімаючи готівку з карток українських банків;
  • раніше чеський уряд презентував зміни до Lex Ukraine — закону про проживання у Чехії біженців з України.

Корисна інформація для тих, хто зараз за кордоном

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть , щоб повідомити про це.
Останні новини
Суровикин – любимец Путина, – ФЕЙГИН о новом генерале РФ.

Суровикин – любимец Путина, – ФЕЙГИН о новом генерале РФ.

Российского генерала Александра Дворникова заменит Сергей Суровикин. Кем он есть рассказал на стриме 24 канала правозащитник Марк Фейгин. Читайте на сайте: #24Канал

Литва может уступить Путину? – ФЕЙГИН

Литва может уступить Путину? – ФЕЙГИН

Российский правозащитник Марк Фейгин на стриме 24 канала предположил, поступится ли Литва Путину. Фейгин считает, что это для государства будет публичное унижение. Также читайте к теме: #24Канал

РАКЕТНІ ОБСТРІЛИ УКРАЇНИ! Росіяни вдарили по Сарнах \ Є загиблі й поранені.

РАКЕТНІ ОБСТРІЛИ УКРАЇНИ! Росіяни вдарили по Сарнах \ Є загиблі й поранені.

#24Канал

Лукашенко интересует собственное выживание

Лукашенко интересует собственное выживание

Российский правозащитник Марк Фейгин на стриме 24 канала предположил, решится ли Александр Лукашенко на введение своих войск в Украину. К теме на сайте: #24Канал

Звернення Зеленського за 25 червня

Звернення Зеленського за 25 червня

#24Канал

Окупанти розвалили ракетами СТО. Рівненська ОВА

Окупанти розвалили ракетами СТО. Рівненська ОВА

Підписатися на наш канал Підтримати нас: Найоперативніша стрічка новин з України та світу. Стисло ЗрозумілоВчасно #рівне #новиниУкраїни #сарни #ракетнийудар #обстріл #окупанти #новини #нта #новинионлайн #новини #ЗСУ #news #новинисьогодні #warinukr...