«Нафтогаз» готується до реалізації арештованого майна «Газпрому».

25 лютого 2020 Окружний суд Амстердама планує винести остаточний вердикт про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу на території Нідерландів. У «Нафтогазі» впевнені, що він буде позитивним для України.

Як повідомляє прес-служба «Нафтогазу», в Окружному суді Амстердама 4 грудня завершилися слухання за позовом НАК «Нафтогаз України» проти «Газпрому» на 3 млрд. доларів. За оцінками юристів української компанії, слухання пройшли успішно для НАК, і 25 лютого суд може задовольнити позов. Тоді «Нафтогаз» зможе почати стягнення раніше заарештованих активів «Газпрому» в Нідерландах.

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов НАК «Нафтогаз України» до «Газпрому» за недостачу узгоджених обсягів газу для транзиту за контрактом 2009 року.

Українська компанія домоглася компенсації на суму $4,63 млрд. З урахуванням того, що арбітраж підтвердив борг української сторони за постачання газу в розмірі $ 2,018 млрд, «Газпром» зобов’язаний сплатити «Нафтогазу» $2,56 млрд.

Згідно з рішенням арбітражу, з 1 березня 2018 року на суму боргу нараховується пеня.

«Газпром» оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і почав процедуру розірвання контрактів з НАК. Водночас російський монополіст зобов’язаний продовжувати транзит палива через українську ГТС до країн ЄС до завершення процедури розірвання контрактів.

28 лютого 2019 року «Нафтогаз» повідомив про початок нових стягнень з «Газпрому» в Нідерландах, Великій Британії, Швейцарії, США та Люксембурзі. Крім того, Англійський комерційний суд заборонив «Газпрому» приховувати і виводити свої активи з Нідерландів і Британії у справі щодо транзитного спору з НАК «Нафтогаз».

У липні 2019 року суд Люксембургу виконав рішення Стокгольмського арбітражу у справі «Нафтогаз України» проти «Газпрому» на території цієї країни.

Автор: UA.NEWS

Фото: 24 Канал

Новини по темі

В НБУ опублікували комікс про зміцнення курсу гривні.

Національний банк України (НБУ) розповів, чому в країні зміцнився курс гривні.

1

У Фірташа відмовилися визнавати штраф Антимонопольного комітету.

ТОВ «Регіональна Газова Компанія», оштрафоване АМКУ за газові донарахування, назвала це рішення антимонопольників «тиском на бізнес» та буде його оскаржувати. Про це повідомляє прес-служба компанії, пише ЕП. Як пояснили у РГК, в Україні по всьому ...

1 1

Вартість державних запозичень для України помітно знизилася, а попит на них зріс.

10 грудня Мністерство фінансів залучило на аукціонах 4,4 млрд грн, вартість запозичень впала, а попит перевищив пропозицію в чотири рази.

1

Глава Податкової пообіцяв скоротити кількість перевірок на 20%.

Більшість позапланових перевірок стосуватиметься відшкодування ПДВ, заявив глава Податкової служби.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie