Під час воєнного стану в Україні суттєво «лімітували» виїзд за кордон чоловіків. Загалом станом на 1 березня 2023 року за «загальною процедурою» було видано більше 1,27 млн дозволів на виїзд. Проте 21% респондентів зазначили, що мають знайомих чоловіків, які виїхали з України без законних підстав. Про це йдеться в опитуванні Українського інституту майбутнього.
Будь ласка, читайте текст після реклами

Респонденти повідомили, що найчастіше чоловіки виїжджали закордон завдяки волонтерській діяльності або давали хабаря на кордоні. 16% виїхали через оформлену інвалідність, а 15% виїхали закордон завдяки оформлення інвалідності з наступною необхідністю догляду/опікунства на дітей/дружину/мати/батька. 14% і 13% чоловіків виїхали за межі України через навчання або бізнес-мету відповідно.

Серед іншого частіше зазначали виїзд через окуповані території/або окуповану АР Крим до Росії, а потім до Європи; виїзд в перші дні повномасштабної війни (24 та навіть 25 лютого чоловіків ще випускали за кордон України).
Будь ласка, читайте текст після реклами
Майже половина учасників дослідження (46%) зазначають, що кожен з тих, хто виїхав з країни після початку повномасштабного вторгнення, має вирішувати самостійно за себе щодо повернення до України.
Досліджування проводилося Українським інститутом майбутнього для оцінки міграційних процесів та настроїв з 20 до 23 березня 2023 року.
В опитуванні брали участь громадяни з усієї території України (крім населених пунктів на тимчасово непідконтрольних територіях частини Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей, окупованої АР Крим). Загалом участь взяли 1200 респондентів.
Нагадаємо, суд ув’язнив ухилянта, який відмовився від високої зарплати у війську. Обвинувачений зізнався у суді: не бажає бути мобілізованим, бо має погане передчуття.
Будь ласка, читайте текст після реклами
Соціологи також назвали головну причину, чому українці повертаються додому.
До слова, в ООН порахували, скільки українських біженцівперебуває у Європі.
Читайте також: «Батальйон» ухилянтів. Хіт-парад судових вироків