UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Ключові події економіки та ринків: цінові тренди та відставка в НБУ – новини сьогодні.

Цінові коливання нафтового ринку на тлі очікування засідання ОПЕК+ упродовж тижня перебували в полі зору економічних оглядачів. Сьогодні кульмінація очікувань – засідання відбулися й всупереч позиції США було ухвалено рішення Організації країн — експортерів нафти (ОПЕК) (англ. The Organization of the Petroleum Exporting Countries, OPEC).
Головна новина останніх 24 годин — відставка голови Нацбанку Кирила Шевченка. Окрім цього повідомлялося, що падіння ВВП України у 2022 буде меншим, ніж очікувалося. Також повідомлялося, що допомогу Україні інтегрують у бюджет ЄС на 2023 рік. На засіданні у вівторок Уряд ухвалив рішення щодо передачі Фонду держмайна (ФДМ) понад 800 підприємств з активами на суму 45 млрд грн.

І це не всі ключові новини сьогодні, які формували економічну картину середи, 5 жовтня. Читайте наш щоденний дайджест найголовніших подій дня на випадок, якщо ви щось пропустили. Відставка голови Нацбанку Голова Національного Банку Кирило Шевченко заявив, що звернувся до президента України з проханням прийняти його відставку. Він залишає посаду через проблеми зі здоров'ям.
Депутати Верховної Ради почали консультації щодо кандидатури нового голови Нацбанку. Голосування за призначення наступника Кирила Шевченка може відбутися вже на поточному тижні.
Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді проєкт постанови про звільнення Кирила Шевченка з посади голови Національного банку України (№8104).
Сьогодні стало відомо, керівником Національного банку після відставки Кирила Шевченка може стати колишній керівник «Ощадбанку» Андрій Пишний.
У мирний час, тим паче в умовах війни, важливим є вплив Нацбанку на ключові аспекти економіки – на курс валют та валютні регуляції, облікову ставку, з якою корелюють відсоткові ставки за заощадженнями, емісію, без якої у воєнний час не обійтися, і багато іншого. Варто зазначити, за каденції Шевченка,  Нацбанк зберіг незалежність й впроваджував непопулярні рішення, зокрема, відчутно підвищував облікову ставку. Мали також місце й певні тактичні прорахунки з контролем відтоку капіталу на початку війни. Експерти зазначають, що відсутність консенсусу між Нацбанком та Мінфіном щодо обсягів емісій та ставок за держоблігаціями — ключова проблема, підхід до розв’язання якої стане лакмусом щодо позиції нового очільника регулятора. Наразі Нацбанк виступає за підвищення ставок за ОВДП до більш ринкових та зменшення емісії. Зокрема, регулятор мав план продавати облігації зі свого портфеля за вищими ставками. Цінові тенденції нафтового ринку. Рішення ОПЕК+ У вівторок, 4 жовтня, ціни на нафту зросли на тлі очікування, що ОПЕК+ може погодитися на значне скорочення видобутку на зустрічі в середу, переважили побоювання щодо стану світової економіки. І раніше повідомлялося, світові ціни на нафту зросли на 3% у понеділок, 3 жовтня. Тиск на ціни обумовило рішення розгляду Організацією країн-експортерів нафти та їхніх союзників (ОПЕК+) можливості скорочення видобутку більш ніж на 1 млн. барелів на добу у спробі підтримати ринок. Це стане найбільшим скороченням з моменту пандемії у 2020 році.
У середу Саудівська Аравія та росія наполягали на істотному скороченню видобутку нафти напередодні зустрічі картелю ОПЕК+. За словами співрозмовників видання, розмір скорочення видобутку ще належить узгодити, але Саудівська Аравія і рф наполягають на скороченні на 1-2 млн барелів на день або більше — як варіант, поетапно упродовж кількох місяців.
Спільний міністерський моніторинговий комітет ОПЕК+ погодив у середу скорочення добового видобутку нафти на 2 млн барелів. Ціни на нафту відразу зросли.
Газпром розкрив дані: видобуток та продаж газу з початку року упали За дев’ять місяців 2022 року Газпром, за попередніми даними, видобув 313,3 млрд кубометрів газу. Це на 17,1% (на 64,8 млрд кубометрів) менше, ніж у 2021 році.
До країн далекого зарубіжжя Газпром експортував 86,9 млрд кубометрів — на 40,4% (на 58,9 млрд кубометрів) менше, проти обсягів аналогічного періоду 2021 року. Попит на газ компанії з ГТС на внутрішньому ринку за відповідний період зменшився на 4,1% (на 7,2 млрд кубометрів). Джо Байден заборонив рф та білорусі використовувати позики МВФ Джо Байден заборонив Держказначейству США приймати від росії та білорусі спеціальні права запозичення (SDR) в обмін на долари.
Альтернатива карткам «Мир» Туреччина запропонувала росії використовувати в країні власну систему платежів Troy, як альтернативу карткам «Мир», щоб у російських туристів не було проблем з оплатою.
Як повідомляє видання, питання було обговорено 4 жовтня під час зустрічі на росії представників центробанків двох країн. Якщо непідсанкційні російські банки погодяться працювати з карткою Troy, російські туристи зможуть використовувати ці карти у Туреччині. Система Troy знаходяться під безпосереднім контролем Туреччини, відтак Сполученим Штатам буде складно знайти формальний привід для санкцій щодо неї. Верховний суд США відмовився розглядати справу на $173 млн Верховний суд США відмовився розглядати позов українського уряду у справі щодо втрати росією контролю над Кременчуцьким НПЗ та виплату «Татнєфті» 173 млн дол за рішенням арбітражу.
Судді відхилили апеляцію України на рішення американського суду нижчої інстанції про підтвердження рішення арбітражу. Не вдалося відновити міждержавну ЛЕП до Польщі: суд заблокував тендер Господарський суд Києва заблокував ключовий тендер у рамках відновлення міждержавної лінії електропередачі 750 кВ між Україною та Польщею.
Кабмін передав Фонду держмайна понад 800 підприємств На засіданні у вівторок Уряд ухвалив рішення щодо передачі Фонду держмайна (ФДМ) понад 800 підприємств з активами на суму 45 млрд грн.
Допомогу Україні інтегрують у бюджет ЄС на 2023 рік Міністри фінансів ЄС домовилися інтегрувати виплати підтримки Україні в бюджет Європейського Союзу на 2023 рік, щоб зробити їх більш структурованими й передбачуваними.
Близько 5 мільйонів українців втратили роботу через війну Близько 5 мільйонів українців, які через війну набули статусу внутрішньо переміщених осіб (ВПО) втратили робочі місця.
За міжнародними експертними оцінками понад 6,4 мільйона українців виїхало за кордон через війну. Близько 7,7 мільйона людей стали внутрішньо переміщеними особами. 5 мільйонів ВПО втратили робочі місця, близько 3 мільйонів осіб, які належать до робочої сили, через війну досі залишаються за кордоном. «ГарПок» наростив у 2,2 раза реалізацію зеленої електроенергії у вересні Держпідприємство «Гарантований покупець» (ДП «ГарПок») у вересні реалізувало 356 тис. МВт-год. електроенергії з відновлюваних джерел, що у 2,2 раза більше проти серпня.
ВВП України: у 2022 падіння буде меншим, ніж очікувалося Країни в регіоні Європи та Центральної Азії повернуться до слабкого зростання у 2023 році, «відображаючи негативні наслідки» війни в Україні.
Світовий банк прогнозує, що сукупний ВВП країн Європи та Центральної Азії зросте на 0,3% у 2023 році. Це відбудеться після скорочення, яке зараз прогнозується на 0,2% у 2022 році, повідомляє Світовий банк в оновленому економічному звіті для Європи та Центральної Азії, який було оприлюднено 4 жовтня 2022 року. Нові прогнози для регіону з 23 країн, в тому числі України та росії, відображають кращу, ніж очікувалося, стійкість деяких із найбільших економік регіону разом із розширенням програм стимулювання часів пандемії в деяких країнах. У звіті йдеться, що банк наразі очікує скорочення ВВП України на 35% у 2022 році. Цей показник краще за 45% скорочення, прогнозоване навесні 2022 року.
Слово «типографія» походить від давньогрецьких слів τύπος — тобто «відтиск» — та γράφω — «пишу, малюю».
Останні новини

Новини 29 листопада: США виділяють кошти на відновлення енергосистеми, Starlink ввозитимуть без ПДВ.

Про кошти від США. Сполучені Штати нададуть Україні підтримку обсягом 53 млн доларів для термінової закупівлі обладнання, необхідного для відновлення енергосистеми після російських ракетних ударів.

Українська правда

РФ закупить нові ракети у Китаю? / ІНСАЙД з фронту.

РФ закупить нові ракети у Китаю? / ІНСАЙД з фронту.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #антонюк #олександрантонюк Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – В ефірі 24 каналу політолог Олександр Антонюк висловив думку ...

ЗЕЛЕНСЬКИЙ запросив Джамалу в Офіс Президента

ЗЕЛЕНСЬКИЙ запросив Джамалу в Офіс Президента

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Володимир Зеленський запросив Джамалу з чоловіком в Офіс Президента. Колишні колеги поба...

Кожні 10 хвилин вибухи! / Що відбувається на звільненій ХЕРСОНЩИНІ.

Кожні 10 хвилин вибухи! / Що відбувається на звільненій ХЕРСОНЩИНІ.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Наш канал зі стрімами – Журналіст та редактор 24 каналу Владислав Соловйов під час стрім...

В Украины появилась мощная ЗАЩИТА / Путину будет тяжело атаковать!.

В Украины появилась мощная ЗАЩИТА / Путину будет тяжело атаковать!.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram –

Ударне угруповання з Білорусі / НОВА ЗАЯВА ISW

Ударне угруповання з Білорусі / НОВА ЗАЯВА ISW

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Москва, ймовірно, прагне використати розгортання російських військ у Білорусі як інформа...

HIMARS кажуть вам  «Добраніч, українці!»

HIMARS кажуть вам «Добраніч, українці!»