Іран відмовився переглядати ядерну угоду

Тиждень

Іран знову відмовив вимогам президента США Дональда Трампа про внесення змін в угоду про атомну програму Тегерана. Про це повідомляє Deutsche Welle.

«Цей договір є міжнародно визнаним та завершеним пактом і не може бути предметом нових обговорень», — заявили в МЗС Ірану.

У Тегерані наголосили, що не погодяться на поправки і не візьмуть на себе нових зобов'язань, що виходять за рамки договору.

Як повідомлялося, у жовтні 2017 року президент США Дональд Трамп заявив про можливість повного виходу Сполучених Штатів із ядерної угоди з Іраном.

Раніше Трамп заявив, що Вашингтон не буде підтверджувати повне дотримання Тегераном умов ядерної угоди, а також розкритикував Іран за продовження роботи над створенням балістичних ракет і звинуватив у підтримці екстремістських груп на Близькому Сході.

Згодом міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що країна може вийти з ядерної угоди, якщо США відновлять санкції в особливо важливих сферах економіки для країни, серед яких, зокрема, збут нафти і торгівлі літаками.

У 2015 році Іран і світове співтовариство досягли історичної домовленості щодо ядерної програми Тегерана. 16 січня 2016 року, відразу після доповіді МАГАТЕ, який підтвердив виконання Іраном своїх зобов'язань щодо ядерної програми, у Вашингтоні та Брюсселі заявили про скасування режиму санкцій відносно Ірану, пов'язаного з його ядерною програмою.