Епідемія COVID-19 не пояснює 25% приросту смертності в Україні.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив заступник директора Інституту соціології НАН України, доктор філософських наук, професор Євген Головаха.

"Звичайно, епідемія коронавірусу не пояснює 25% приросту смертності. Швидше, тут комплекс причин, серед яких і COVID-19. За моїми спостереженнями, коронавірус став агресивнішим, смертність від нього дійсно вища цьогоріч. Але і хворих на початку 2021 року, особливо з лютого до квітня, було набагато більше, ніж торік. Відповідно, зросла і смертність. Є ще один невеликий фактор – ускладнення після COVID-19. Людина перехворіла торік, одужала, а потім кілька місяців по тому у неї могли виникнути суттєві проблеми зі здоров'ям. Мені складно судити, яку роль цей чинник міг зіграти в показниках смертності, але медики мають його додатково вивчати", – підкреслив співрозмовник.
Соціолог звернув увагу на те, що на тривалість життя вплинула зміна способу життя людей. "Друга причина в тому, що медицина забула про багато хвороб, від яких люди теж помирають. Медики зосередилися на епідемії й менше працювали щодо інших захворювань, навіть планові операції скасовували. Це не сприяло тривалості життя. Особливо враховуючи, що змінився сам спосіб життя людей. Через обмеження зменшилася рухливість, упав моральний дух. Це загалом не сприяє здоров'ю", – підкреслив Головаха. На його думку, свою роль у збільшенні смертності могло зіграти зниження рівня життя населення.

Читайте на "Цензор.НЕТ": За п'ять місяців в Україні померли 299,9 тис. осіб, лише за травень - 57,2 тис., - Держстат

"Українці в більшості фаталісти: як бог дасть, так і буде. А насправді буде так, як наука дала. Як не сумно, люди самі стали менше піклуватися про своє здоров'я, про профілактику хвороб. І небажання людей робити щеплення проти коронавірусу нам ще відгукнеться. Питання з дітьми теж треба терміново вирішувати. Вони не тільки поширюють інфекцію, останні дані свідчать про те, що вони стали частіше і важче хворіти. Це велика група, яка теж потребує специфічної профілактики. І третій вагомий фактор – звичайно ж, зниження рівня життя. Збідніли люди, хоча на папері все гаразд", – резюмував соціолог.
Нагадаємо, 19 липня Державна служба статистики України оприлюднила дані про смертність протягом перших п'яти місяців 2021 року. У службі зазначили, що з початку року в Україні померло понад 299 тис. осіб, що на 25% більше, ніж 2020 року. У травні в країні померло 57,29 тис., це на 28,2% більше, ніж у травні минулого року. Протягом 2020 року чисельність населення України зменшилася на 314,1 тис. осіб. Чисельність населення в Україні станом на 1 січня 2021 року становила 41 588 354 особи.

Цензор.НЕТ

«Цензор.НЕТ» - останні новини дня в Україні та світі. Найсвіжіші новини зібрані на сайті censor.net

https://censor.net/ua

Новини по темі
Канадська чемпіонка Олімпіади-2020 Крістен Кіт: Пишаюся, що мої предки були українцями.

Канадська чемпіонка Олімпіади-2020 Крістен Кіт: Пишаюся, що мої предки були українцями.

Чемпіонка Олімпійських ігор-2020 на Токіо в академічному веслуванні вісімок на дистанції 2 км, спортсменка з Канади Крістен Кіт пишається тим, що її предки були вихідцями з України.

Цензор.НЕТ

Порівняння СРСР і США в 1980-му році

Порівняння СРСР і США в 1980-му році

Так, друзі - сьогодні буде цікавий пост про порівняння життя в СРСР і в США в 1980-му році - на думку багатьох фанатів СРСР, саме тоді і був той самий радянський "Золотий вік"

Обозреватель

Новиняки про рибиняки, модний треш у Раді та битва сатириків -​@Процишин Офіційний  у Легко-шоу №3.

Новиняки про рибиняки, модний треш у Раді та битва сатириків -​@Процишин Офіційний у Легко-шоу №3.

Друзі та подруги, вітаємо вас на другому випуску Легко-шоу! Сьогодні в нашому літньому (для когось, можливо, – передвіпустковому меню) – жодного Киви або Тищенка, хіба трохи Мендель. Замість них поговоримо про рибалку й закуску, а Марина Данилюк-Я...

Юлія Левченко на Олімпіаді-2020: які шанси отримати перемогу.

Юлія Левченко на Олімпіаді-2020: які шанси отримати перемогу.

23-річна Юлія Левченко має шанси вибороти перемогу на Олімпіаді-2020 для збірної у стрибках у висотку. За свою кар’єру на міжнародній арені легкоатлетка тричі була золотою призеркою, двічі срібною та бронзовою. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 2...

Вчені очікують новий небезпечний штам COVID-19

Вчені очікують новий небезпечний штам COVID-19

Вчені очікують на небезпечний штам коронавірусу – недуг, який призводить до смерті у 35 випадках зі 100. Британські дослідники розробили можливі сценарії розвитку мутацій хвороби. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у...

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Андрій Шевченко йде з посади тренера збірної України з футболу – закінчився контракт. Він був наставником команди впродовж 5 років. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Tel...

Україна здобула вже 6 медалей на Олімпіаді у Токіо

Україна здобула вже 6 медалей на Олімпіаді у Токіо

Українська скарбничка олімпійських медалей поповнюється. Плавець Михайло Романчук приніс Україні перше срібло в Токіо. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Олімпійська надія України: чи встановить Ярослава Магучіх рекорд та виграє золоту медаль.

Олімпійська надія України: чи встановить Ярослава Магучіх рекорд та виграє золоту медаль.

Збірна України поки без золотих медалей на Олімпіаді-2020. Однією з тих, хто може поповнити нашу скарбничку золотою нагородою, є стрибунка у висоту Ярослава Магучіх. Окрім золотої медалі, вона може встановити світовий рекорд. Читати на сайті:

1