Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Користування травматичною зброєю можуть дозволити всім громадянам України.

Саме травматичної зброї достатньо для повноцінного самозахисту без фатальних наслідків.

Ухваленим за основу проєктом Закону України «Про обіг цивільної вогнепальної зброї» №5708 та пов’язаним із ним проєктами змін до Кримінального кодексу України і Кодексу України про адміністративні правопорушення №5709 право на носіння травматичної зброї пропонують надати усім цивільним особам. Як пише у своєму матеріалі для ZN.UA « Чого очікувати від ухвалення законопроєкту про зброю? » заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий, логіка цієї концепції полягає в тому, що травматичної зброї цілком достатньо для ефективного цивільного самозахисту.

Відповідно до чинного законодавства, право на цей вид зброї має обмежене коло суб’єктів: поліцейські, особи, звільнені зі служби в поліції, колишні працівники міліції, працівники суду, правоохоронних органів та їхні близькі родичі, особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві, народні депутати України, члени громадських формувань з охорони громадського порядку та державного кордону, військовослужбовці, окремі державні службовці й журналісти.

«Вогнепальну зброю в мирний час нечасто застосовують із метою самозахисту, адже в таких випадках доволі легко допустити перевищення меж необхідної оборони чи крайньої необхідності, за що передбачено кримінальну відповідальність. Натомість травматичний пістолет, який за правомірного застосування є аналогом гумового кийка, не створює такої високої загрози життю людини, як бойовий, а тому навіть його неправомірне застосування або використання з перевищенням меж самооборони має істотно нижчий ризик каліцтва або летального наслідку», - пояснює таку пропозицію змін до законодавства замглави МВС.

Related video

Чи готовий парламент в умовах воєнного стану ухвалити прийнятий напередодні широкомасштабного вторгнення Росії в Україну законопроект про обіг цивільної вогнепальної зброї та які зміни він передбачає читайте у повному тексті матеріалу.

Підготував/ла : Ірина Знась
For this year’s trends, we have gathered some of the classic as well as future features that we believe will be the biggest UX trends in 2022.
Останні новини

Пенсійний фонд скоротив фінансування пенсій: скільки виплатили за місяць.

Пенсійний фонд України (ПФУ) 24 вересня завершив фінансування пенсій за вересень 2022 року. На пенсійні виплати за місяць направлено 49,5 млрд гривень, що на 1,9 млрд гривень менше, ніж у серпні (51,4 млрд гривень).

UA.NEWS

На Харківщині російську окупацію пережив бабак-віщун Тимко.

На Харківщині російську окупацію пережив бабак-віщун Тимко.

Відомого бабака з Харківщини Тимка III, який традиційно "віщував" погоду, звільнили з російського полону. Разом з іншими тваринами Тимко пережив окупацію в селі Нестерівка, допоки ЗСУ не звільнили населений пункт в результаті контратаки на Харківщ...

Патріот Донбасу

«Чоловік вийшов і кричить: » Наші!

«Чоловік вийшов і кричить: » Наші!" – як Козача Лопань оговтується від злочинів московитів.

Козача Лопань вільна від ворогів, але повертатися туди зарано. Звідти до кордону з країною-агресоркою приблизно 2 км. І окупанти досі тероризують селище обстрілами зі своєї території. Останні новини України. Оперативні актуальні новини війни і фро...

ЖДАНОВ про тривожну заяву Залужного: Важко не погодитись @Олег Жданов.

ЖДАНОВ про тривожну заяву Залужного: Важко не погодитись @Олег Жданов.

Залужний переконаний, що перемога України у війні з росією "не буде фіналом". Військовий експерт Олег Жданов в ефірі 24 каналу прокоментував заяву головнокомандувача ЗСУ. До теми:

Як почався історичний контрнаступ на Харківщині: унікальні кадри від Kraken.

Як почався історичний контрнаступ на Харківщині: унікальні кадри від Kraken.

Як починався історичний контрнаступ на Харківщині? Спецпідрозділ Kraken виклав ексклюзивні кадри з перших днів звільнення територій. Зокрема, бійці розповідають, як заходили в одне з перших деокупованих міст Балаклію. Друзі! Наші журналісти ризику...

Міжнаціональна війна в росії! ЖДАНОВ відреагував на наказ путіна кадирову @Олег Жданов.

Міжнаціональна війна в росії! ЖДАНОВ відреагував на наказ путіна кадирову @Олег Жданов.

Військовий експерт Олег Жданов в ефірі 24 каналу оцінив наказ путіна кадирову щодо придушення протестів проти мобілізації. Також читайте на сайті:

З росії не випускають чоловіків -  ЗМІ

З росії не випускають чоловіків - ЗМІ

Путин задел немыслимое! На россии возможна гражданская война – ЗАКАЕВ.

Путин задел немыслимое! На россии возможна гражданская война – ЗАКАЕВ.

Лидер Чеченской Республики Ичкерия Ахмед Закаев в эфире 24 канала допустил граданскую войну в россии из-за мобилизации. Не пропустите:

1 30