Підсумки вівторка: Порошенко анонсує автокефалію, Савченко перевірили на поліграфі і мільярди від заробітчан

Експрес 2
Підсумки вівторка: Порошенко анонсує автокефалію, Савченко перевірили на поліграфі і мільярди від заробітчан

Президент України Петро Порошенко оголосив, що Україна "як ніколи близька до появи власної помісної церкви", повідомляє Експрес-онлайн.

"Одразу після Великодньої ночі я відбув до Стамбула, де мав зустріч із патріархом Варфоломієм і членами Синоду. Ми провели загалом більше семи годин. Я намагався ставити питання про визнання Української автокефальної помісної церкви. Україна сьогодні як ніколи близько до появи в Україні власної автокефальної помісної церкви", -- сказав Порошенко на зустрічі із головами фанкцій парламенту.

"Я не можу вам відкрити всі деталі цієї зустрічі, але є всі елементи, які мають забезпечити цей процес", - додав президент. За його словами, усі єпископи УПЦ КП та Української автокефальної православної церкви підписали відповідне звернення до патріарха.

"За 26 років це перший документ, який об'єднав всіх ієрархів", -- сказав президент. -- "Це історична подія".

А от адвокат Савченко розповів подробиці про її допит на поліграфі Під час допиту Надії Савченко на поліграфі у справі про підготовку терактів і повалення влади, який раніше був перенесений і проходив сьогодні, у вівторок 17 квітня, були присутні тільки три експерти, адвокат і охоронець СІЗО. Про це журналістам розповів адвокат Савченко Олег Соловей, пише Експрес-онлайн.

За його словами, експерти не надали висновки і не сказали, чи буде продовжуватися допит чи ні. "Вони взяли паузу на два дні. Наші питання не ставили. Питання захисту, на яких наполягала Надія Вікторівна і вона кілька разів піднімала ці моменти. Причини не пояснюють. Поки нічого оскаржити. Поки немає висновку експертів ..." , - сказав адвокат. За його словами, перед тим, як Савченко доставили з СІЗО, вона проходила огляд у лікаря.

"Нас відправили в одне місце, Надію Вікторівну привели в інше місце. Вона перебувала одна, без присутності адвокатів ... Питання стосувалися в тому числі і того, чи ухилялася коли-небудь Надія Вікторівна від сплати податків. Вона сказала, що ні і що все життя платила за комунальні платежі на відміну від інших народних депутатів ... тобто наші питання були долучені, але вони їх не задали. Ми чекаємо навіть не результатів, а попередній висновок експертів, чи буде продовження далі, або не буде такого продовження, і вони закриють експертизу " , - сказав Олег Соловей, зазначивши, що Савченко шкодує, що допит був закритим.

Також він додав, що протягом всієї процедури Савченко залишалася спокійною, упевненою і почувається "досить добре".

Українські трудові мігранти в Польщі допомагають розвинути не лише польську, а й українську економіку. Про це сказав під час брифінгу в Києві Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, передає кореспондент УНН.

«Українці у Польщі є найчисленнішою групою іноземців, які є лідерами у статистиках за кількістю в’їздів до Польщі, проживання в країні, працевлаштування та навчання у Польщі, а також серед тих, хто звертається з проханням набуття польського громадянства.

Перебування працівників з України у Польщі відрізняється від іншого сформованою міграційною мережею з легким доступом до ринку праці, географічною і культурною близькістю і потребами польського ринку праці», – сказав посол.

За його словами, працівників з України цінують у Польщі.

«Вони допомагають розвитку польської економіки, але трудова міграція є явищем, корисним також і для України. Українці надсилають заощадження своїм сім’ям в Україні. Таким чином, за минулий рік з Польщі до України було перераховано майже 100 млрд гривень», – наголосив він.