У Львівській ОДА звільнили керівника управління інвестицій Романа Матиса.

Керівника Управління інвестиційної політики Львівської обласної адміністрації Романа Матиса звільнили з посади, а саме відомство ліквідували. Про це повідомляє «Еспресо.Захід» з посиланням на коментар Романа Матиса.

«Ще у кінці листопада я мав розмову з заступником голови ЛОДА Андрієм Годиком, який заявив, що я недостатньо ефективно піарю здобутки сучасної влади обласної адміністрації, тому мене у команді не бачать. Мені запропонували покинути цю посаду за трьома сценаріями: або за негативну оцінку моєї роботи, або через згоду сторін, або через реорганізацію. Я запропонував зробити це через негативну оцінку моєї роботи, якщо така є. У моїх посадових обов’язках не було зазначено, що я повинен піарити чинну владу. Відповідно, нічого мені пред’явити не змогли. Писати заяву за згодою сторін я відмовився, бо я не хлопчик, аби боятись новоспечених чиновників. Відповідно, далі вони пішли на те, аби руками директора департаменту Степана Куйбіди організувати технічний процес мого звільнення. Поінформували мене про це поштою. Але у листі йшлося про «можливу реорганізацію» і моє «можливе звільнення». Увесь цей час я не виносив це у публічну площину, бо процес неочікуваний і я не розумів, наскільки юридично це правильно зроблено. Зараз юристи відповідно вивчають це питання у частині оскарження цього рішення», – каже Роман Матис.

За словами Романа Матиса, він не ставить собі за мету повернутись на посаду, оскільки не бачить можливості працювати за нинішніх умов.

«Раніше ми мали з керівництвом обласної адміністрації традиційні щотижневі наради щодо супроводу інвестпроєктів, аби вирішувати нагальні проблеми. З приходом Максима Козицького провели лише одну таку нараду. Далі нам сказали, що їх проводити не треба. І йдеться навіть не про те, що є якість сторонні служби, які мають в носі керівництво адміністрації, як, наприклад, Держархібудінспекція, яка штопорить будь-які видачі дозволів. Дійшло до того, що департаменти ОДА, які можуть видати документ за 30 хвилин, тепер можуть місяцями не робити цього, і казати «хай лежить, набере ваги». Це не те, на що розраховує бізнес. І саме через наші постійні нагадування про те, що ми неефективні, мене вирішили звільнити», – коментує Матис.

Працівників управління інвестицій обіцяли приєднати до інших підрозділів адміністрації, однак, за словами керівника відділу залучення інвестицій Андріани Фомінової, вони планують написати заяви на звільнення, якщо Роман Матис піде з посади. Готовність піти з посади підтвердив також керівник відділу супроводу інвестиційних проєктів Володимир Тимців.

«Ми працювали з інвестором покроково: з моменту задуму інвестпроєкту, пошуку земельної ділянки, до моменту, коли потрібно перерізати стрічку на відкритті заводу. Але керівництво ЛОДА не націлене на роботу з інвесторами. Навіть деякі департаменти обласної адміністрації, на які покладені обов’язки видавати дозвільні документи, і вони зобов’язані видавати їх у місячний термін, виконують до півроку. Ми постійно з цим боролись, тож виходило, що ми боролись з самі з собою. Грубо кажучи, ми заважали чиновникам заробляти. Тому керівника звільнили добровільно-примусово. Обласна адміністрація не хоче допомагати інвесторам, тож ми прийняли рішення піти з роботи», – розповів Володимир Тимців.

У грудні 2014 року посаду голови ЛОДА зайняв колишній заступник мера Львова Олег Синютка. Він же призначив через рік своїм радником правозахисника, експерта з маркетингу і консалтингу Романа Матиса. Через деякий час Матис очолив нове управління інвестиційної політики ЛОДА, до складу якого входять департаменти із залучення та супроводу інвестицій.

За останні роки вдалося залучити в область десятки мільйонів зарубіжних інвестицій, відкрити у Львові share сервіс-центр компанії Veon і BPO-центр PricewaterhouseCoopers, а також пролобіювати скасування обов'язкової реєстрації інвестицій і зняти обмеження на репатріацію дивідендів.

Головний проєкт, над яким працювала команда Матиса, – це спроба повернути трудових емігрантів в Україну, налагодивши ринок рекрутингу для внутрішньої трудової міграції.

Раніше Mind провів інтерв'ю з Романом Матисом, який поділився досвідом залучення інвестицій і розповів про складнощі, що при цьому виникають.

Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

Новини по темі
LIGA радників

LIGA радників

Радники -

Радники президентів, міністрів. Оточення топчиновників перевищує 500 осіб. Хто всі ці люди?

Радники президентів, міністрів. Оточення топчиновників перевищує 500 осіб. Хто всі ці люди?

Радники -

Як українці рятували євреїв: спогади Праведника народів світу - DW Ukrainian.

Як українці рятували євреїв: спогади Праведника народів світу - DW Ukrainian.

Понад 2600 українців отримали звання "Праведник народів світу" за порятунок євреїв у часи Голокосту. Нині серед живих залишилося лише 20 таких українців. Василю Назаренку було 11 років, коли його родина прихистила єврейську сім’ю Етей і Бетю Ядушв...

Брифінг 27.01.2021 Олександр Фельдман

Брифінг 27.01.2021 Олександр Фельдман

Брифінг народного депутата України Олександра Фельдмана

Одесу накрив снігопад та  «деревопад»

Одесу накрив снігопад та «деревопад»

Одесу 27 січня засипало снігом, який почався ще вночі. Вулиці повністю замело, що ускладнило рух транспорту. Крім цього, потужний вітер повалив чимало дерев у місті. Читати на сайті:

#політикаUA 27.01.2021 Вадим Івченко

#політикаUA 27.01.2021 Вадим Івченко

Вадим Івченко, народний депутат України Тема: Робота парламенту