Тиждень

«Тиждень» - новини в Україні, економіка, політика, культура, новини в світі, об'єктивно та ексклюзивно про головні події в Україні та світі, Тиждень.ua

https://tyzhden.ua/

Відомі юристи закликають президента невідкладно підписати закон про заборону імпорту російських книжок.

Відомі українські правники оприлюднили спільну заяву з закликом до президента України «виконати прямий конституційний обов’язок і невідкладно підписати закон 2309-ІХ, давши йому нарешті працювати на благо України».

Читайте також повний текст заяви: Президент має виконати вимогу Конституції і невідкладно підписати закон про заборону імпорту російських книг

«Для нас як правників є неприйнятною і шокуючою ситуація, що склалася навколо Закону 2309-ІХ про обмеження російського впливу на українське книговидання і книгорозповсюдження», – ідеться в заяві.

«Внесений спільно представниками всіх фракцій на чолі з депутатами від «Слуги народу» і ухвалений консенсусом 306 голосами в Верховній Раді закон з 20 червня лежить на підписі Президента України, але досі не підписаний».

«У правовій державі такі ситуації неприпустимі», – пишуть автори заяви, нагадуючи, що стаття 94 Конституції України дає главі держави на підписання закону 15 днів, після чого «закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений».

«Верховенство права, заснована на демократії політична культура і служіння національним інтересам України мають бути альфою й омегою для державної влади в цілому і кожної посадової особи зокрема», – нагадують українські правники, відзначаючи, що зволікання з підписанням закону «не вигідне нікому, крім держави-агресора».

Автори заяви спростовують аргументовано спростовують твердження про буцімто невідповідність ухваленого закону Конституції чи європейським цінностям. На їхню думку, закон «дасть можливість не лише створити нарешті незалежний від Росії український книжковий ринок, але й максимально інтегрувати його у книжковий простір Європи».

Оскільки «йдеться про закон, який ухвалений одноголосно конституційною більшістю парламенту в час війни і прямо стосується захисту культурно-інформаційного простору від держави-агресора, бездіяльність президента виглядає неприйнятною з точки зору не лише права, але й політичної культури, демократичних традицій, поваги до українського народу й парламенту», – відзначають українські юристи, закликаючи президента негайно підписати закон.

Заяву підписали доктори юридичних наук Володимир Василенко, Петро Захарченко, Олег Марцеляк, голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков, співголова Ради Реанімаційного пакету реформ Юлія Кириченко, перший генпрокурор незалежної України, заслужений юрист Віктор Шишкін та інші відомі правники.

10 евристик Якоба Нільсена були створені без акценту щодо застосування для веб сайтів, додатків чи інших конкретних інтерфейсів.
Останні новини
У Вірменії заявили про можливий вихід з ОДКБ

У Вірменії заявили про можливий вихід з ОДКБ

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян вважає можливим розвиток подій, коли Єреван припинить своє членство в Організації Договору з колективної безпеки. Про це пише Укрінформ. «Нещодавно, в результаті контактів із низкою колег з ОДКБ, я заув...

Патріот Донбасу

Досі трясуться руки, а на обличчі кров: росіяни обстріляли колону цивільних у Запоріжжі – наслідки.

Досі трясуться руки, а на обличчі кров: росіяни обстріляли колону цивільних у Запоріжжі – наслідки.

До 26 зросла кількість загиблих після ранкового удару ворога по Запоріжжю. Ще 85 людей поранені. Серед постраждалих є діти. Росіяни випустили три ракети "С-300" по гуманітарній колоні, у якій люди чекали виїзду на тимчасово непідконтрольну територ...

Ми поставили крапку, – ПОДОЛЯК про вступ України до НАТО.

Ми поставили крапку, – ПОДОЛЯК про вступ України до НАТО.

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в ефірі 24 каналу прокоментував подання Україною заявки щодо вступу в НАТО. До теми:

ЯКОВЕНКО о выступлении Путина: БРЕД СИВОЙ КОБЫЛЫ @Игорь Яковенко.

ЯКОВЕНКО о выступлении Путина: БРЕД СИВОЙ КОБЫЛЫ @Игорь Яковенко.

Владимир Путин обратился с безумными заявлениями о "независимости" 4 областей Украины. Игорь Яковенко прокомментировал бред диктатора. Читайте к теме на сайте:

«Жаль, що такою ціною» : Дмитро Чекалкин про прискорений вступ України до НАТО.

«Жаль, що такою ціною» : Дмитро Чекалкин про прискорений вступ України до НАТО.

Дмитро Чекалкин, дипломат, перекладач, шоумен Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На фронт їдемо також...

Путин серьезно спалился в новом обращении

Путин серьезно спалился в новом обращении

Наш новый канал со стримами: Российский диктатор Владимир Путин таки выступил с новыми безумными заявлениями, где и провозгласил аннексию 4 областей Украины. Ведущий 24 канал Алексей Печий подробно разобрал выступление главы Кремля. Стоит прочтени...

АРЕСТОВИЧ в прямом эфире включил эксклюзивный перехват @Alexey Arestovych.

АРЕСТОВИЧ в прямом эфире включил эксклюзивный перехват @Alexey Arestovych.

Алексей Арестович в прямом эфире с Марком Фейгиным включил эксклюзивный перехват чиновников из Совета Федерации России. Читайте к теме на сайте: