
Глава дипломатії ЄС назвав цей крок атакою на права людини.
У середу Мосміськсуд ухвалив ліквідувати Московську Гельсінську групу (МГГ), яка є найстарішою правозахисною організацією в Росії.
19 грудня минулого року Мін'юст Росії подав клопотання про ліквідацію МГГ . Він звинуватив МГГ, яка має статус «регіональної організації», у тому, що у 2019-20 роках вона здійснювала свої проекти поза вказаною зоною діяльності, тобто за межами Москви. Була поставлена під сумнів законність численних дій МГГ, у тому числі спостереження активістами Групи за судовими процесами в регіонах РФ та звернення МГГ до регіональних органів влади.
Як наголошує «Нова газета.Європа», рішення суду винесено лише за одне засідання. Приводом для втручання Мін'юсту стали результати позапланової перевірки МГГ, проведеної минулого року на запит прокуратури.
Глава дипломатії ЄС розкритикував Росію за ліквідацію Московської Гельсінської групи. Жозеп Боррель написав у Twitter, що це чергова атака на права людини у Росії.
Вирішення до shut down #MoscowHelsinkiGroup is yet another attack на людях
- Josep Borrell Fontelles (@JosepBorrellF) January 25, 2023
The Kremlin є розширенням його агресії в Україні в політичну резолюцію вдома, silencing #humanrightsdefenders, спричиняючи громадську соціуму і Voices rejecting authoritarianism & war.
Московську Гельсінську групу було створено 1976 року з ініціативи дисидентів, які об'єдналися навколо Андрія Сахарова. Серед її засновників була Людмила Алексєєва, друкарка першого в СРСР опозиційного інформаційного бюлетеня «Хроніка поточних подій» (1968-72). Її неодноразово затримували та допитували за її діяльність.
Related video
1977 року під загрозою арешту Алексєєва була змушена емігрувати - поїхала до США, де документувала діяльність дисидентських гуртків. Після розпаду СРСР, у 1993 році, повернулася до Росії, а через три роки очолила Московську Гельсінську групу. Вона керувала нею до 2018 року.
Дивіться спецтему: Резніков хоче змінити систему харчування військових на тлі скандалу із закупівлею продуктів За словами міністра, нова система має виключити можливість "змов і зловживань на місцях". Зеленський назвав наступні кроки після передачі танків Україні Далі все залежить від швидкості реалізації ухвалених рішень. Резніков попросив у Санта-Клауса винищувачі для України — CNN Але першочерговим завданням українського уряду є системи протиповітряної оборони. До обігу в Україні допустили канадські "облігації суверенітету України" Кошти від розміщення цих облігацій надані Україні у вигляді кредиту. У Білому домі повідомили подробиці передачі танків Abrams для України Сполучені Штати вже зараз почнуть працювати над створенням комплексної програми тренувань для українських військових.
Підготував/ла : Оксана Лебедина