У Білорусі журналісткам, що вели репортаж з «Площі змін», дали два роки колонії.

Андрєєву і Чульцову звинуватили в "організації дій, що грубо порушують громадський порядок".

Журналісток телеканалу "Белсат" 28-річну Катерину Андрєєву й 24-річній Дарину Чулцову, які вели ре портаж з місця загибелі білоруса Романа Бондаренка у Мінську, засудили до двох років позбавлення волі, повідомляє Наша ніва.

Відповідне рішення Фрунзенський райсуд Мінська виніс у четвер, 18 лютого.

Журналісток звинуватили в "організації дій, що грубо порушують громадський порядок" (стаття 342 КК).

Читайте також: У Білорусі силовики прийшли з обшуками до журналістів та правозахисників

Нагадаємо, міліція затримала 15 листопада 2020 року. Тоді Андрєєва й Чульцова вели ре портаж з місця загибелі білоруса Романа Бондаренка у Мінську . Як зазначив згодом керівник українського офісу "Белсат ТВ" Ілля Суздалєв, журналістки працювали віддалено, вони вели трансляцію з сусіднього будинку.

Спочатку Андрєєва та Чульцова були засуджені до стандартного семиденного тримання під вартою за "участь у незаконних зборах", у як их вони явно не могли брати участь, оскільки вели репортаж здалеку . Однак їх не відпустили, натомість порушили кримінальну справу , звинувативши в організації діяльності, яка грубо порушувала громадський порядок.

Журналістам інкримінували пряму трансляцію та, таким чином, координ ацію незаконн ої акц ії протесту, яка нібито перешкоджала рух у громадського транспорту – 13 автобус них, 3 тролейбус них та 3 трамва йних маршрут ів . Державне підприємство " Мінськтранс " оцінило свої збитки у понад 4 800 доларів США.

Всього у Білорусі упродовж минулого року було засуджен і 162 журналісти , що регулярно супроводжувал о ся конфіскацією обладнання. Було заарештовано 26 медійників , з яких шіст ьох – двічі, а од ного – тричі . Загалом було здійснено 34 адміністративні арешти. Журналісти провели за ґратами 392 дні і сплатили штраф ів на загальну суму 26 400 доларів США. Семеро заарештованих повідомляли про фізичне насильство з боку міліції, ще стільки ж потребували госпіталізації. Під час жорстокого придушення післявиборчих демонстрацій одна жінка-журналіст була поранена гумовою кулею, а інша – світлошумовою гранатою , що вибухнула .

Підготував/ла : Елизавета Чижик

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі

Литва допоможе Україні зібрати докази для нових санкцій ЄС.

Литва висловила готовність допомогти Україні в підготовці доказів незаконних дій конкретних осіб по відношенню до нашої держави. Вони необхідні для введення нових санкцій з боку ЄС. Про це розповів міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбе...

UA.NEWS

Опозиція Вірменії запропонувала Пашиняну нову «угоду» замість звільнень.

Керівник опозиційної парламентської фракції «Світла Вірменія» Едмон Марукян закликав Нікола Пашиняна відмовитися від ідеї звільнити начальника Головного штабу ЗС Оніка Гаспаряна. Натомість прем’єр-міністру запропонували нову «угоду». Деталі ...

UA.NEWS

Загиблі Герої лютого 2021-го року

Загиблі Герої лютого 2021-го року

ПОМ-2. Потворне обличчя Морани.

ПОМ-2. Потворне обличчя Морани.

Як російські вбивці дистанційно мінують мирні села.

2

Григалиус и Любомир на канале УСБ  И почему никто не захватит Россию.

Григалиус и Любомир на канале УСБ И почему никто не захватит Россию.

Українська Спілка Блогерів

Кримчанин розкаявся, що допомагав Росії окупувати Крим - Крим.

Кримчанин розкаявся, що допомагав Росії окупувати Крим - Крим.

«Участь у «Кримській весні» – моя помилка». Таку заяву на суді у Херсоні зробив севастополець Євген Куцарєв. Під час окупації чоловік входив до складу громадського руху «Автоканал Севастополя». Ця частина так званої самооборони стежила за українсь...

Железная леди Наталья из под около Магадана 260221

Железная леди Наталья из под около Магадана 260221

2 1

Золоте правило щодо невідомих предметів.

Золоте правило щодо невідомих предметів.

Життєво важливе правило від саперів звучить просто.

1