Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

«Неймовірно вигідна інвестиція»: мільярдні американські вкладення в обороноздатність України багаторазово окупаються для самих США.

Група республіканців, які здобули більшість місць в американському Конгресі, влаштувала демарш проти наміру адміністрації президента США Джо Байдена направити Києву ще $37,7 млрд. Їм опонують аналітичні центри CSIS і CEPA, які називають допомогу Україні неймовірно вигідною інвестицією для США.

Дискусії розгорілися після того, як Білий Дім 15 листопада 2022 року запросив у Конгресу додаткові $37,7 млрд для Києва, зокрема $21,7 млрд для зміцнення обороноздатності та $14,5 млрд – для прямого підживлення бюджету України.

Після затвердження цих траншів загальна сума американської допомоги нашій країні перевищить $90 млрд. Раніше у березні, відреагувавши на вторгнення російської армії, Конгрес США схвалив перерахування Києву $13 млрд екстреної підтримки, а у травні – ще $40 млрд.

Чому частина республіканців вирішили виступити проти допомоги Україні?

17 листопада ультраправа республіканка Марджорі Тейлор Грін та ще десять її однопартійців з палати представників Конгресу США представили законопроєкт про контроль за витрачанням усіх коштів, що виділяються Україні. Вони розкритикували фінансування українського бюджету коштами американських платників податків та зажадали, щоб усі документи та обговорення щодо надання Україні військової, цивільнох та фінансової допомоги були передані аудиторам.

«На ті гроші, які ми направили Україні, ми могли б вже убезпечити наш кордон, але ми не робимо цього», – заявила Марджорі Тейлор Грін, маючи на увазі розв’язання проблем із потоком нелегальних мігрантів з боку Мексики. – Ми ігноруємо загрози на нашому кордоні та кризу національної безпеки всередині нашої країни в той час, коли ми повністю захищаємо кордон іншої країни та ведемо проксі-війну з росією».

Грін пообіцяла повторно скерувати свій законопроєкт про аудит коштів для України на початку 2023 року, коли почне працювати новий склад Конгресу, в якому республіканці отримали більшість. У травні проти $40-мільярдного пакету допомоги Україні в Конгресі США проголосували 57 республіканців, включаючи Марджорі Тейлор Грін, і, на її думку, голосів «ні» стане значно більше.

«Якщо нинішній Конгрес відхилить законопроєкт, уявіть, який меседж він надішле американському народу? Це прозвучить так: «Ви не дізнаєтеся, куди йдуть ваші гроші». І, я гадаю, цей меседж дуже не сподобається американцям, адже йдеться про захист наших кордонів та безпеку американських громадян, і йде порівняння із зарубіжною країною», – розмірковує Марджорі Тейлор Грін.

Опитування громадської думки у США показують зростання невдоволення фінансуванням України. Навесні переважна більшість республіканців у Конгресі США виявляли одностайність із демократами у засудженні російського вторгнення. Більше того, багато республіканців критикували адміністрацію Байдена за недостатню допомогу Києву. Однак тривала війна змінила настрої: зараз 30% усіх американців і 48% усіх республіканців кажуть , що США занадто багато роблять для України порівняно з 6% у березні.

У наступні місяці, якщо США продовжать занурюватися в рецесію, частка невдоволених, можливо, зростатиме. Це створює загрозу блокування законопроєктів про фінансування України в Конгресі США за «Правилом Хастерта»: якщо більшість членів партії більшості не підтримують пропозицію, то її не ставлять на голосування.

Як західна допомога змінює «малюнок війни»?

«Неймовірно вигідна інвестиція»: мільярдні американські вкладення в обороноздатність України багаторазово окупаються для самих США

Німецький дослідний інститут у Кілі нарахував $92 млрд вливань в Україну в січні-жовтні 2022 року. За дев'ять місяців Київ отримав від іноземних держав $37 млрд фінансової підтримки, а також $15 млрд гуманітарної та $40 млрд військової допомоги. Білий дім виступив основним джерелом цих надходжень. Зі Сполучених Штатів до України надійшло 44% бюджетної підтримки, 66% гуманітарної та 71% військової допомоги.

Ця підтримка, що надходила паралельно з антиросійськими санкціями та дипломатичним тиском, змінила баланс сил. Якщо на початку вторгнення 24 лютого 2022 року росія виглядала Голіафом, який напав на найбіднішу країну Європи, то зараз вимальовується зовсім геть картина. І на ній Голіаф у сяючих обладунках – це Сполучені Штати.

Американський Центр стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies – CSIS) днями зробив публікацію, покликану переконати «нечисленних політиків, таких як Марджорі Тейлор Грін», які виступають проти фінансування України.

«У США зростаюча кількість противників допомоги України розглядає лише витрати та ігнорує стратегічні вигоди, які ця допомога приносить Сполученим Штатам. Ми вже здобули великі стратегічні переваги, підтримуючи Україну. Така підтримка – це одна з найкращих інвестицій, яку Штати могли зробити у конкурентній боротьбі з путінською росією та у зміцненні своєї власної безпеки», – пише військовий експерт Ентоні Кордесман, який очолює у CSIS кафедру стратегії.

Росія розпочала війну зі значною військовою та фінансовою перевагою над Україною. Російський ВВП у 2021 році дорівнював $1,775 трлн – удев'ятеро більше, ніж $201 млрд в України. За даними Міжнародного інституту вивчення війни (IISS), росія також витратила $62,2 млрд на оборону 2021-го. Це в 14 разів більше за $4,35 млрд, витрачених Україною.

Однак 2022 року США та союзники влили в Україну більше мільярдів, ніж росія змогла закласти у свій військовий бюджет. Превалююча допомога Вашингтона означає, що рф втягнута у боротьбу зі США, у яких і ВВП ($22,966 млрд) та військовий бюджет ($811 млрд) у 13 разів вищий, ніж у неї.

«Ті, хто сфокусувався на наших витратах в Україні, а не на наших надбаннях, ігнорують факт того, що війна в Україні стала еквівалентом проксі-війни США з росією, а також війни, яку Штати можуть вести без воєнних втрат, яка об'єднує більшість демократій світу у спільній боротьбі, яка суворо карає росію за її акт агресії та посилює кожен аспект стримування», – пише Ентоні Кордесман.

На його переконання, опоненти грошової та військової допомоги Україні з боку США не беруть до уваги той факт, що росія набагато бідніша, ніж Сполучені Штати та їхні союзники. «Вони ігнорують те, що росія втрачає набагато більшу частку свого ВВП та своєї економіки на ведення війни в Україні, ніж США та партнери. І що рф зазнала величезних втрат своїх озброєнь, військових резервів і солдатів. Допомога США дозволяє Україні завдавати колосальних збитків російським можливостям загрожувати Європі та брати участь у будь-якому майбутньому конфлікті. Вони ігнорують практичну вигоду від того сигналу, який американська допомога Україні надсилає нашим стратегічним партнерам та союзникам про могутність і рішучість Америки», – зазначає функціонер CSIS.

Що натомість отримують США?

«Неймовірно вигідна інвестиція»: мільярдні американські вкладення в обороноздатність України багаторазово окупаються для самих США

Центр аналізу європейської політики (CEPA), що базується у Вашингтоні, також спростував докази республіканців, які применшують ризики, що виходять від росії, і вимагають витрачати гроші всередині США.

«Аналіз витрат та вигод американської підтримки України незаперечний. Штати у виграші практично на всіх рівнях, – робить висновок у публікації для CEPA британський економіст та експерт з питань України Тімоті Еш. – Це надзвичайно вигідна інвестиція».

За його даними, збройні сили України вже вбили та поранили понад 100 000 російських військових, або половину початкової армії вторгнення. Також ЗСУ знищили 8000 одиниць бронетехніки, включаючи тисячі танків, тисячі бронетранспортерів, тисячі артилерійських гармат, сотні літаків та гелікоптерів, безліч військових кораблів. Сполученим Штатам, за розрахунками Еша, це коштувало приблизно $40 млрд – суму, вражаюче невелику для заподіяння втрат основному противнику США, другому за значимістю після Китаю.

«На допомогу Україні Штати витратили 5,6% свого оборонного бюджету і досягли знищення приблизно половини конвенційного військового потенціалу Росії. Це є абсолютно неймовірною інвестицією. Якщо ми розділимо оборонний бюджет США на загрози, з якими стикається країна, частка рф «заважила» б на $100-150 млрд у витратах на загрозу. Тож вкладення $40 млрд у руйнування загрози вартістю $100-150 млрд – це дво- чи триразове повернення за інвестицією... Армії США може мати розумне бажання, щоб росія продовжувала розгортати свої війська в Україні для їх знищення», – розмірковує Тімоті Еш.

За твердженням економіста, витрати на заміну військ, що знищуються в Україні, і нову гонку озброєнь із Заходом неминуче збанкрутують російську економіку, що страждає від агресивних санкцій. рф позбавлена шансів здобути перемогу над колективним Заходом, що має $40-трильйонний ВВП і витрачає понад $1 трлн на оборону.

Тімоті Еш вважає, що Захід може розраховувати щонайменше на п'ять великих «профітів» від фінансування України.

По-перше, війна змушує владіміра путіна витягувати гроші із соціальної сфери, і в США підвищується шанс зірвати джек-пот, якщо в росії спалахне бунт, через який до влади прийде прозахідний режим.

По-друге, бойові дії в Україні руйнують міф про конкурентоспроможність російських військових технологій, попит на які впаде, а держави, які потребують зброї, прагнутимуть закупитися у переможця.

По-третє, у багатьох країн, що спостерігають за слабкістю росії, виникає бажання відмовитися від її «дешевих» послуг захисту та попроситися під крило до США.

По-четверте, допомагаючи Україні перемогти росію, Сполучені Штати та союзники посилають потужний сигнал Китаю про те, що напад на Тайвань загрожує серйозними наслідками.

По-п'яте, війна в Україні змусила країни Європи шукати заміну російському паливу, що збільшить прибуток виробників скрапленого газу в США.

На думку Тімоті Еша, ці вигоди досить великі, щоб Сполучені Штати продовжували «бити доларами». Оскільки в Україні немає американських військ, то США не отримають тут нового Афганістану або В'єтнаму. Вони отримають росію, що загрузла в безнадійній війні, і зможуть відсвяткувати над нею величезну стратегічну перемогу.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця , ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.

Ми запрошуємо вас стати частиною Mind Club. Для цього потрібно оформити підписку за $7 на місяць.

Нам дуже важлива ваша підтримка!

Чому ми впроваджуємо платну підписку?

Справжня якісна та незалежна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно недешево. Але ми віримо в перспективи ділової журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.

Саме тому ми створюємо можливість платної щомісячної підписки – Mind Club.

Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.

Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Уже сьогодні всі члени клубу:

  • Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
  • Отримують вільний від банерної реклами сайт.
  • Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
  • Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
  • Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів «Cкажи.uа». Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
  • Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.

Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності. Підтримайте нас за 196 грн на місяць.

Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected] .

These are font parameters, with the help of which we will be able to characterize their structure.
Останні новини
ФЕЙГИН & АРЕСТОВИЧ - Массированная атака / Ракеты для удара по Москве / Подоляк в Ялте.

ФЕЙГИН & АРЕСТОВИЧ - Массированная атака / Ракеты для удара по Москве / Подоляк в Ялте.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #фейгин #фейгинлайф #фейгинlife #арестовичфейгин #арестович Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Во время стрима @FeyginLive ...

Оперативная обстановка от ЖДАНОВА / Волна атак РФ на Донецком направлении @OlegZhdanov.

Оперативная обстановка от ЖДАНОВА / Волна атак РФ на Донецком направлении @OlegZhdanov.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #жданов #олегжданов Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Военный эксперт Олег Жданов на своем стриме прокомментировал операти...

Орбана серьезно предупредили / Путина оставляют союзники – ПИОНТКОВСКИЙ @Andrei_Piontkovsky.

Орбана серьезно предупредили / Путина оставляют союзники – ПИОНТКОВСКИЙ @Andrei_Piontkovsky.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #пионтковский Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Наш канал со стримами – Российский публицист и оппозиционный политик Андре...

1 3

Кремль хочет ликвидировать Пригожина? – АРЕСТОВИЧ @arestovych.

Кремль хочет ликвидировать Пригожина? – АРЕСТОВИЧ @arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #арестович #фейгин #фейгинlive Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Алексей Арестович на стриме в @ФЕЙГИН LIVE предположил, ч...

Завтра большой ракетный обстрел? / Ответ АРЕСТОВИЧА @arestovych  #shorts.

Завтра большой ракетный обстрел? / Ответ АРЕСТОВИЧА @arestovych #shorts.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram –

1

ГУДКОВ об ответе на массированные атаки: Запад готовится? @user-zj4je9lh1x.

ГУДКОВ об ответе на массированные атаки: Запад готовится? @user-zj4je9lh1x.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #гудков Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Наш канал со стримами – Российский оппозиционный политик Геннадий Гудков во врем...