Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Аварія на Nord Stream могла призвести до найбільшого в історії викиду метану — ООН.

Пошкодження трубопроводу створило проблему, що виходить за межі енергетичної безпеки.

Аварії у системі газопроводу Nord Stream у Балтійському морі призвели до, ймовірно, найбільшого викиду метану в історії. Це завдає шкоди клімату, заявили представники Програми ООН з навколишнього середовища, повідомляє Reuters.

Величезний шлейф висококонцентрованого метану — парникового газу, який набагато потужніший, але менш «живучий», ніж вуглекислий газ, був виявлений під час аналізу супутникових зображень цього тижня дослідниками з Міжнародної обсерваторії викидів метану (IMEO).

«Це справді погано, швидше за все, це найбільший обсяг викидів, який коли-небудь виявляли. Це лише шкодить в момент, коли нам необхідно скоротити викиди», — сказав Reuters голова IMEO Манфреді Кальтаджіроне.

Дослідники з GHGSat, які використовують супутники для моніторингу викидів метану, підрахували, що швидкість витоку з однієї з чотирьох точок розриву газопроводу Nord Stream склала 22 920 кілограмів на годину. Це еквівалентно спалюванню близько 630 тисяч фунтів вугілля щогодини, йдеться в заяві GHGSat.

«Цей показник дуже високий, особливо враховуючи, що минуло чотири дні після першого порушення», — заявили в компанії.

Загальний обсяг витоку метану з трубопровідної системи «Газпрому» може бути вищим, ніж у результаті великого витоку, який стався в грудні з нафтових і газових родовищ у водах Мексиканської затоки, коли вилилося близько 100 метричних тонн метану на годину, сказав Кальтаджіроне.

Згідно з дослідженням, проведеним Політехнічним університетом Валенсії та опублікованим у журналі Environmental Science & Technology Letters, витік у Мексиканській затоці, який також можна побачити з космосу, зрештою призвів до викиду близько 40 тисяч метричних тонн метану протягом 17 днів. За з розрахунками Агентства з охорони навколишнього середовища США, це еквівалентно спалюванню 1,1 мільярда фунтів вугілля.

Удосконалена супутникова технологія за останні роки швидко розширила здатність вчених знаходити та аналізувати викиди парникових газів. Деякі уряди сподіваються, що це допоможе компаніям виявляти та запобігати викидам метану.

Великі витоки, які трапилися в системі Nord Stream, породили багато теорій, але мало чітких відповідей про те, хто або що спричинило пошкодження. І Росія, і ЄС заявляють, що вибухи були диверсією.

Європа та Сполучені Штати запровадили санкції проти РФ у відповідь на її вторгнення в Україну, викликаючи занепокоєння, що Кремль намагатиметься позбавити Європу важливих поставок енергоносіїв до зими. Кальтаджіроне сказав, що якою б не була причина, пошкодження трубопроводу створило проблему, що виходить за межі енергетичної безпеки.

Читайте також: Байден уперше назвав «свідомою диверсією» пошкодження газопроводів «Північний потік»

Related video

Відбулася найбільша диверсія в історії газотранспортних систем світу. У Балтійському морі з невеликими інтервалами рвонуло на трьох із чотирьох ниток обох «північних потоків». Вибухи в районі датського острова Борнхольм засікли сейсмографи Данії та Швеції. Спочатку було перебито трубу так і не запущеного «Північного потоку-2», потім рознесло труби «Північного потоку-1», що простоює з кінця серпня. « Хто й навіщо підірвав «Північний потік »?», пояснює Ігор Маскалевич.

Підготував/ла : Анастасія Гурін
What you need to pay attention to when creating icons?
Останні новини

У Запоріжжі прогриміли вибухи

Сьогодні вночі у Запоріжжі пролунали вибухи, у місті та області оголошена повітряна тривога. Джерела: "Суспільне" у Telegram, читачі "УП" Деталі: Кореспондент "Суспільного" повідомив про вибухи у Запоріжжі.

Українська правда

«Ядерну кнопку»  рф задіє знову, коли стане питання звільнення Криму -  Аркадій Бабченко, Час Online.

«Ядерну кнопку» рф задіє знову, коли стане питання звільнення Криму - Аркадій Бабченко, Час Online.

Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На фронт їдемо також з гостинцями для ЗСУ - усе завд...

Буде трибунал, буде прапор НАТО над кремлем -  Аркадій Бабченко, Час Online.

Буде трибунал, буде прапор НАТО над кремлем - Аркадій Бабченко, Час Online.

Трибунал буде. Але за умови повної поразки росії. Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На...

АРЕСТОВИЧ о падении ракеты в Молдове / Где голос Санду? @arestovych.

АРЕСТОВИЧ о падении ракеты в Молдове / Где голос Санду? @arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #фейгинлайф #фейгин​ #арестович​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Во время массированной атаки по Украине одна из ракет упала в Молдавии. Алексей Арестович на стр...

Будет большой котел! - ПИОНТКОВСКИЙ об уязвимой цели РФ @Andrei_Piontkovsky.

Будет большой котел! - ПИОНТКОВСКИЙ об уязвимой цели РФ @Andrei_Piontkovsky.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #пионтковский​ #андрейпионтковский​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Публицист Андрей Пионтковский во время стрима с Романом Цимбалюком на ютубе 24...

Україна має право БИТИ по Росії? – Відповідь ДАВИДЮКА @davydiuk.

Україна має право БИТИ по Росії? – Відповідь ДАВИДЮКА @davydiuk.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Вигравайте новорічний підгон від Moneyveo: Політолог Микола Давидюк під час стріму на ют...

росіянам байдуже до Херсона чи Маріуполя. путін уже будує плани іншої кампанії -  Аркадій Бабченко

росіянам байдуже до Херсона чи Маріуполя. путін уже будує плани іншої кампанії - Аркадій Бабченко

Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На фронт їдемо також з гостинцями для ЗСУ - усе завд...