
При цьому він стверджує, що шляхом до миру є припинення вогню.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що лідери країн Євросоюзу близькі до того, аби обговорити питання про відправку миротворчих сил до України.. Про це він заяви в п’ятницю вранці, 31 березня, в ефірі угорського радіо Kossuth.
За його словами, більшість лідерів ЄС «не проявляють бажання ставати на бік миру». Водночас Євросоюз відправляє Україні все більше важкої зброї, що вважалось сумнівним ще рік тому.
«Ми зараз близькі до того, що для європейських лідерів стає легітимним відправляти на фронт якісь миротворчі сили », - цитує орбана видання Index.
Він вважає, що «якщо так буде продовжуватися, то ЄС може опинитися на порозі третьої світової війни».
За його словами, на Заході стверджують, що війну і Україну треба підтримувати, бо це правильно, але він з цим не згоден.
«Але це не так», - заявив глава угорського уряду, додавши, що на кону стоїть світова війна. На його думку, світ більше підтримує позицію Угорщини, «але в Європі ми в меншості, коли мова йде про мир».
Орбан також зазначив, що сьогодні, 31 березня, парламент Угорщини ухвалить резолюцію із закликом до припинення вогню . Прем’єр стверджує, що йтиметься не про мирні переговори, а про припинення вогню.
«Якщо буде припинення вогню, тоді є шанс подумати про мирний процес. Спочатку нам потрібне припинення вогню, щоб більше не гинули люди, щоб більше не руйнувалися міста, щоб більше не гинули цивільні. Як тільки це буде досягнуто, тоді може бути прорив», - сказав він.
Також він знову повторив свою заяву, що війна і санкції проти Росії руйнують європейську економіку і що саме існування ЄС ставиться під сумнів, оскільки він відмовився від двох цілей - миру і процвітання.
Related video
«Якщо Європа продовжить слабшати, наслідки будуть далекосяжними, незалежно від війни», - стверджує Орбан.
Дивіться спецтему: Доба на Донеччині: Обстріли не вщухають на кількох напрямках, є загиблий та поранені Павло Кириленко повідомив, як минула доба в Донецькій області. До Сенату США внесли проект закону щодо безпеки у Чорноморському регіоні Документ, зокрема, підкреслює важливість Чорноморського регіону для американської, європейської та глобальної безпеки. Сирський показав, як українська сторона нищить ворожі БПЛА під Бахмутом Російські військові нервують, адже час грає проти них, зауважив воєначальник. Гуменюк розповіла про зміну акцентів РФ під час нічної атаки та назвала кількість ракетоносіїв у Чорному морі РФ все ще не відновила артерію транспортування в Джанкої, якою постачає озброєння. До того ж погода у морі сьогодні не найкраща. Росія втрачає в Україні свої радіолокаційні станції, але відновити їх самостійно не зможе — британська розвідка Ці установки сильно залежать від поставок імпортної електроніки.
Підготував/ла : Ірина Знась