Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Щоб зупинити руйнування довкілля, потрібно робити набагато більше — The Guardian.

Для того, аби припинити скорочення біорізноманіття, необхідні термінові та комплексні дії.

Збільшення національних парків та заповідних територій недостатньо для стримання деструктивних процесів у природі пише The Guardian з посиланням на вчених. Щоб припинити зменшення видового різноманіття, необхідно усунути надмірне споживацтво, шкідливі субсидії та кліматичну кризу.

Очікується, що цього року на XV конференції в Куньміні (Китай) уряди підтримають угоду зі збереження природи, яка передбачає захист щонайменше 30% океану та суші до 2030 .

Якщо розширення заповідних територій провести належним чином, то руйнування природного середовища уповільниться, однак цього все одно буде недостатньо. Так засвідчив аналіз проєкту Конвенції ООН про біологічне різноманіття (КБР) , проведений більш ніж 50-ма провідними вченими.

«Намір запровадження природничого захисту 30% усієї суші та морів є важливим і привертає багато уваги. Розширення заповідних територій є гарним початком, за умови відповідного проведення, але цього недостатньо, щоб зупинити зменшення біорізноманіття та розвернути його в інший бік, що зветься «згинанням кривої», — сказав еколог Університету Париж-Сакле та співавтор доповіді професор Пол Лідлі.

«Існують дуже серйозні докази того, що ми знову не зможемо досягнути амбітних міжнародних цілей, якщо сконцентруємось на збільшенні заповідних територій та залишимо без уваги інші невідкладні дії, спрямовані на подолання загроз видового різноманіття», — додає професор.

Як заявляють вчені, масове скорочення шкідливих субсидій на сільське господарство та рибальство, підтримання глобального потепління в межах 1,5 °C та боротьба із надмірним споживанням людиною, у тому числі м’яса, – необхідна складова «трансформативних» змін.

Проєкт 21-єї цілі, який буде обговорений в Куньміні, включає низку різноманітних пропозицій, зокрема щодо ліквідації пластикового забруднення та зменшення використання пестицидів на дві третини. Угода має на меті зупинити те, що деякі вчені назвали “шостим масовим вимиранням життя на Землі”, викликаним поведінкою людей, яка є згубною й для нас самих.

Читайте також: П'яти областям України загрожує втрата доходів, зростання бідності та нерівності через зміни клімату — дослідження

Аналіз запропонованої угоди, проведений BioDiscovery та Geo Bon, було надіслано урядам, які нададуть свої відгуки пізніше цього місяця.

Під час оцінки проєкту розглядались наслідки трьох можливих сценаріїв припинення скорочення біорізноманіття: звичайний стан справ, покращення якості й кількості резервацій та трансформаційні зміни в суспільстві. Було виявлено, що лише останній сценарій матиме бажаний ефект, за умови, що зростання позначки глобального потепління не перевищуватиме 1,5°C.

«Те, що ми робимо, — це спроба пояснити на основі найкращих наукових досліджень, чому глобальна структура біорізноманіття має саме такий вигляд. Багато країн кажуть, що це занадто складно для розуміння. Ми намагаємося роз’яснити, навіщо нам потрібні всі деталі та як вони між собою поєднується», – говорить Лідлі.

Аналіз був проведений після виникнення плутанини з об’ємом та складністю проєкта угоди, який включає проблеми від боротьби із забрудненням до залучення корінних громад.

Планується, що в березні уряди вперше з лютого 2020 року проведуть особисті переговори після кількох затримок у даному процесі. За останню декаду міжнародній спільноті так і не вдалось визначитись із єдиною стратегією з припинення руйнівних дій щодо природного середовища.

«Чим швидше ми будемо діяти, тим краще. Часові затримки між заходами та позитивними результатами для біорізноманіття можуть зайняти десятиліття, тому ми повинні розпочати й продовжувати роботу негайно, якщо хочемо досягти глобальних цілей до 2050 року», — зазначила дослідниця Інституту Гумбольдта в Колумбії та співавторка аналізу Марія Сесілія Лондоньо.

Читайте також: Екологічно свідоме споживання

Стан довкілля значною мірою зумовлюється мільйонами щоденних рішень та дій людей. І, хоча лідерство в забрудненні навколишнього середовища належить економічним суб’єктам енергетичного комплексу, видобувної та обробної промисловості, транспорту та інших галузей економіки, цілком очевидно, що до цього причетні й сила-силенна невеликих розсіяних джерел — домашніх господарств.

Підготував/ла : Юлія Сливюк
Останні новини
Росіяни готуються до наступу в районі Ізюму – ОВА

Росіяни готуються до наступу в районі Ізюму – ОВА

Російські окупанти готуються відновити наступ у районі Ізюму Харківської області. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. «На Ізюмщині російські окупанти готуються до відновлення наступу та ведуть обстріли в районах населених...

Патріот Донбасу

Скільки коштує купити квартиру або будинок біля моря в Чорногорії?.

Нерухомість у курортних країнах стала об'єктом підвищеного інтересу українців через війну в нашій країні. Багато хто придивляється до житла у популярних локаціях, де раніше побували у ролі туристів.

Finance.UA

Италия и Германия хотят платить за росгаз в рублях.

Италия и Германия хотят платить за росгаз в рублях.

#24Канал

Феєрично! 59ОБМр мінуснула БМП орків

Феєрично! 59ОБМр мінуснула БМП орків

#24Канал

Рашисти знову запускають ракети  «Калібр»  з Чорного моря / Ситуація на Запоріжжі.

Рашисти знову запускають ракети «Калібр» з Чорного моря / Ситуація на Запоріжжі.

У ніч проти 22 травня російські війська запустили ракети по цивільній інфраструктурі одного з сіл на Вільнянщині Запорізької області. Читати на сайті: 24Канал

Росія перекинула під Сєвєродонецьк партію новітніх  «Термінаторів».

Росія перекинула під Сєвєродонецьк партію новітніх «Термінаторів».

За театром бойових дій біля Сєвєродонецька пильно стежать не лише в Україні, але й у світі. Нову інформацію оприлюднила розвідка Великої Британії. Читати на сайті: #24Канал

ШАЛЕНІ ВТРАТИ РОСІЇ станом на 22 травня

ШАЛЕНІ ВТРАТИ РОСІЇ станом на 22 травня

Станом на 22 травня втрати російських окупантів склали 29 050. За добу ця кількість збільшилася на 200 осіб. Читати на сайті: #24Канал

1

У Львові відзначають день героя України.На марсовому полі вшановують героїв України.Наживо

У Львові відзначають день героя України.На марсовому полі вшановують героїв України.Наживо

Підписатися на наш канал Підтримати нас: Найоперативніша стрічка новин з України та світу. Стисло ЗрозумілоВчасно #новиниУкраїни #нта #новинионлайн #новини #ЗСУ #news #новинисьогодні #warinukraine #RussiaUkraineWar #russianagression #war #ukrainet...