Finance.UA

Фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

Більше новин

Допризовники, призовники, військовозобов'язані та резервісти: основні відмінності категорій.

Конституційним обов’язком громадян України є захист Батьківщини, незалежності та територіальної цілісності держави. З цією метою в Україні встановлено військовий обов’язок.

Про це пише «Слово і діло».

Перша категорія громадян щодо виконання військового обов’язку — допризовники : це особи, які підлягають приписці до призовних дільниць. Згідно з правилами, школи та інші навчальні заклади щорічно до 1 грудня мають передавати до ТЦК дані про своїх учнів — юнаків, яким виповнюється 17 років (допризовників).

Протягом січня-березня допризовники приписуються до призовних дільниць. Як йдеться у законі, приписка «проводиться з метою взяття на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності чи професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей».

Для приписки потрібно особисто прибути до ТЦК, надати документи та пройти медогляд. У результаті комісія може винести рішення про придатність чи непридатність до служби. Придатні до служби отримують посвідчення призовника.

Особи, які вже приписані до призовних дільниць і які стоять на обліку в ТЦК, називаються призовниками . До цієї категорії потрапляють чоловіки віком 18−24 років. Оскільки строкову службу в Україні скасовано, вони проходитимуть базову військову службу. У мирний час вона триватиме п’ять місяців, у військовий — три. Час проходження можна буде обирати.

Громадяни України чоловічої статі віком 25−60 років перебувають у категорії військовозобов'язаних — перебувають у запасі для комплектування Збройних сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

Військовослужбовці - це громадяни, які служать у складі ЗСУ та інших військових формувань. При цьому на службу можуть приймати не лише українців, а й іноземних громадян та осіб без громадянства за контрактом.

Мобілізаційний вік України становить 25−60 років. Договір на службу в армії можна укласти у віці 17−60 років.

Ще одна категорія — резервісти : це військовозобов'язані громадяни України, які служать у військовому резерві ЗСУ та інших військових формувань та призначені для їх комплектування у мирний час та у особливий період.

Є кілька видів резерву. Оперативний резерв є базою для комплектування військових частин чи з'єднань, у ньому є дві черги: перша — учасники АТО та ООС, які підписали контракт на службу у резерві; друга — колишні військові, строковики, які служили до 2014 року, учасники АТО та ООС, які не підписували контрактів. Також є мобілізаційний та цивільний резерв.

Інфографіка: «Слово і діло»

Інфографіка: «Слово і діло»

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Повернення деяких чоловіків в Україну: у Литві пояснили механізм.

В Україні триває мобілізація 2024, і влада Литви підтимала ідею повернення на українську територію чоловіків призовного віку. Очільниця литовського Департаменту міграції Евеліна Гудзінскайте пояснила, як це можна зробити.

Finance.UA -
Які пільги мають особи з інвалідністю III групи — розміри виплат.

Які пільги мають особи з інвалідністю III групи — розміри виплат.

Як пояснюють в Мінсоцполітики, громадяни з інвалідністю III групи мають отримати спеціальні умови під час працевлаштування. Наприклад, вони не зобов’язані проходити випробувальний термін. Також для працюючих осіб з III групою доступні такі пільги:

Finance.UA 1
«Окупанти грабують українську історію». Яку літературу поширюють в Мелітополі?

«Окупанти грабують українську історію». Яку літературу поширюють в Мелітополі?

Ми у соцмережах #радіосвобода #новини #Україна #новинимелітополь #школивокупації #новостимелитополь #школывоккупации #учебники #shorts #shortvideo #шортс

Новини Приазов'я -

«Поранені»  гармати: як у ЗСУ ремонтують пошкоджену західну зброю - DW Ukrainian.

«Поранені» гармати: як у ЗСУ ремонтують пошкоджену західну зброю - DW Ukrainian.

Українські військові пристосовуються до затримок західної допомоги й дефіциту озброєнь. DW побувала на військовому об'єкті Командування Сил логістики ЗСУ, де майже знищеним західним артилерійським системам дають друге життя. Дивіться також: Секрет...

DW (Українською) -

Штрафи для прикордоння - Дороги не буде - ТЦК проти онкохворих - Сотні пасок на передову.

Штрафи для прикордоння - Дороги не буде - ТЦК проти онкохворих - Сотні пасок на передову.

Сьогодні у випуску: Ми у соцмережах: Facebook - Telegram - TikTok - #новинильвів #lmn #video #новини #львів #лмн #lviv #video #videoshort #videos #львівщина #новиниукраїни #поглядзхмарочоса #Помануфактуримо

ЛМН 1

Хто і чому зняв браслет зі скандального митрополита?.

Хто і чому зняв браслет зі скандального митрополита?.

Найоперативніша стрічка новин з України та світу. Стисло ЗрозумілоВчасно Підписатися на наш канал Підтримати нас: #новини #ПашаМерседес #упцмп #війна #україна #перемога #2024 #зеленський #залужний #мобілізація #новиниУкраїни #нта #новинионлайн #но...

НТА -

На ЗАЕС тренують операторів БПЛА, комплекс «Запорізька Січ» ВІДНОВЛЮЄ роботу? - День Підсумки 30.

На ЗАЕС тренують операторів БПЛА, комплекс «Запорізька Січ» ВІДНОВЛЮЄ роботу? - День Підсумки 30.

На Запоріжжі браконьєри виловили сіткою майже 2 тисячі рибин: порушникам загрожує тюрма 7 населених пунктів у Запорізькій області минулої доби були під вогнем окупантів Російська школа операторів БПЛА проводить тренування на території ЗАЕС На гімн...

Телеканал TV5 -

Перша домедична допомога

Перша домедична допомога

З 24 лютого 2022 року ракетні обстріли та влучання російських ударних дронів, нажаль, стали жаливою частиною щоденного життя мільйонів українців. Насьогодні від них не застрахована жодна з областей нашої держави. Кривий Ріг – не виключення. Внаслі...

Перший Міський телеканал. -