Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Злочини проти людяності зафіксували у Білорусі – ООН.

В ООН повідомили про численні порушення прав людини в Білорусі, а деякі з них можуть прирівнюватися до злочинів проти людяності. Про це йдеться у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), заявляє Укрінформ.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Повідомляють, що звіт охоплює період з травня 2020-го по грудень 2022 року. Він ґрунтується на опитуванні 207 жертв та свідків. Також для звіту проаналізували понад 2,5 тисячі доказів, а саме фотографій, відео, медичної та судової документації.

«Наша доповідь відображає неприйнятну картину безкарності й майже повного знищення громадянського простору та основних свобод у Білорусі», – заявив Верховний комісар.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Крім того, Фолькер Тюрк закликав Білорусь провести прозорі та неупереджені розслідування з метою притягнення до відповідальності винних у серйозних правопорушеннях, а також негайно припинити масові репресії проти свого народу.

У переліку порушень у звіті УВКПЛ також згадується про незаконне позбавлення життя, численні випадки позбавлення волі, тортур і жорстокого поводження, а також сексуального і гендерного насильства.

Тюрк також зазначив, що в доповіді згадується про порушення прав на свободу вираження поглядів, мирних зібрань, а ще про відмову в належній правовій процедурі та права на рівний захист зі сторони закону.

«Ганебно, що білоруська влада сповнена рішучості переслідувати осіб, засуджених за так звану «екстремістську діяльність», і навіть доходить до того, що позбавляє їх громадянства», – заявив Верховний комісар.

Будь ласка, читайте текст після реклами

УВКПЛ також зафіксувало 100 випадків сексуального та гендерного насильства. Проте, зазначають в ООН, цифри можуть бути значно більшими через страх репресій і відмову білоруської влади у доступі УВКПЛ до розслідування.

Згідно з даними УВКПЛ, 1462 особи ув’язнені у Білорусі за політичними мотивами станом на 17 березня.

Нагадаємо, що раніше Лукашенко оголосив призов на військову службу офіцерів запасу.

Correctly placed accents on the site help designers to attract the user’s attention and direct him to the main goal - order.
Останні новини

Навчання безробітних відбуватиметься за принципом «гроші ходять за людиною» — роз’яснення Мінекономіки.

Уряд затвердив Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, який має стимулювати надання безробітним не тільки нових навичок, а й нового місця проживання.

Finance.UA

Окупанти в Криму ПАНІКУЮТЬ / Буде сезон БАВОВНИ –  ГУМЕНЮК.

Окупанти в Криму ПАНІКУЮТЬ / Буде сезон БАВОВНИ – ГУМЕНЮК.

У тимчасово окупованому Криму для російських військових розпочався сезон "бавовни". У ефірі 24 Каналу начальниця Об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк спрогнозувала, що далі очікує на тимчасово окупований півострів. Тако...

️рОСІЙСЬКА ЯДЕРНА ЗБРОЯ в бІЛОРУСІ: реакція світу

️рОСІЙСЬКА ЯДЕРНА ЗБРОЯ в бІЛОРУСІ: реакція світу

Світ занепокоєний новим шантажем москви. Бажання росії розмістити ядерну зброю на території білорусі вже спричинило засудження як в США, так і в країнах Європейського Союзу. У Брюсселі наголосили: якщо це станеться, то наслідки будуть неминучими. ...

Легендарний український рок-гурт заспівав у Львові для допомоги ЗСУ.

Легендарний український рок-гурт заспівав у Львові для допомоги ЗСУ.

Підписатися на наш канал Легендарний український рок-гурт заспівав у Львові для допомоги ЗСУ Підтримати нас: Найоперативніша стрічка новин з України та світу. Стисло ЗрозумілоВчасно #ВВ #олегСкрипка #Завждиюа #благодійність #воплівідоплясова #Льві...

БОЇ за ЧЕРНІГІВ. Оборона лижної бази на околицях міста

БОЇ за ЧЕРНІГІВ. Оборона лижної бази на околицях міста

Лижна база на околицях Чернігова стала поперек горла рашистам рік тому, коли вони намагались захопити наступальних регіон. окупанти марно штурмували її понад місяць. У разі успішних дій загарбники могли б увійти до обласного центру. Однак, не стал...

Бійці 26 артбригади на САУ Krab:  «Надіємось, орки вже драпають» !.

Бійці 26 артбригади на САУ Krab: «Надіємось, орки вже драпають» !.

Дістають ворога за десятки кілометрів так точно, що можуть поцілити в коробку сірників. Самохідна артилерійська установка "Краб" дієво нищить росіян. Бійці називають їх "щипунами". Коли бити по ворогу треба цілодобово, то наші захисники влаштовуют...

СІМОНЬЯН заговорила українською! / Як боброїдка завчила текст.

СІМОНЬЯН заговорила українською! / Як боброїдка завчила текст.

Не секрет, що всім пропагандистам в Росії роздають певні методички, згідно з яких вони і працюють. Це довела і Маргаріта Сімоньян, яка слово в слово повторює на різних програмах завчений текст. Цікаво: Не пропусти найоперативніші новини України та...