Крим.Реалії

«Крим.Реаліі» - всі новини Криму, аналітика, репортажі, відео та фотогалереї, радіо і телепередачі, огляди соціальних мереж, блоги і думки.

https://ua.krymr.com/

«Це божевілля влади». Цькування за українські пісні у Криму

СІМФЕРОПОЛЬ – Російська влада посилює репресивний механізм щодо інакомислення кримчан. Показовим у цьому став прецедент, коли управління російського МВС у Криму відмовилося дати громадянство Росії переможниці конкурсу «Місіс Криму – 2022» Ользі Валєєвій , яку переслідували у Криму за публічне виконання української пісні «Червона калина».

Старт кампанії з буллінгу Ольги Валєєвої дав проросійський блогер Олександр Таліпов . «Ось воно, проявилося, виконує нацистську пісню «Червону калину», – написав 1 жовтня пост Таліпов на своїх сторінках у соцмережах.

Російські силовики оперативно відреагували на пост блогера, і вже 3 жовтня російський суд у Криму оштрафував Валєєву на 40 тисяч рублів за виконання української пісні. Її звинуватили у «дискредитації» російської армії та «демонстрації нацистської символіки».

У коментарі ЗМІ Валєєва повідомила, що ситуація застала її зненацька. «Я в шоці, якщо чесно. Поки що я не маю слів. Потрібно трохи відійти, не можу поки що говорити», –зазначила вона.

На думку правозахисника й адвоката Миколи Полозова , російська влада використовуватиме цей інструмент щодо інакодумців.

Этот инструмент российские власти тоже планируют использовать в отношении инакомыслящих и нелояльных граждан

Николай Полозов

«У зв'язку з поправками російського законодавства наразі дійсно передбачено позбавлення набутого (отриманого з інших підстав, ніж за народженням) громадянства РФ через низку підстав. Цей випадок показовий, але, гадаю, не єдиний. Очевидно, цей інструмент російська влада теж планує використовувати щодо інакодумців і нелояльних громадян, а також тих, хто, на думку влади, становить загрозу РФ», – розповів Крим.Реалії адвокат.

Кримський активіст Дмитро Демчук вважає, що чим гірші в Росії справи на фронті, тим більше репресій буде на підконтрольній їй території проти інакодумців.

Щоб догодити своєму оплоту – адептам війни – влада готова на божевілля щодо інакомислячого народу

Дмитро Демчук

«Чим ближче крах імперії, тим божевільніші її закони (Цицерон). Щоб догодити своєму оплоту – адептам війни – влада готова на божевілля щодо інакомислячого народу. Штрафи й тюремні терміни за українські пісні – це не що інше, як божевілля влади, яке виражається у публічному покаранні незгодних із режимом. Так і «велика імперія», яка так і не відбулася, не може перемогти ЗСУ на полі бою, тому зриває зло на тих мирних жителях на окупованій території, які патріотичними піснями підтримують Україну. Виходячи з історії, армія окупанта завжди успішно воювала зі своїм народом», – прокоментував ситуацію Крим.Реалії активіст.

Дмитро Демчук зазначає, що у Криму вже багато інакодумців постраждали за свою громадянську позицію.

«Щодо конкретного випадку з місіс Криму, то тут патріотизму я не бачу. Банальне привернення уваги до колишньої VIP-персони за допомогою виконання пісні, яка діє на спецслужби та пропагандистів, як червона ганчірка на бика. Виконавиця патріотичного гімну просто не усвідомлювала, що перегнула палицю, і що буде така реакція. Вважаю, що така увага зайва до згаданої персони. Були й більш гідні борці з окупаційним режимом у Криму, які незаслужено залишилися осторонь. Згадаймо хоча б активістку та блогера з Ялти Людвіку Пападопулу . Її чекісти за непокірність спочатку затягали по допитах і судах, відібрали квартиру і зрештою – звели у могилу», – зазначив активіст.

Кримська активістка Еміне Ібраїмовів коментарі Крим.Реалії зазначила, що ця ситуація – це тиск на свободу поглядів.

Я щось не чула, щоб Україна визнала якусь російську народну пісню націоналістичною

Еміне Ібраїмова

«По-перше, виходить, що дівчину покарали двічі. В рішенні суду не було пункту про відмову в громадянстві. А по-друге, мені незрозуміло, чому ця пісня стала націоналістичною через роки, цю пісню виконував Малінін свого часу, вона була в концертних програмах СРСР. Я щось не чула, щоб Україна визнала якусь російську народну пісню націоналістичною. Та й по-третє, пісня виконувалася не на площі Криму, а на приватних посиденьках на двох. Уся ця ситуація більше схожа на цькування, щоб іншим не кортіло», – вважає активістка.

Ситуації з тиском на свободу поглядів посилилися з початком повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну. Так, за симпатії до України репресій зазнав викладач із Білогірська Андрій Білозеров .

Знову ж таки, ініціатором буллінгу виступив проросійський блогер Олександр Таліпов. «Я правильно розумію, що викладач Білогірського технікуму Білозеров Андрій Володимирович включив українську націоналістичну пісню про Байрактар у класі, а на сторінці у ВК фото із прапорами України та цитатами українських письменників розміщує?... Якщо цей учитель – український нацист, то чому його за сім місяців ніхто не виявив?» – написав на своїх ресурсах у соцмережі блогер.

Як розповів Крим.Реалії Андрій Білозеров, після цього він зазнав репресій з боку російських силовиків.

«Суддя» Центрального районного суду Сімферополя визнав народну пісню нацистським маршем

Андрій Білозеров

«28 жовтня 2022 року о 6:10 ранку до мене увірвалися агенти ФСБ, побили та конфіскували (фактично вкрали) ноутбук, телефон і документи. Нічого з вкраденого досі не повернули. Після затримання мене доставили до Центру протидії екстремізму, де виявили на моїй стіні ВК українську пісню «Червона калина». Відбувся «суд», під час якого «суддя» Центрального районного суду Сімферополя визнав народну пісню нацистським маршем та призначив мені 14 діб адмін. арешту (з 28 жовтня до 11 листопада 2022 року), які я відбув у Бахчисарайському ІТТ. Через незаконні дії ФСБ та ЦПЕ РФ я зараз залишився без документів, без телефону та ноутбука, позбавлений можливості легально працювати і заробляти», – розповів Білозеров.

У листопаді цього року до Держдуми надійшла президентська поправка до ухваленого в першому читанні законопроєкту про громадянство, за якою набуте громадянство Росії можуть припинити, якщо особа вчиняє дії, що створюють загрозу безпеці країни. Згідно з поправкою, таке рішення може бути ухвалене незалежно від часу вчинення загрозливих дій, а їх факт встановлюватиме ФСБ.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії . Ре комендуємо вам встановити VPN .

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

How to choose a font for a project? How to harmoniously combine fonts with each other? Where to get fonts today?
Останні новини
Моравецький знову закликав передати Україні запропоновані Німеччиною ЗРК Patriot.

Моравецький знову закликав передати Україні запропоновані Німеччиною ЗРК Patriot.

"Ніхто не хоче купувати техніку тільки для того, щоб вона стояла".Хоч зброя безпосередньо служитиме для захисту українського неба, але оскільки ймовірно це буде в західній частині країни, то таким чином, вона також слугуватиме захисту польського н...

Дзеркало Тижня

Провідні світові ЗМІ закликали США зняти звинувачення із засновника Wikileaks.

Провідні світові ЗМІ закликали США зняти звинувачення із засновника Wikileaks.

Американське видання The New York Times та чотири європейські видання - The Guardian, Le Monde, Der Spiegel та El Pais закликали владу США зняти звинувачення із засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа. Джерело: The New York Times Деталі: Адресований...

Українська правда

Завтра большой ракетный обстрел? / Ответ АРЕСТОВИЧА @arestovych  #shorts.

Завтра большой ракетный обстрел? / Ответ АРЕСТОВИЧА @arestovych #shorts.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram –

1

ФЕЙГИН & АРЕСТОВИЧ - Массированная атака / Ракеты для удара по Москве / Подоляк в Ялте.

ФЕЙГИН & АРЕСТОВИЧ - Массированная атака / Ракеты для удара по Москве / Подоляк в Ялте.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #фейгин #фейгинлайф #фейгинlife #арестовичфейгин #арестович Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Во время стрима @FeyginLive ...

Кремль хочет ликвидировать Пригожина? – АРЕСТОВИЧ @arestovych.

Кремль хочет ликвидировать Пригожина? – АРЕСТОВИЧ @arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #арестович #фейгин #фейгинlive Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Алексей Арестович на стриме в @ФЕЙГИН LIVE предположил, ч...

Як ви готуєтеся до можливого наступного блекаута? Опитування.

Як ви готуєтеся до можливого наступного блекаута? Опитування.

Орбана серьезно предупредили / Путина оставляют союзники – ПИОНТКОВСКИЙ @Andrei_Piontkovsky.

Орбана серьезно предупредили / Путина оставляют союзники – ПИОНТКОВСКИЙ @Andrei_Piontkovsky.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #пионтковский Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Наш канал со стримами – Российский публицист и оппозиционный политик Андре...

1 3

Оперативная обстановка от ЖДАНОВА / Волна атак РФ на Донецком направлении @OlegZhdanov.

Оперативная обстановка от ЖДАНОВА / Волна атак РФ на Донецком направлении @OlegZhdanov.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #жданов #олегжданов Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Военный эксперт Олег Жданов на своем стриме прокомментировал операти...