Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Рада прийняла перше читання: захисники безоплатно зберігатимуть репродуктивні клітини у кріобанках.

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроєкт 8011, який дозволяє захисникам безплатно зберігати свої репродуктивні клітини у кріобанках.

Джерело: Facebook-сторінка нардепки Оксани Дмитрієвої

Пряма мова: "Проект закону 8011 про право учасників війни на біологічне посттравматичне батьківство/материнство прийнято у першому читанні.

Ще один крок – і наші військові зможуть зберігати свої репродуктивні клітини за кошти держави".

Деталі: У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що внаслідок вторгнення Росії в Україну захисники та захисниці отримують поранення, які призводять до втрати ними репродуктивних функцій.

Такі поранення позбавляють українців можливостей стати біологічними батьками, що значно обмежує право на батьківство або материнство.

Метою законопроєкту вказують "створення державних гарантій щодо збереження можливості біологічного батьківства/материнства для захисників та захисниць України, у випадку отримання ними поранень, які впливають на репродуктивні функції".

Також одним з завдань законопроєкту є поширення частини гарантій в сфері медичного забезпечення та реабілітаційних заходів, наданих військовослужбовцям, на поліцейських, які виконують службові завдання в районах воєнних дій.

Водночас, законопроєктом не передбачається запровадження держзаходів щодо забезпечення посмертного батьківства/материнства .

Порядок використання біологічних матеріалів у разі смерті військовослужбовця, згідно норм проекту має визначатись Кабімін з урахуванням вимог законодавства про захист персональної інформації.

За розрахунками профільних закладів охорони здоров’я собівартість забору статевих клітин складає близько 450 гривень для чоловіків і близько 1425 гривень для жінок.

Необхідні медичні обстеження перед забором клітин в здорових громадян можуть бути проведені в ході загального проходження військово-лікарської комісії.

How to use white space for harmonious design.
Останні новини
У липні Україна отримає новий пакет допомоги від Австралії.

У липні Україна отримає новий пакет допомоги від Австралії.

Уряд Австралії у липні оголосить черговий пакет безпекової допомоги Україні. Про це повідомив у Твіттері міністр оборони України Олексій Резніков за результатами зустрічі з віцепрем'єр-міністром – міністром оборони Австралії Річардом Мар...

Патріот Донбасу

Як в Україні укласти спадковий договір: детальне роз’яснення.

Спадковий договір – це договір, за яким одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача.

Finance.UA

Агресія росії проти України загрожує не лише Європі, але і Східній Азії - МЗС  Японії.

Агресія росії проти України загрожує не лише Європі, але і Східній Азії - МЗС Японії.

Проти Росії треба запроваджувати суворі санкції, допоки вона не припинить війну в Україні - вважає міністр закордонних справ Японії. Наголосив: країни Джі-7 та партнери повинні бути одностайними в цьому питанні. З питань партнерства пишіть partner...

Міжнародна підтримка у відновленні України -- Арсеній Пушкаренко.

Міжнародна підтримка у відновленні України -- Арсеній Пушкаренко.

Арсеній Пушкаренко, народний депутат, Член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Пушкаренко

Важливо більше не допустити ситуацій щодо зачинених укриттів -  Олександр Камишін.

Важливо більше не допустити ситуацій щодо зачинених укриттів - Олександр Камишін.

Олександр Камишін, Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Камишін

Нічна атака на Брянську, Калузьку, Смоленську та Бєлгородську області РФ: що відомо?.

Нічна атака на Брянську, Калузьку, Смоленську та Бєлгородську області РФ: що відомо?.

У ніч проти 2 червня російський Курськ атакували безпілотники. Принаймні про це заявляє місцева влада. А в Шебекіно Бєлгородської області в результаті обстрілів евакуювали людей. «Російський добровольчий корпус» знову повідомляє про спецоперацію н...

Підвищення вартості електроенергії - це вимушене рішення -  Герман Галущенко.

Підвищення вартості електроенергії - це вимушене рішення - Герман Галущенко.

Герман Галущенко, Міністр енергетики України Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Галущенко

Пенсійний фонд є головним координатором, що призначає і контролює видачу субсидій - Михайло Цимбалюк.

Пенсійний фонд є головним координатором, що призначає і контролює видачу субсидій - Михайло Цимбалюк.

Михайло Цимбалюк, перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалР...