ДПС: За перший квартал надходження від ПДВ зросли більш ніж на 60%.

Верданов

Верданов

У першому кварталі цього року до загального фонду держбюджету надійшло 110,8 млрд грн. Це на 14,3 млрд грн, або на 14,9% більше, ніж минулого року.

Про це інформує ДПС.

«Цифри свідчать, що обсяг податкових надходжень зростає попри сповільнення економіки. Ми виводимо з тіні ті сфери та підприємства, які раніше платили не повністю, ухилялись від сплати. Чим забезпечуємо рівні правила гри та чесну конкуренцію для тих підприємців, які чесно платять податки. У цьому і полягає функція податкової», - наголосив очільник податкової Сергій Верланов.

У податковій службі зазначили, що було зафіксовано зростання надходжень за основними бюджетоформуючими платежами у порівнянні з відповідним періодом минулого року:

  • ПДВ (сальдо) +10,1 млрд грн, або +63,8%;
  • акцизний податок +2 млрд грн, або +19,0%;
  • податок та збір на доходи фізосіб +4,1 млрд грн, або +16,8%;
  • податок на прибуток +4,6 млрд грн, або +15,8%.

Разом з тим, як зауважили у податковій, зменшення надходжень спостерігається по рентній платі (-5,5 млрд грн, або -48,8%), що пов’язано з двократним зменшенням ціни на природний газ та, як наслідок, зменшенням обсягів його видобутку.

«Також на 0,9 млрд грн, або на 58,1%, скоротились порівняно із 2019 роком надходження від акцизного податку на електроенергію. Причиною цього стало виведення з бази оподаткування операцій з реалізації електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел», - говориться у повідомленні ДПС.

«Без врахування платежів, які фактично не залежать від ефективності адміністрування з боку Державної податкової служби, а є відображенням зміни законодавства та макроекономічних факторів (акциз з електроенергії та рента за видобування корисних копалин) індикатив Міністерства фінансів на І квартал виконано у повному обсязі – 100,2%, або +0,2 млрд грн», - підкреслили у податковій.

Варто зазначити, що показники дохідної частини закону про державний бюджет на 2020 рік були визначені виходячи з макропоказників, які передбачали зростання економіки, зокрема реального ВВП на 3,7%. Однак внаслідок світової кризи та інших несприятливих факторів макропрогноз був переглянутий. За даними Міністерства економіки, очікується падіння ВВП України на 3,9%.

Нагадаємо, раніше у податковій службі повідомили, що станом на 23 березня українці вже встигли подати понад 134 тисячі декларацій про майновий стан і доходи на загальну суму 20,4 млрд грн. Це на 42% більше ніж за аналогічний період минулого року.

Новини по темі

Коболєв спрогнозував рекордне падіння цін на газ влітку.

Очікується, що влітку ціна буде сильно коливатись.

1

Увійти до ТОП-30: Кабмін має намір підняти Україну в рейтингу Doing Business.

Крім того, за словами Шмигаля, уряд продовжує обговорення питань зменшення податкового тиску на малий і середній бізнес, а також спрощення заповнення документів до контролюючих органів.

1

ЄС узгодив план відновлення економіки на 750 мільярдів євро.

Фонд відновлення буде складатися з двох частин - 500 мільярдів євро грантів та 250 мільярдів позик для країн ЄС, які найбільше постраждали від коронавірусу.

1

Кличко розповів, скільки пасажирів скористалися громадським транспортом за останні кілька днів.

Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив під час онлайн прес-конференції.

1

Економіка єврозони через пандемію може впасти на 12% - Лагард.

За її словами, "м'якого" сценарію виходу з кризи не буде.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie