УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Світові ціни на каву злетіли до 10-річного максимуму: що чекає на Україну.

Очікувати підвищення вартості кави варто вже найближчими днями / фото 1zoom

Очікувати підвищення вартості кави варто вже найближчими днями / фото 1zoom

Станом на середину листопада світові ціни на каву встановили 10-річний рекорд у зв'язку з чим роздрібні ціни на каву також підуть вгору.

Причинами зростання цін стали небувалі заморозки на кавових плантаціях в Бразилії, а також багаторазово подорожчала логістика. Про це йдеться в матеріалі UBR.ua.

Читайте також Світові ціни на каву зросли одразу на чверть

За словами директора компанії Foundation Cofee Roasters Тимура Козонова за 2020-2021 роки вартість міжнародної доставки подорожчала в 9 разів.

У зв'язку з чим очікувати підвищення вартості кави варто вже найближчими днями.

"Якщо раніше ціна за контейнер становила 2 тис.доларів, то зараз – 18 тисяч. Це призводить до сильного подорожчання продукту поверх злетіла біржової ціни", – зазначив він.

Козонов прогнозує, що кав'ярні почнуть підвищувати ціни вже в листопаді-січні.

"Зелена кава виросла в ціні більш ніж у два рази, але в собівартість обсмаженої включені також зарплати, податки, амортизація, комунальні витрати, прибуток й т.ін.тобто обсмажена кава подорожчає на 15-30%. Так само справи йдуть і з чашкою", – резюмував Козонов.

Світові ціни на каву:

У листопаді 2019 року світові ціни на каву зросли відразу на чверть. Кава подорожчала на тлі скорочення виробництва в Латинській Америці.

Автор: Олена Коваленко

Новини по темі
Масні ціни. Чому сало вже дорожче за м’ясо

Масні ціни. Чому сало вже дорожче за м’ясо

В Україні дорожчає "стратегічний продукт" - сало. Подекуди воно вже дорожче за м’ясо. Але чи справді ціни вже по 500 гривень за кілограм, як про це пишуть в соцмережах? Перевіримо на базарах Києва, Дніпра, Львова та Одеси.

УНІАН

Брифінг 02.12.2021 Михайло Цимбалюк

Брифінг 02.12.2021 Михайло Цимбалюк

Брифінг народного депутата України Михайла Цимбалюка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Михайло Бондар

Брифінг 02.12.2021 Михайло Бондар

Брифінг народного депутата України Михайла Бондара Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Едуард Прощук

Брифінг 02.12.2021 Едуард Прощук

Брифінг народного депутата України Едуарда Прощука Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Мешканці Станиці Луганської розповіли про цинічний обстріл бойовиків.

Мешканці Станиці Луганської розповіли про цинічний обстріл бойовиків.

Прокуратура відкрила кримінальну справу через обстріл Станиці Луганської. Бойовики пошкодили залізничне ДЕПО, 4 будівлі підприємства та 1 житловий будинок. Залізничники досі оговтуються від пережитого. Читати на сайті:

Брифінг 02.12.2021 Дмитро Костюк

Брифінг 02.12.2021 Дмитро Костюк

Брифінг народного депутата України Дмитра Костюка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Анатолій Бурміч,  Ілля Кива

Брифінг 02.12.2021 Анатолій Бурміч, Ілля Кива

Брифінг народних депутатів України Анатолія Бурміча та Іллі Киви Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: