У світі стався масштабний збій: «лягли» сайти великих авіакомпаній, банків та ЗМІ.

Ймовірна причина збою могли стати проблеми в роботі провайдера

Низка сайтів медіа, фінансових установ, ігрових сервісів тощо ввечері в четвер, 22 липня, стали недоступними. Ймовірно, причиною збою могли стати проблеми в роботі популярного DNS-провайдера Akamai. Про це повідомляє The Verge.

Зокрема, недоступними стали сайти банківських установ Barclays, Lloyds, TSB, Halifax, Ally Bank тощо; деяких авіакомпаній – Delta, British Airways, Southwest; ігрових сервісів – Steam, EA, PlayStation, Call of Duty; і ЗМІ – зокрема британських каналів Channel 4 та ITV.

Сервіс DownDetector фіксував тисячі повідомлень про збій у роботі онлайн-ресурсів, передусім у США. Як зазначає The Verge, у деяких американських штатах навіть не працював номер екстреної служби 911 – але незрозуміло, чи пов’язано це з глобальним збоєм.


Збій у роботі сайтів великих компаній. Червона лінія показує динаміку кількості скарг Фото: DownDetector

Збій у роботі сайтів великих компаній. Червона лінія показує динаміку кількості скарг Фото: DownDetector


Спершу причина збою не була зрозуміла, але пізніше про проблеми в роботі повідомив DNS-провайдер Akamai, послугами якого користуються багато компаній. Спершу компанія заявила про «порушення в наданні послуг». Станом на 20:30, заявили в Akimai, проблему було вирішено. Її причину поки не уточнюють: у компанії лише зазначили, що вона не була результатом кібератаки.

DNS-провайдери забезпечують функціонування доменної системи імен (дуже спрощено – відображення назв вебсайтів, наприклад hromadske.ua). Ці провайдери перетворюють такі назви в набір команд, які й скеровують комп'ютер до того чи іншого онлайн-ресурсу.

Це вже другий масштабний збій онлайн за останні два місяці. 8 червня приблизно на годину стала недоступною низка сайтів провідних засобів масової інформації та урядових порталів по всьому світу. Тоді причиною став збій у CDN-провайдері Fastly, який пришвидшує доступ до сайтів у світі.

А у грудні 2020 року масштабний збій тривалістю 45 хвилин стався в роботі сервісів Google. Тоді в компанії причиною цього назвали переповнення внутрішнього сховища. Таким чином, подібні збої не є чимось рідкісним і зазвичай через деякий час розв'язуються.

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Новини по темі
Україна здобула перше  «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Україна здобула перше «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Спека не завадила українському плавцю Михайлу Романчуку вибороти срібну медаль. Це перше срібло України на Олімпіаді-2020. Спортсмен проплив 1500 метрів вільним стилем і поступився американцю лише на 66 мілісекунд. Також в українців є успіхи в бок...

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

6 місце серед 107 команд світу. Українські старшокласники гідно показали себе на міжнародних олімпіадах із математики, фізики та інформатики. За юних хіміків ще тримаємо кулаки - конкурс закінчиться в перших числах серпня. Попри це ми вже маємо 6 ...

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Все ролики о стройке

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку. Також внаслідок зливи потрощило авто, дерева попадали на дорогу, проте станом на зараз ускладнень у русі немає. Відео із соцмереж.

1

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Період алергій - уже за кілька тижнів. Алергенний бур’ян - амброзія от-от має розквітнути. У Дніпрі місцева влада оголосила війну диким кущам. І замість традиційно вирізати їх - спробували рослину труїти спеціальними хімікатами. Скільки це коштує ...

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Андрій Шевченко йде з посади тренера збірної України з футболу – закінчився контракт. Він був наставником команди впродовж 5 років. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Tel...

1 1