Рішення суду ООН за позовом України проти Росії: в США прокоментували.

Посольство США в Україні вітає рішення Міжнародного суду (МС) ООН , який відхилив заперечення Москви стосовно юрисдикції щодо Конвенції про протидію фінансуванню тероризму, про яку йдеться в Меморандумі України щодо фінансування тероризму Росією.

"Ми вітаємо Україну з рішенням Міжнародного суду про визнання своєї юрисдикції в справі України проти Росії. Це важливий крок до захисту суверенітету, територіальної цілісності і демократії України та залучення Росії до відповідальності за свої дії", – йдеться в заяві посольства в Facebook.

Як розповідала напередодні представник України в цьому судовому процесі, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, в 2017 році після належного виконання всіх виснажливих досудових процедур Київ звернувся до Міжнародного суду ООН із проханням розглянути спір про нехтування Росією зазначеної вище конвенції. У 2018 році Україна подала свій Меморандум, який докладно фіксує й описує кожен факт порушення Росією своїх міжнародно-правових зобов'язань. За її словами, Росія вирішила не відповідати на український Меморандум і скористалася своїм правом заперечити про наявність у суду юрисдикції.

Читайте також: Україна в Міжнародному суді: Росія намагається уникнути покарання за свої злочини

"Суд вперше розглядає Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму. Це єдиний інструмент, який дозволяє притягнути до відповідальності за фінансування тероризму", – написала вона у Facebook.

Нагадаємо, 12 червня 2018 року Україна подала відповідний Меморандум до Міжнародного суду ООН. Зазначимо, що Меморандум – це основний елемент письмової частини судового провадження в суді ООН. У ньому зібрані факти, на яких базується позов України, і викладені правові аргументи. Після завершення письмової частини провадження жоден новий документ не може бути поданий на розгляд суду без згоди сторін. Після представлення Меморандуму відбудеться дискусія сторін, яка базуватиметься на критиці й захисті того, що наведено в Меморандумі. Читайте докладніше, у чому суть Меморандуму.

У червні 2019 року в Гаазі, в Міжнародному суді, почали розглядати позов України проти Росії по суті. Росія озвучила позицію у справі про фінансування тероризму, нарікаючи на те, що Київ порушив процесуальні процедури перед зверненням до Гааги.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Новини по темі

«Ми можемо вибухнути» : Безсмертний попередив Зеленського про новий Майдан.

Політик поставив під сумнів рейтинг підтримки президента в 73%

1 1

У президента розповіли, коли ухвалять закон про народовладдя і які зміни чекають на земельний закон.

Документ буде "кардинально доопрацьований" до другого читання.

1 2

«Навести панічний страх» : у Зеленського розвіяли міфи про ринок землі в Україні.

Представник президента прокоментував побоювання українців

1 1

Вибори на Донбасі: Україна в ОБСЄ поставила на місце терористів «Л/ДНР» .

Вибори можливі лише за українським законодавством

2 1

ВАКС заарештував пів мільйона євро екснардепа, який фігурує в "газовій справі".

Колегія ВАКС задовольнила клопотання прокурора САП.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie