Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Звіт Amnesty маніпулятивний і підіграє Росії та її пропагандистам - омбудсмен.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець вважає звіт Amnesty International маніпулятивним і таким, що підіграє агресору та пропагандистам РФ.

Джерело: коментар омбудсмена, глава ВР Руслан Стефанчук

Пряма мова Лубінця: "Як уповноважений Верховної Ради України з прав людини вважаю, що даний звіт Amnesty International є маніпулятивним та таким, що надає більшу перевагу діям країни-агресора та її пропагандистам ніж розуміє контекст в Україні - країні, яка веде оборонну війну, захищаючи власне населення і власний суверенітет...

Надаючи рекомендації, Amnesty International ніби перебуває в Середньовіччі, де бої велися у відкритому полі за межами фортеці.

Ми тримаємо оборону від нападу країни, яка порушує всі можливі норми міжнародного права. Країни, яка гвалтує, катує і вбиває цивільне населення.

Полишення населення міст і селищ наодинці із військовослужбовцями Російської Федерації несе найбільшу загрозу правам людини".

Деталі: Лубінець додав, що був обурений заявою Amnesty International, у якій українські ЗСУ звинувачуються у тому, що бойова тактика української армії нібито загрожує населенню України.

Пряма мова: "Під загрозу цивільне населення потрапило виключно через необгрунтовану збройну агресію Російської Федерації і припиниться ця загроза одразу, як тільки російські військослужбовці покинуть межі України, а російське військове командування перестане віддавати злочинні накази про обстріл українських міст і селищ".

Він наголосив, що найбільш масові порушення прав людини і воєнні злочини були скоєні в місцях, які знаходились та знаходяться під контролем російських військових - це Буча, Ірпінь, Мотижин, Маріуполь, Херсон.

За словами Лубінця, захист ЗСУ населених пунктів від окупації російськими військами дає можливість здійснювати евакуацію і допомагати цивільному населенню.

Омбудсмен нагадав, що "urban warfare" - війна в умовах міста - не є забороненою міжнародним правом, і не є порушенням лише за фактом.

Також він наголосив, що уряд у місцях активних бойових дій зупинив навчальний процес, проводив та проводить евакуацію.

Наразі в Донецькій області оголошено обов’язкову евакуацію.

Передісторія:

  • 4 серпня правозахисна організація Amnesty International заявила, що українські військові, які стримують російську навалу, наражають на небезпеку цивільне населення, створюючи бази і розміщуючи озброєння в школах і лікарнях.
  • Водночас на сайті організації нема жодного слова щодо масового вбивства українських військвополонених в Оленівці та засудження дій окупантів, які знищили полонених захисників України.
  • В Офісі президента на це заявили, що життю українців загрожує тільки російська армія, а заяви Amnesty International є не чим іншим, як участю в дискредитаційній кампанії Росії проти України.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що обурений заявою Amnesty International і вважає її несправедливою.
Icons are an important part of any design system or product story. Icons help us navigate quickly. They are language independent.
Останні новини

Німеччина заповнила газосховища на 75%

Газосховища Німеччини станом на середину серпня заповнені на 75,43%. Про це повідомили компанії-оператори у суботу, 13 серпня. Раніше в ЄС ухвалили регламент про зберігання газу, в якому вказувалося, що сховища Німеччини мають бути заповнені блаки...

UA.NEWS

ІВАН ЛЕНЬО: фронт на сцені, війну треба виграти тотально, гастролі KOZAK SYSTEM.

ІВАН ЛЕНЬО: фронт на сцені, війну треба виграти тотально, гастролі KOZAK SYSTEM.

В ефірі 24 каналу лідер гурту KOZAK SYSTEM Іван Леньо пояснив, чому концерти є зараз важливими та розповів, як вони допомагають ЗСУ. Читайте до теми на сайті: #24Канал

СААКЯН: рф втрачає вплив, гучне рішення Казахстану, ОДКБ померло.

СААКЯН: рф втрачає вплив, гучне рішення Казахстану, ОДКБ померло.

Казахстан має намір поставляти й продавати близько 100 000 барелів нафти на добу в обхід росії через азербайджанські трубопроводи. Аналітик Олег Саакян в ефірі 24 каналу оцінив таке можливе рішення. Читати на сайті по темі: #24Канал

МУСІЄНКО: росіяни потрапили у пастку, рф перерізає автошляхи для ЗСУ.

МУСІЄНКО: росіяни потрапили у пастку, рф перерізає автошляхи для ЗСУ.

В ефірі 24 каналу військовий експерт Олександр Мусієнко проаналізував ситуацію на фронті, а також говорив про пастру для росіян та проблему у ЗСУ. Читайте до теми на сайті: #24Канал

ЧЕРНИК: скоро почнеться виснажлива битва, росіяни тікати не будуть.

ЧЕРНИК: скоро почнеться виснажлива битва, росіяни тікати не будуть.

В ефірі 24 каналу військовий експерт Петро Черник проаналізував ситуацію на фронті, ресурси ворога та анонсував виснажливу битву. Читайте до теми на сайті: #24Канал

Евакуація з Херсонщини: що кажуть мешканці регіону і посадовці.

Евакуація з Херсонщини: що кажуть мешканці регіону і посадовці.

14 серпня у Запоріжжі відкрився транзитний хаб для переселенців з Херсонської області «Я-Херсон». Центр розрахований на прийом близько 400 людей, які можуть запинитися в ньому на ніч, а також отримати на місці необхідну допомогу та консультації. @...

Тікають навіть командири! На Херсонщині початок  «жесту доброї волі» ?.

Тікають навіть командири! На Херсонщині початок «жесту доброї волі» ?.

Перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський в ефірі 24 каналу розповів про моральний стан російських військових на Херсонщині. Читати на сайті по темі: #24Канал