Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Європейська сертифікація деревини та найбільші продавці меблів пов'язані з білоруською сировиною, заплямованою тортурами політв'язнів.

Європейські покупці меблів мимоволі стають співучасниками катувань політв'язнів у Білорусі.

Найбільші в Європі мережі роздрібної торгівлі меблями пов'язані з примусовою працею і тортурами політичних ув'язнених у Білорусі, а також зі знищенням деяких з останніх пралісів, що збереглися в Європі. Про це йдеться у звіті лондонської екологічної групи Earthsight «Репресії під грифом «схвалено» щодо продажу «зіпсованих» меблів по всій Європі протягом багатьох років.

Мова йде про роздрібні мережі, включаючи IKEA, провідну французьку мережу роздрібних продажів меблів BUT та меблеву групу XXXLutz зі штаб-квартирою в Австрії, другого за величиною продавця меблів на континенті. Меблі IKEA, пов'язані з цим скандалом, також продавали в США.

Розслідування показує:

  • Європейські покупці меблів мимоволі стають співучасниками катувань політв'язнів у Білорусі, оскільки товари, якими вони користуються, виробляють за допомогою примусової праці в'язнів.
  • Служба виконання покарань Білорусі – найбільша в країні лісопромислова компанія, яка використовує примусову працю для виготовлення різних виробів із деревини на експорт.
  • Диктатор Олександр Лукашенко особисто отримує прибуток від брудної торгівлі, яка продовжується, незважаючи на його участь у вторгненні Росії до України.
  • Знищення цінних лісів відбувається у величезних масштабах – щороку у національних парках вирубують понад 1 мільйон кубічних метрів деревини.
  • Розслідування вказує на те, що провідна світова компанія з етичного маркування деревини FSC (Лісова опікунська рада) гостро потребує реформи, а урядам ЄС, Великобританії та США необхідно вжити термінових заходів для припинення імпорту.

Директор Earthsight Сем Лоусон заявив: «Earthsight закликає до термінової реформи екологічної сертифікації FSC та PEFC, які зробили так, що ліси УСП РБ та в'язниці сприймаються «надійними» джерелами деревини для західних ринків. Деякії колонії отримали сертифікати наприкінці 2020 року, незважаючи на те, що масові тюремні ув'язнення та тортури протестувальників за демократію в Білорусі вже потрапили до заголовків світових новин».

Нагадаємо, що Регламент ЄС щодо деревини (EUTR), зобов'язує імпортерів проводити юридичну експертизу, щоб гарантувати законне походження лісоматеріалів, що закуповуються ними. У квітні Європейська комісія оголосила, що дотримання цього закону щодо Білорусі на даний момент «неможливе», і заявила, що фірми ЄС мають припинити імпорт дерев'яних товарів із Білорусі та товарів, виготовлених із білоруської деревини, навіть якщо такі поки що не підпадають під санкції.

Читайте також: Росія знищила майже три мільйони гектарів українських лісів – Зеленський

Related video

Earthsight виявила 20 різних країн-членів ЄС, які продовжують імпорт білоруських дерев'яних меблів з моменту квітневого оголошення, при цьому найбільші обсяги призначені для Польщі, Литви, Німеччини та Франції.

Підготував/ла : Олена Середа
What you need to pay attention to when creating icons?
Останні новини

Єрмак: Плани росіян на «Голодомор 2.0» буде розбито

Саміт International Summit on Food Security, що пройшов у Києві, довів, що російській владі не вдасться її діями в Україні приректи на голод бідні країни, заявив голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

Українська правда

️Успехов у росармии нет / АРЕСТОВИЧ о ситуации на фронте @Alexey Arestovych.

️Успехов у росармии нет / АРЕСТОВИЧ о ситуации на фронте @Alexey Arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #фейгинлайф #фейгин​ #арестович Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Алексей Арестович на стриме @ФЕЙГИН LIVE прокомментировал актуальную ситуацию на фронте по состоя...

«Жах, крики, все горить» : наслідки ракетного удару московитів по Дніпру.

«Жах, крики, все горить» : наслідки ракетного удару московитів по Дніпру.

Ворог продовжує обстрілювати цивільні будинки та критичну інфраструктуру. московити руйнують школи, церкви, лікарні. Найчастіше під прицілом окупантів опиняються області, які знаходяться ближче до лінії фронту. Зокрема, це і Дніпропетровська облас...

Без світла та води, порожні магазини: ситуація в окупованому Лисичанську / Валерій Шибіко докладно.

Без світла та води, порожні магазини: ситуація в окупованому Лисичанську / Валерій Шибіко докладно.

Валерій Шибіко, голова Лисичанської міської військової адміністрації Останні новини України. Оперативні актуальні новини війни і фронту. Трансляція наживо // Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви, наші глядачі, підписники і весь світ ...

Фейковая встреча Путина с матерями / Зачем это главе Кремля? @Alexey Arestovych.

Фейковая встреча Путина с матерями / Зачем это главе Кремля? @Alexey Arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #арестович #фейгин Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Владимир Путин якобы встретился и матерями мобилизованных. Алексей Ар...

Почему Лукашенко ИСТЕРИЛ на саммите ОДКБ? / Кремль нагнетает.

Почему Лукашенко ИСТЕРИЛ на саммите ОДКБ? / Кремль нагнетает.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Кремль нагнетает ситуацию с Беларусью. Алексей Печий на стриме проанализировал, что ждат...

У ЦЕЙ МОМЕНТ Я В ІРАКУ! Несподіваний поворот у розмові з розвідником ЗСУ - Хто з Мірошниченко?.

У ЦЕЙ МОМЕНТ Я В ІРАКУ! Несподіваний поворот у розмові з розвідником ЗСУ - Хто з Мірошниченко?.

Андрій Орлов - Герой України, боєць ЗСУ, сержант 131 розвідувального батальйону, який отримав Героя за звільнення Херсону. Фрагмент проєкту "Хто з Мірошниченко?". Повне відео дивіться тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь ...