Крим.Реалії

«Крим.Реаліі» - всі новини Криму, аналітика, репортажі, відео та фотогалереї, радіо і телепередачі, огляди соціальних мереж, блоги і думки.

https://ua.krymr.com/

Кримські підрозділи російської армії: вторгнення, пересування та втрати.

За одинадцять місяців від початку повномасштабного вторгнення в Україну кримські підрозділи російської армії втратили майже весь свій первісний склад. Кадрових військових цих бригад замінили на мобілізованих. Де перебували і з чим зіткнулися на материковій Україні в лютому та навесні 2022 року підрозділи ЗС РФ із Криму?

Подробиці про пересування та втрати кримських підрозділів російської армії на самому початку повномасштабного вторгнення стають відомими лише з часом.

Першими, кого вкинула в цю м'ясорубку російська влада, були житетлі Криму та окупованого Донбас

Ірина Сєдова

24 лютого 2022 року 810-та бригада морської піхоти та 126-та бригада берегової оборони Чорноморського флоту Росії вторглися на материкову частину України з Криму. 126-та бригада наступала на Херсонщині, Миколаївщині та Запорізькому напрямку. Зокрема, бригада вела бої за Антонівський міст під Херсоном. 810-та бригада спочатку була спрямована на Мелітополь, потім – на Бердянськ і Маріуполь.

Кримські підрозділи відправили воювати на південний схід України ледь не у повному складі.

«Після повномасштабного вторгнення, на жаль, першими, кого вкинула в цю м'ясорубку російська влада, були житетлі Криму та окупованого Донбасу. Тому що вони 8 років намагалися підготувати жителів окупованих територій до того, щоб вони лояльно ставилися до російської армії, були готові вмирати за Росію зі зброєю в руках», – зазначає експертка Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова.

Даних про строковиків із цих частин не було виявлено ні в некрологах, ні серед полонених чи поранених. Деякі контрактники намагалися відмовитися від участі у війні: така інформація почала з'являтися вже наприкінці лютого. Про це повідомляв Центр оборонних стратегій України, видання «Ґрати» розповіло про це з посиланням на своє джерело в системі Міноборони Росії в Криму. Йшлося про рапорти приблизно 80 морпіхів. Про спроби не брати участь у війні розповідав і один із полонених морпіхів 810-ої бригади, захоплений у Маріуполі.

15 березня полк «Азов» повідомив, що в полон взято старшого оператора протитанкового взводу 810-го обрмп ЧФ РФ.

«Я не хотів їхати сюди, але нас змусили. Сказали, що відмовників посадять. Близько десяти років ув'язнення. Тих, хто не хоче їхати, дуже багато. Дехто навіть відмовився. Я не знаю, яка їхня подальша доля», – заявляв морпіх.

Подробиці пересувань кримських підрозділів російських військ ставали відомі пізніше, завдяки різним публікаціям та інтерв'ю.

У нас було перше завдання нашої бригади – зайняти оборону біля Мелітополя та вичистити Мелітополь

Олексій Пріс

Наприклад, восени 2022 року інтерв'ю дав технік 810-ої обрмп, який вижив після поранення, Олексій Пріс . Він розповів, що бригада брала участь у захопленні Мелітополя.

«У нас було перше завдання нашої бригади – зайняти оборону біля Мелітополя та вичистити Мелітополь. Ми зайняли оборону в аеропорту, більше тижня ми його утримували», – розповів технік 810-ої обрмп Олексій Пріс.

Раніше, на початку літа, інший поранений, старший водій 810-ої бригади на ім'я Олександр , також коротко згадував про бої за Мелітополь. Його інтерв'ю вийшло на двох севастопольських телеканалах.

Спочатку був Мелітополь, кілька разів прилітало, кілька разів горів у БТРі

Морпіх Олександр

«Спочатку був Мелітополь, кілька разів прилітало, міна прилітала, РПГ прилітала. Ну, в принципі, кілька разів горів у БТРі. Контузія, осколкове поранення. Зараз у шпиталі на лікуванні, незабаром назад. Спочатку страшно було, зараз начебто вже легше, розумієш, що і як», – розповів цей морпіх в інтерв'ю після отримання нагороди на плацу 810-ої обрмп у бухті Козача, Севастополь.

Спочатку морпіхи з Криму мали штурмувати Одесу з моря. Про це свідчили документи 810-ої бригади, які були захоплені українськими військовими на полі бою 2 березня. Але потім плани російської армії змінилися.

Про втрати можна дізнатися з опублікованих некрологів у соцмережах, із сюжетів кримських телеканалів про похорон. Найбільші втрати навесні 2022 року 810 обрмп зазнала в Маріуполі.

Нагадаємо, раніше Крим.Реалії проаналізували майже 90 знайдених некрологів морпіхам 810-ої бригади. Під Маріуполем бригада, зокрема, втратила командира – полковника Олексія Шарова .

Але в квітні 2022 року, як з'ясувалося пізніше, частина 810-ої обрмп перебувала і в Херсонській області. Про це, наприклад, свідчить запис на згадку про старшого матроса Євгена Телехова . В одній із груп станиці Канівської Краснодарського краю в соцмережі «ВКонтакте» повідомляється, що їхній земляк, колишній кухар Євген Телехов, підписав контракт із 810-ою бригадою морської піхоти у 2021 році, загинув у Херсонській області.

«Загинув під час бою 21 квітня 2022 року в селі Любимівка Херсонської області. Женя та хлопці їхали на БТР-і, підірвалися на фугасній протитанковій міні. Усі 8 людей та Женя, зокрема, загинули», – пишуть у групі «Библиотека Слово» «ВКонтакте» земляки Телехова зі станиці Канівської Краснодарського краю.

126-та бригада берегової оборони ЧФ РФ наприкінці березня 2022 року отримала звання гвардійської, про втрати особового складу бригади нічого не повідомляли. У Генштабі Збройних сил України наприкінці березня інформували про прощальну церемонію з близько 100 загиблими зі складу частини 126-ої обрбо. А 19 квітня в Генштабі ЗСУ уточнили свої дані, повідомивши, що втрати 126-ої обрбо ЧФ РФ становлять до 75%.

Підтвердити цю інформацію з інших джерел в умовах бойових дій в Україні наразі не вдалося. У Міноборони Росії про втрати своєї 126-ої обрбо не повідомляють.

Деякі родичі загиблих і полонених писали на сторінці російського глави Криму Сергія Аксьонова (за документами – Аксенов) у соцмережах про те, що звання та нагороди не повернуть їм рідних.

У середині листопада 2022 року російський телеграм-канал «Рыбарь» опублікував інфографіку про 126-ту бригаду. Автори каналу стверджують, що на ній позначені всі пересування 126-ої обрмп з початку повномасштабного вторгнення в Україну.

«Воїни-чорноморці першими заходили до Нової Каховки та форсували Дніпро, вели бої під Вознесенськом і Новою Одесою, наступали на Криворізькому напрямку, а потім стримували натиск супротивника під Осокорівкою та Дудчанами», – стверджує автор каналу.

126-та бригада брала участь у захопленні Антонівського мосту наприкінці лютого – на початку березня 2022 року. Командир бригади підполковник Андранік Гаспарян отримав звання героя Росії за захоплення мосту.

126-та обрбо також брала участь у захопленні Каховської гідроелектростанції, що забезпечувала подачу дніпровської води українським користувачам. Про участь у цій операції 126-ї бригади повідомляє газета уряду Росії. Про участь у захопленні греблі представників Чорноморського флоту Росії також повідомляв телеканал «Звезда» Міноборони Росії.

Противник – кількість я не рахував, просто знаю, що багато було. Все поле було у вогні

Антон Старостін

Про участь 126-ої обрбо в захопленні греблі Північно-Кримського каналу 20 березня розповів російський «Первый канал» у сюжеті про нагородженого зіркою героя командира танкової роти 126-ої окремої бригади берегової оборони Антона Старостіна .

«Екіпаж танка під керівництвом Антона Старостіна серед перших прорвався на міст і забезпечив доступ до греблі Північно-Кримського каналу», – йдеться у сюжеті.

«Саме у певному секторі перебував я один, і певна група піхоти там трохи була з нашого боку. Противник – кількість я не рахував, просто знаю, що багато було. Все поле було у вогні, тож там не до підрахунків було. Побачив – знищив. Все ніби. Не було часу про це думати – скільки, як. Треба було завдання виконати своє, не допустити прориву супротивника, тому що від цього вже залежало б подальше просування угруповання нашого», – розповів у сюжеті Антон Старостін, який на той момент перебував у шпиталі в Москві.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії . Ре комендуємо вам встановити VPN .

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

Once you understand the meaning of colors, you can create impactful designs that evoke the right emotions.
Останні новини
Центр допомоги у Чернівцях надає для переселенців юридичну консультацію.

Центр допомоги у Чернівцях надає для переселенців юридичну консультацію.

Люди, які виїхали із зони активних бойових дій чи тимчасово окупованих територій, можуть отримати юридичну та соціально-психологічну підтримку в Центрі допомоги у Чернівцях. Про це повідомляє Чернівецька обласна рада. Зазначається, що це місце, де...

Патріот Донбасу

️Гарячі новини, які ви могли пропустити за 6 лютого! #shorts.

️Гарячі новини, які ви могли пропустити за 6 лютого! #shorts.

Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

Оккупанта БОМБИТ из-за бардака в армии РФ! Орет в трубку / ПЕРЕХВАТ ГУР.

Оккупанта БОМБИТ из-за бардака в армии РФ! Орет в трубку / ПЕРЕХВАТ ГУР.

В новом перехвате ГУР оккупант советует своему товарищу перевестись в другую воинскую часть из-за того, что в военной части, в которой они сейчас, происходит произвол со стороны командования. Читайте также к теме на сайте: Оперативно про війну в У...

«Економити треба було на асфальті під час ковіду» : Порошенко закликав повернути доплати військовим.

«Економити треба було на асфальті під час ковіду» : Порошенко закликав повернути доплати військовим.

Економити на армії неприпустимо. Лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко під час виступу з трибуни Верховної Ради закликав повернути скасовані доплати військовим. А питання поділу виплат вирішувати шляхом нарощування цієї суми. Мільйонни...

Приголомшлива історія військового з ІЗЮМА / Страшна окупація міста.

Приголомшлива історія військового з ІЗЮМА / Страшна окупація міста.

Військовий тероборони ЗСУ повернувся додому у рідний Ізюм і зміг зустрітися зі своєю мамою, яка пережила pocійську окупацію. Зверніть увагу на сайті: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #но...

️Когда Путин решит наступать СНОВА @NEXTALive

️Когда Путин решит наступать СНОВА @NEXTALive

Видео взято из ютуб-канала NEXTA Live Когда Путин решит наступать – смотрите в видео. Читать на сайте по теме: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #но...

️НОВИЙ наступ вже через 10 ДНІВ? / Плани РФ розкрили.

️НОВИЙ наступ вже через 10 ДНІВ? / Плани РФ розкрили.

Протягом наступних 10 днів Росія може розпочати новий наступ. Про це мовиться у матеріалі FT. Читайте до теми: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #но...