Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

Відшкодують все: що означає резолюція Генасамблеї ООН для України.

Напередодні Україна знову потерпала від масованих ворожих обстрілів всієї території. Ворог знову цілив у об'єкти критичної інфраструктури. Нараз на частково відновлено енергопостачання у більшості регіонів, але в деяких областях і досі немає світла, води та зв'язку. Проте, Україна не здається і продовжує лагодити прикладати надзусилля для відновлення всієї критичної інфраструктури. З іншого боку, і робота щодо підрахунку збитків, які росія спричинила внаслідок розв'язаної війни на нашій території, триває. Крім того, Україна не тільки фіксує обсяги руйнувань, а і піднімає питання щодо конфіскації російського майна, що знаходиться на територіях інших держав. Останні частково вже висловили свою позицію щодо цього і вже у багатьох країнах вже є арештоване російське майно. До того ж більшість країн світу підтримали Україну у цьому процесі. Так, Генасамблея ООН днями підтримала резолюцію, згідно з якою передбачено запровадження механізму компенсації збитків Україні спричинених російською агресією. Натомість напередодні у кремлі відповіли, що передбачені документом виплати репарації Україні – це «грабіж золотовалютних резервів рф» і, що «росія робитиме все можливе» для недопущення вилучення замороження російських активів. Що ж означає для України зазначена Резолюція ООН про відшкодування збитків за наслідки агресії рф розповів Mind керівник практики вирішення спорів Juscutum Анатолій Рибачок .

Що передбачає Резолюція ООН?

Генасамблеєю ООН 14 листопада 2022 року було прийнято необов’язкову Резолюцію, в якій йдеться про заклик рф до відшкодування збитків, які Україна понесла у зв’язку із військовою агресією рф.

Також йдеться мова про засудження будь-яких порушень Статуту ООН, міжнародного права, зокрема міжнародного гуманітарного права та міжнародного права людини.

Але найголовніше в цій Резолюції – це не власне сам факт засудження – в цій частині це вже не перша із 2014 року Резолюція Генасамблеї.

Найголовніше – це визнання необхідності створення спеціалізованого компенсаційного механізму «для відшкодування збитків, втрат або шкоди, що є наслідком міжнародно-протиправних діянь російської федерації в Україні або проти України».

Як вказується на ресурсі axios.com: «The vote on the non-binding resolution is largely symbolic, but the support for the text is yet another indication of Russia's isolation on the world stage following its invasion of Ukraine».

Читати також: Стягнути з ворога: як бізнесу подати до суду на рф і виграти справу

Як цей документ вплине на Україну?

Об’єктивно, Україна досить довго йшла до цієї Резолюції, це спільна робота багатьох українських органів влади, в першу чергу Офісу Президента, Мін’юсту та МЗС. Документ відкриває двері до запропонованого Мін’юстом варіанту укладення міжнародного договору про створення спеціалізованої комісії та фонду, які власне і будуть займатись адмініструванням процесу відшкодування.

Чому це важливо: за Резолюцію проголосувало 94 країни, 73 утримались та 14 висловились проти (рф, білорусь, сирія, малі, нікарагуа, кндр та інші (недо)розвинені держави).

Тобто вже зараз можна говорити про наявність 93 союзників (Україна – 94-ий голос), які готові до обговорення та напрацювання реально працюючого механізму, який дозволить забирати вже арештоване майно рф та її агентів за кордоном, та використовувати його для відшкодування збитків і відбудови України.

Читати також: Повернуть грошима або збудують заново: як зафіксувати пошкодження житла від бойових дій

Що «сказала» ООН цим документом?

Сказати, що це дуже важливо – все одно що промовчати.

Це феноменальна подія з точки зору права та справедливості. Хоч Резолюція і не є обов’язковою – вона показує готовність міжнародної спільноти працювати разом, та притягати рф до безпосередньої майнової відповідальності.

Це матиме:

  1. політичний вплив на рф як державу та її керівництво,
  2. економічний ефект у вигляді позбавлення рф та її агентів власності,
  3. військовий аспект, який полягає у зменшенні запасів рф для фінансування продовження ведення бойових дій.

Від вчора можна бути впевненими – механізм стягнення збитків буде створений та запрацює. Для цього є люди і політична воля щонайменше 93 іноземних держав. А отже рано чи пізно кошти рф стануть новими школами, лікарнями, мостами, дорогами, заводами, ринками тощо, які будуть працювати на благо України та задля її перемоги над ворогом.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Як змінилася поведінка споживачів під час війни? Чи потрібний бренд у воєнний час?
Останні новини
На Росії істерика через ВИБУХИ на аеродромах / Кого звинувачують?.

На Росії істерика через ВИБУХИ на аеродромах / Кого звинувачують?.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Ексспівробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак під стріму н...

1 1

ФЕЙГИН&АРЕСТОВИЧ - РФ под БАХМУТЕ в ауте / GEPARD стрельнут по РФ? @arestovych.

ФЕЙГИН&АРЕСТОВИЧ - РФ под БАХМУТЕ в ауте / GEPARD стрельнут по РФ? @arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #фейгин #арестович Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Во время стрима @FeyginLive и @arestovych прокомментировали оперативн...

1

Такого не було ніколи! ВИШЕБАБА сказав, що кардинально змінила війна @Vyshebaba.

Такого не було ніколи! ВИШЕБАБА сказав, що кардинально змінила війна @Vyshebaba.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #вишебаба #павловишебаба Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Військовослужбовець ЗСУ, активіст Павло Вишебаба @Vyshebaba під...

2 2

Что делать после освобождения Украины 201122

Что делать после освобождения Украины 201122

Подпишитесь на Patreon Doctor Faust2 Doctor Faust

АРЕСТОВИЧ о  «бавовне»  в БЕРДЯНСКЕ: Удары РЕЗУЛЬТАТИВНЫЕ!  @arestovych.

АРЕСТОВИЧ о «бавовне» в БЕРДЯНСКЕ: Удары РЕЗУЛЬТАТИВНЫЕ! @arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #алексейарестович #фейгинлайф Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Во время стрима @FeyginLive Алексей Арестович прокомментир...

Шокирующее заявление Медведева о СМЕРТНОЙ КАЗНИ – НАКИ @MackNack.

Шокирующее заявление Медведева о СМЕРТНОЙ КАЗНИ – НАКИ @MackNack.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #майклнаки Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Российский журналист и блоггер Майкл Наки присоединился к эфиру 24 канала и п...

1