Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Угорщина виставила Швеції список претензій, які заважають ухваленню її вступу до НАТО.

Офіційний Будапешт скаржиться на брак поваги з боку Стокгольму.

Речник уряду Угорщини Золтан Ковач оприлюднив низку претензій до Швеції, які мають бути вирішені перш, ніж його країна схвалить вступ Швеції до НАТО.

Ковач опублікував перелік зауважень у своєму блозіпід назвою «Три причини, чому парламент Угорщини має рацію, коли вагається щодо вступу Швеції до НАТО», і заявив, що Швеція має «відповісти» за те, що він назвав «жахливим ставленням» до Угорщини. Зокрема, йдеться про «постійний підрив стосунків» з боку Швеції, «вдавану моральну перевагу» та «брак поваги».

Прес-секретар додав, що відносини між двома країнами погіршувались упродовж протягом багатьох років, що робить подолання розриву «більш складним у ці важкі часи».

За його словами, угорський уряд вважає за доцільне направити до Швеції парламентську делегацію для обговорення і узгодження багатьох питань між сторонами. Водночас, заявив Золтан Ковач, Угорщина не бачить з боку Швеції бажання до діалогу.

« Час не чекає, і оскільки безпека регіону висить на волосині, на користь усіх було б, щоб шведи почали підтримувати наші спільні цілі. Але, схоже, вони поки що не відпускають цієї образи », — резюмував він.

Шведські політики систематично критикують відсутність верховенства права та демократичних свобод в Угорщині , і це дуже дратує Будапешт.

Міністр закордонних справ країни Тобіас Біллстрьом заявив, що його країна не піддасться на шантаж з боку Угорщини , яка хоче, щоб його країна «заплющила очі» на нехтування демократією та правами людей, яке чинить офіційний Будапешт.

Парламент Угорщини в понеділок схвалив законопроект про вступ Фінляндії в НАТО , про ратифікацію заявки Швеції наразі не йдеться.

Related video

Фінляндія та Швеція звернулися з проханням приєднатися до трансатлантичного військового альянсу в травні 2022 року після вторгнення Росії в Україну, однак досі Туреччина та Угорщина гальмували процес вступу.

Підготував/ла : Микита Ткаченко
Вебдизайн, що не виключає жодного користувача.
Останні новини
Чому червоні лінії, які малював кремль, долаються? ТАРАС СЕМЕНЮК.

Чому червоні лінії, які малював кремль, долаються? ТАРАС СЕМЕНЮК.

ТАРАС СЕМЕНЮК АНАЛІТИК, МІЖНАРОДНИЙ ЕКСПЕРТ З питань партнерства пишіть [email protected] Мільйонний збір на рації для ЗСУ. Долучайтесь! Задонатити можна тут: - Apple/Google Pay/картою: - На карту 5375411204592088 - [email protected] з приміткою "На рації" А...

Росія шукає привід застосувати ЯДЕРКУ? / На що готові в НАТО? – ВІГІРІНСЬКИЙ.

Росія шукає привід застосувати ЯДЕРКУ? / На що готові в НАТО? – ВІГІРІНСЬКИЙ.

Політолог Андрій Вігірінський в ефірі 24 каналу відреагував на заяву канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо гарантій безпеки для України. Водночас він висловився щодо ризиків застосування Росією ядерної зброї. Зверніть увагу: Не пропусти найоператив...

1 1

ЗЕЛЕНСЬКОГО просять здати Україну? / КИТАЙ та УГОРЩИНА дивують.

ЗЕЛЕНСЬКОГО просять здати Україну? / КИТАЙ та УГОРЩИНА дивують.

Чимало країн продовжують підігравати Путіну та все більше закликають Україну, зокрема Володимира Зеленського, до невигідних переговорів із Росією, які мають на меті просто "здати" і забути про тимчасово окуповані частини української держави. Спеці...

Упс! Боевая САРАНЧА идет на МОСКВУ / Роспропаганда выдала очередной БРЕД – МАЛЬЦЕВ.

Упс! Боевая САРАНЧА идет на МОСКВУ / Роспропаганда выдала очередной БРЕД – МАЛЬЦЕВ.

Российские пропагандисты опасаются предстоящего контрнаступления ВСУ. Они понимают, что положение оккупантов будет становиться все хуже, поэтому хотят завершения войны. Во время стрима 24 Каналу российский оппозиционный политик Вячеслав Мальцев @m...

2

У Путина поехала крыша! – ЯКОВЕНКО о преступных ПРИКАЗАХ диктатора @IgorYakovenko.

У Путина поехала крыша! – ЯКОВЕНКО о преступных ПРИКАЗАХ диктатора @IgorYakovenko.

Владимир Путин неоднократно предостерегал США и ЕС от военной помощи Украине. Западные журналисты провели анализ и выяснили, почему Джозеф Байден продолжает бросать вызов президенту страны-агрессора. Российский оппозиционный журналист Игорь Яковен...

КРИЛАТА СМЕРТЬ ВОРОГАМ

КРИЛАТА СМЕРТЬ ВОРОГАМ

З питань партнерства пишіть [email protected] Мільйонний збір на рації для ЗСУ. Долучайтесь! Задонатити можна тут: - Apple/Google Pay/картою: - На карту 5375411204592088 - [email protected] з приміткою "На рації" Або купити "гарячі" магнити 5 каналу - тут: Д...