Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

ООН закликає припинити дискримінацію людей похилого віку.

Через ейджизм багато людей похилого віку, які все ще мають гарне здоров'я та енергію, втрачають можливість, зокрема, влаштуватися на цікаву для себе роботу.

Організація об’єднаних націй закликає припинити дискримінацію людей похилого віку та визнати їхній внесок у суспільство, передає Voice of America .

Оскільки до 2030 року 1,4 мільярда людей досягнуть принаймні 60 років, офіційні особи ООН кажуть, що це занадто велика кількість, щоб ігнорувати її, особливо враховуючи, що багато літніх людей продовжують робити внесок в загальний прогрес.

Це демонструє, зокрема, 73-річний генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. Під час святкування Міжнародного дня людей похилого віку він високо оцінив досягнення літніх людей, яких назвав цінним джерелом знань і досвіду.

Він також високо оцінив стійкість понад 1 мільярда людей похилого віку, які долають труднощі у світі, що швидко змінюється.

«В останні роки люди похилого віку часто опинялися в епіцентрі криз. Вони особливо вразливі до низки викликів, включаючи пандемію COVID-19, загострення кліматичної кризи, розповсюдження конфліктів і зростання бідності. Але перед обличчям цих загроз літні люди надихнули нас своєю дивовижною стійкістю», — сказав Гутерреш.

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що довше життя дає можливість зайнятися новою діяльністю, як-от подальша освіта чи нова кар’єра, залежно від стану здоров’я людини.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреїсус назвав важливим для країн співпрацювати для сприяння здоровому старінню — зусилля, яке має залучати самих літніх людей.

Читайте також: Керівництво НСЗУ знає про корупцію в лікарнях, але не хоче робити простий крок для її зменшення – експерт

«Співпраця, спрямована на покращення життя людей похилого віку, їхніх сімей та громад. На практиці це означає бути уважним до старіння та підтримувати людей похилого віку, залучаючи їх до спільноти, забезпечуючи відповідну медичну допомогу та якісний довгостроковий догляд для тих, хто цього потребує», — сказав Тедрос.

В ООН кажуть, що важливо кинути виклик негативним характеристикам і неправильним уявленням про людей похилого віку. Там закликають припинити дискримінацію за віком і статтю, а також створити у громадах можливості для людей похилого віку.

Related video

Проблема старіння населення, з одного боку, є викликом, адже тисне на системи соціального забезпечення, а з іншого - ставить питання розумного використання трудових ресурсів людей старшого і похилого віку в ситуації обмеженості робочої сили в більшості країн ЄС, і України, зокрема. Детальніше про це читайте у статті Василя Костриці « Ейджизм по-українськи ».

Підготував/ла : Анастасія Дейна
Це параметри шрифтів, за допомогою яких ми зможемо схарактеризувати їх будову.
Останні новини

У Запоріжжі прогриміли вибухи

Сьогодні вночі у Запоріжжі пролунали вибухи, у місті та області оголошена повітряна тривога. Джерела: "Суспільне" у Telegram, читачі "УП" Деталі: Кореспондент "Суспільного" повідомив про вибухи у Запоріжжі.

Українська правда

«Ядерну кнопку»  рф задіє знову, коли стане питання звільнення Криму -  Аркадій Бабченко, Час Online.

«Ядерну кнопку» рф задіє знову, коли стане питання звільнення Криму - Аркадій Бабченко, Час Online.

Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На фронт їдемо також з гостинцями для ЗСУ - усе завд...

Буде трибунал, буде прапор НАТО над кремлем -  Аркадій Бабченко, Час Online.

Буде трибунал, буде прапор НАТО над кремлем - Аркадій Бабченко, Час Online.

Трибунал буде. Але за умови повної поразки росії. Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На...

АРЕСТОВИЧ о падении ракеты в Молдове / Где голос Санду? @arestovych.

АРЕСТОВИЧ о падении ракеты в Молдове / Где голос Санду? @arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #фейгинлайф #фейгин​ #арестович​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Во время массированной атаки по Украине одна из ракет упала в Молдавии. Алексей Арестович на стр...

Будет большой котел! - ПИОНТКОВСКИЙ об уязвимой цели РФ @Andrei_Piontkovsky.

Будет большой котел! - ПИОНТКОВСКИЙ об уязвимой цели РФ @Andrei_Piontkovsky.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #пионтковский​ #андрейпионтковский​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Публицист Андрей Пионтковский во время стрима с Романом Цимбалюком на ютубе 24...

Україна має право БИТИ по Росії? – Відповідь ДАВИДЮКА @davydiuk.

Україна має право БИТИ по Росії? – Відповідь ДАВИДЮКА @davydiuk.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Вигравайте новорічний підгон від Moneyveo: Політолог Микола Давидюк під час стріму на ют...

росіянам байдуже до Херсона чи Маріуполя. путін уже будує плани іншої кампанії -  Аркадій Бабченко

росіянам байдуже до Херсона чи Маріуполя. путін уже будує плани іншої кампанії - Аркадій Бабченко

Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На фронт їдемо також з гостинцями для ЗСУ - усе завд...