Суд зняв арешт із рахунків компаній, пов'язаних із сином Януковича

Гордон
Суд зняв арешт із рахунків компаній, пов'язаних із сином Януковича

Суд зняв арешт із рахунків компаній, пов'язаних із сином екс-президента Віктора Януковича Олександром, повідомляє "Українська правда". Два відповідні рішення Печерського районного суду Києва – від 16 лютого і 2 квітня 2018 року – опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Суд скасував арешт рахунків дев'яти фірм: ТОВ "Араніт К", "Квардіс Н", "Тіпікон А", "Вектор-Перспектива", "Компанія з управління активами "ВБР-ІНВЕСТ", "Ді Соуз", "Мелон 8", "Бенефіт-Консалт" і "Лайтрум".

Арешти рахунків у "Всеукраїнському банку розвитку", що належить Януковичу-молодшому, було накладено у 2015 і 2016 роках у справі про незаконне заволодіння державними коштами через регіональні відділення ПАТ "Укрзалізниця". За версією слідства, у період із січня 2013 року до червня 2014-го посадовці банку з метою отримання державних коштів незаконно кредитували "Донецьку залізницю", "Львівську залізницю", "Одеську залізницю", "Південно-Західну залізницю", "Південну залізницю" і "Придніпровську залізницю". Загальна сума незаконних кредитів становила понад 2,5 млрд грн, зазначає "Українська правда".

Загалом слідство має дані про 12 фірм, підконтрольні посадовцям банку Януковича-молодшого.

У попередніх судових рішеннях зазначали, що на рахунки цих компаній імовірні фігуранти справи перерахували загалом майже 550 млн грн і понад $27 млн.

Печерський районний суд додає, що правами на заарештовані рахунки наразі володіє ТОВ "Аскор-Інвест", водночас підозр у цьому провадженні досі не оголошено, а "слідчим не доведено, що кошти на зазначених рахунках є предметом злочинної діяльності". Ці обставини стали підставою для скасування арешту.

Печерський райсуд Києва з 19 грудня 2016 року почав знімати арешти з коштів фізичних осіб у "Всеукраїнському банку розвитку".

27 листопада 2014 року Національний банк України визнав "Всеукраїнський банк розвитку" Олександра Януковича неплатоспроможним. У березні 2015 року Антимонопольний комітет дозволив продаж 50% акцій банку компанії "Екосіпан".

14 жовтня 2015 року Олександр Янукович подав позов у Європейський суд із прав людини після того, як його банк визнали неплатоспроможним. У підсумку син екс-президента втратив право власності на 100% акцій.