Смертей буде більше, ніж від COVID-19? Бліц-інтерв'ю з відомим вірусологом.

Ситуацію з епідемією коронавірусу в Україні можна врятувати, якщо всі люди почнуть носити маски в приміщеннях і обмежать своє коло спілкування. Лише в такому разі можна буде обійтися без жорстких карантинних заходів.

А внаслідок того, що лікарні орієнтовані на прийом інфікованих коронавірусом, пацієнти з іншими хворобами опинилися в складній ситуації.

Детальніше читайте в бліцінтерв'ю OBOZREVATEL з вірусологинею, докторкою медичних наук Аллою Мироненко.

– На вашу думку, яких заходів треба вживати в ситуації, що склалася в Україні з коронавірусом?

– Треба, щоб люди носили маски. Скрізь. На вулиці недоречно, але в приміщенні й там, де вони спілкуються, не знаючи з ким; якщо в них школяр ходить до школи або дитина в дитячий садок – щоб у таких випадках теж надівали маску. Щоб не ходили по сусідах.

– А як це забезпечити на практиці? Ви бачите, що люди абсолютно нехтують правилами.

– Треба, щоб вони це зрозуміли.

Маски треба носити усім і скрізь, наголосила лікарка.

– А як бути з громадським транспортом?

– У транспорті люди не заражуються, якщо вони всі в масках. Заражуються в разі тісного й тривалого контакту з інфікованою людиною без маски.

Люди не проводять у транспорті багато часу без маски, як вони це роблять, наприклад, удома.

– У чому, на вашу думку, сьогодні полягає головна небезпека в ситуації з COVID -19 ?

– Було понад пів року, щоб підготуватися. Готувалися-готувалися, а тепер я дивлюсь, що від коронавірусу, мабуть, буде менше втрат, чим від інших хвороб, які нині просто закинуті.

Люди не можуть зробити якісь оперативні речі – то хірургів немає, то в них якийсь не той графік, то взагалі треба бозна-куди їхати. Я вже не кажу про кардіологічну патологію, яка дуже критична. Або, наприклад, онкологічну.

А всі оці речі із суїцидами? Говорять, що вірус впливає на мозок. Не вірус впливає, а страхи людські впливають, особливо на слабких. Вони думають, що помруть, то, мовляв, хай краще вже так.

Коли людині тяжко дихати, коли не вистачає кисню, це великі страждання. У людини виникає відчуття, що вона задихається.

– І що тут можна зробити?

– По-перше, не треба нагнітати. По-друге, треба, щоб людина оцінювала свій стан і якомога швидше зверталася до лікаря, щоб вона була готова й дома зробити щось, що можна зробити.

Крім того, коли в сім’ї хтось занедужає, треба надівати маску й захищатися, щоб всі не злягли, бо хтось же має піклуватися про хворого, навіть якщо він удома.

Це треба пережити.

"Заражуються в разі тісного й тривалого контакту з інфікованою людиною без маски".

– Зараз виник ажіотаж із кисневими концентраторами. У яких випадках вони потрібні? Чи потрібні в лікарнях, якщо там ліжка обладнані киснем?

– У лікарнях, де лежать такі хворі, звичайно, потрібні. Треба міряти сатурацію, тобто насичення киснем крові. Якщо 92%, то ще не потрібно, але якщо вже менше, то треба допомагати. Потрібен концентрований кисень.

– І наостанок про вітаміни. Нині в аптеках став дефіцитом вітамін С. Чи справді він є таким важливим для підтримки імунітету?

– Краще їх вживати, ніж не вживати. Вітамін С, вітамін D обов’язково.

Надсилайте нам свої історії про ситуацію з лікуванням COVID-19 у вашому населеному пункті з фото та відео на info@obozrevatel.com.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Останній день локдауну: що та як буде працювати після скасування суворих обмежень.

Останній день локдауну: що та як буде працювати після скасування суворих обмежень.

Останній день локдауну. Відзавтра в Україні скасовується суворий карантин. З 25 січня у звичайному режимі працюватимуть заклади громадського харчування, магазини одягу, взуття та інші побутові крамниці. Також відкриються ТРЦ. До школи повернуться ...

Стусани замість безкоштовного проїзду: водій маршрутки вилаяв і вдарив підлітка у Черкасах.

Стусани замість безкоштовного проїзду: водій маршрутки вилаяв і вдарив підлітка у Черкасах.

Вилаяв і вдарив. У Черкасах водій автобуса накинувся на підлітка, бо той мав право на безоплатний проїзд. Коли сплачувати гроші хлопець відмовився, його грубо виштовхали з громадського транспорту. А коли вже на зупинці спробував сфотографувати ном...

Кернес досі мер на сайті ОДА: чому Рада не може призначити вибори в Харкові.

Кернес досі мер на сайті ОДА: чому Рада не може призначити вибори в Харкові.

Секретар Харківської міськради Ігор Терехов не надіслав до парламенту 2 з 3 необхідних документів для призначення виборів. За інформацією ЗМІ, не вистачає копії свідоцтва про смерть Геннадія Кернеса та рішення ради про взяття до відома факту смерт...

Ілон Маск і Житомир: як шоковані земляки Корольова сплутали керівника SpaceX із Зеленським.

Ілон Маск і Житомир: як шоковані земляки Корольова сплутали керівника SpaceX із Зеленським.

Є людина, яку Президент України нещодавно запросив в Україну. Несподівано :) 12 січня всесвітньо відомому українцеві Сергію Корольову виповнилося б 114 років. Росіяни привітали основоположника космонавтики у Twitter і керівник космічної компанії S...

Без шароварщини: в Україні готують проєкт, який розповідатиме про справжні традиції українців.

Без шароварщини: в Україні готують проєкт, який розповідатиме про справжні традиції українців.

Не виходячи з дому - навчитися танцювати Горобчика або Метелицю, готувати 12 страв на Святвечір, сплести купальський вінок чи змайструвати колядницьку зірку. Музей Івана Гончара готує онлайн проєкт "Знай свою Україну". У циклі лекцій та майстер-кл...

Мовні скандали в сфері послуг: чому не всі готові перейти на українську.

Мовні скандали в сфері послуг: чому не всі готові перейти на українську.

Мовні порушники - вже тиждень, як працівники сфери обслуговування в Україні мали б перейти на державну. Тобто спілкуватися з клієнтами українською і лише якщо людина просить обслуговувати її іншою мовою - переходити за можливості на неї. Для когос...