Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Зеленський студенту Могилянки: Країна вже переросла проблему плагіата Шкарлета.

Під час онлайн-зустрічі зі студентами президент Володимир Зеленський заявив, що цінності в Україні змінилися через початок повномасштабної війни й проблема причетності міністра освіти й науки Сергія Шкарлета до плагіату – не є нагальною.

Джерело : відеозапис зустрічі Зеленського зі студентами українських вищих навчальних закладів

Пряма мова студента Могилянки : "Але водночас ми бачимо, що в нас є корупція. Як ми можемо в країні дивитися в майбутнє, коли наш міністр освіти підозрюється в корупції, підозрюється в плагіаті і в дуже багатьох речах?"

Пряма мова Зеленського : "Дуже дякую вам за запитання! Я обожнюю нашу державу за те, що вона вільна, свободна, і може спілкуватися на будь-яку тему. Іноді приходить момент у житті, коли повинно бути розуміння, що головне, а що зайве, що головне, а що додаткове. У цьому – сенс життя, у цьому сенс України.

У ваших запитаннях я почув діалог, почув риторику, і не почув дорослих людей.

Я поясню: найгірше, що було в нашій державі – поїхало 24 числа (лютого – ред.), зламалось або не захотіло брати в руки зброю. Вибіжало. Якщо був депутатський мандат. Або навіть хтось, хто на дивані кричав, що "завтра війна і чому ми не йдемо – куди там треба – до Москви одразу!" І коли прийшли перші постріли – цих людей не стало. Вони вибігали, ховались за тим, що в них три дитини, ховались ще за деякими речами.

Від них усіх небезпека. У них і є слабкість. Слабкість породжує корупцію .

Багато з нас робили помилки раніше. Кожна людина робила помилки. Ця держава сьогодні і ця війна відреагувала на все те, що було раніше, і на те, що буде завтра.

Ми не можемо амністувати зрадництво, але великі помилки стали дрібними, тому що цінності інші. Цінності – життя, суверенітет, земля, Україна. Ось цінність!

Ви абсолютно праві, що є ті чи інші помилки. Є та чи інша корупція, напевно . Все змінилося. Гроші нікуди не йдуть, а тільки конкретно в армію і на медицину, на заробітні плати бюджетникам і на пенсії, і на стипендії, якщо є гроші.

Тому що країна подорослішала! Той, хто не подорослішає після цієї війни, і продовжить ті чи інші неправильні кроки – цих людей не буде! Ця держава і це суспільство пробачати не буде.

Про деякі речі… Вони зайві. Коли в дитини відірвало ноги, а їй розказують про якісь дрібниці.

Будьте прикладом майбутнього – не будьте прикладом минулого! Дуже дякую за ваше запитання!"

Деталі: Поруч із президентом під час онлайн-зустрічі зі студентами сидів особисто міністр освіти й науки Шкарлет.

Зеленський натякнув, що після війни суспільство самотужки дасть оцінки поведінці тим посадовця, які втекли, і ті, що залишилися.

Президент вважає, що з помилками політиків слід розбиратися після того, як незалежності й суверенітетові України не буде загрожувати зовнішня загроза.

Передісторія :

  • У 2020 році перед голосуванням у Верховній Раді про призначення Шкарлета міністром спільнота Могилянки зверталась до народних депутатів не призначати його міністром освіти через виявлені ознаки плагіату в його наукових роботах.
  • Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, яку очолював колишній очільник Могилянки Сергій Квіт, у жовтні 2020 року дало офіційний висновок, що в 4 публікаціях Шкарлета є плагіат – запозичення чужої роботи без вказування імені автора. Міністр натомість спрямував позов до суду на НАЗЯВО.
  • Із весни 2020 року до лютого 2022 року в Могилянці тривала низка виборів ректора, однак його не могли обрати через відсутність більшості голосів у другому турі, відповідно до законодавства. У лютому 2022 року після успішного обрання Квіта в п'ятому раунді виборів, Міністерство освіти й науки скасувало результати через порушення процедур і призначило повторний конкурс.
  • Представники студентського самоврядування оголосили безстроковий страйк, а частина університетської спільноти заявила, що в міністерства немає повноважень не визнавати результати виборів.
  • Після обурення з боку голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та зустрічі прем'єр-міністра Дениса Шмигаля зі студентами, які вийшли на страйк, МОН скасувало наказ про оголошення повторного конкурсу щодо обрання президента Могилянки.
Останні новини

ЄС хоче виділити 100 мільярдів євро на відновлення України.

Європейський інвестиційний банк пропонує направити Україні 100 мільярдів євро на відновлення після російської повномасштабної агресії. Для цього хочуть використати структуру фінансування, яка раніше використовувалася під час пандемії COVID-19. Про...

UA.NEWS

Одна з найбільших світових фармкомпаній припиняє поставки в рф.

Американська MSD – одна з найбільших фармкомпаній світу – припиняє постачання в рф вакцин від вітряної віспи, краснухи, кору та паротиту, що випускаються також іншими виробниками. Але збереже продажі своїх препаратів, які не мають анал...

UA.NEWS

Ворог хоче, щоб українці вимерзли, тому гроші треба давати вже – Юрій Ганущак.

Ворог хоче, щоб українці вимерзли, тому гроші треба давати вже – Юрій Ганущак.

путін готується до загальної мобілізації? Як російському населенню продають провал "спецоперації". Та чи готові диванні війська відірватися від телевізора і вмирати за царя. Друзі! Ми ризикуємо, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства рос...

«Це буде останній крок лукашенка у прірву»  – Дмитро Лінько.

«Це буде останній крок лукашенка у прірву» – Дмитро Лінько.

путін готується до загальної мобілізації? Як російському населенню продають провал "спецоперації". Та чи готові диванні війська відірватися від телевізора і вмирати за царя. Друзі! Ми ризикуємо, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства рос...

ГУДКОВ: Путин серьезно прощитался, война между ФСБ и Кадыровым, переворот в Кремле.

ГУДКОВ: Путин серьезно прощитался, война между ФСБ и Кадыровым, переворот в Кремле.

Російський опозиціонер Дмитро Гудков в ефірі 24 каналу розповів про: - оточення Путіна; - ставлення російський чиновників до Рамзана Кадирова; - конфлікт між ФСБ та Кадировим. Читати на сайті по темі: #24Канал

Путін хоче зараз посадити Україну за стіл перемовин, – радник глави МВС СМІРНОВ.

Путін хоче зараз посадити Україну за стіл перемовин, – радник глави МВС СМІРНОВ.

В ефірі 24 каналу радник глави МВС Ростислав Смірнов розповів про те, що росіяни вдаются до жорстоких обстрілів, щоб посіяти хаос. З цієї ж причини є вкиди про наступ Білорусі. У такий спосіб Путін хоче посадити Україну за стіл перемовин. Читати д...

ЗСУ знищили один з найбільших складів боєприпасів рашистів на Донеччині.

ЗСУ знищили один з найбільших складів боєприпасів рашистів на Донеччині.

Українські армійці знищили один із найбільших складів боєприпасів росіян у місті Сніжне на Донеччині. Про це повідомили в управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ. Друзі! Ми ризикуємо, щоб ви, наші глядачі, підписники і весь світ дізналися правду п...

1 5

Режим путіна треба повалити: Звернення першої жінки з легіону  «Свобода Росії»  до російських солдатів.

Режим путіна треба повалити: Звернення першої жінки з легіону «Свобода Росії» до російських солдатів.

Нам треба всім разом зупинити війну та принести справжню Свободу до Росії. На вас чекають удома, і ви повинні повернутися додому переможцями. Перемогти можливо лише воюючи за правду, яка на боці Вільної Росії та всього світу. Режим Путіна має бути...