У Держдумі Росії запропонували частково денонсувати договір про дружбу РФ із Україною

Гордон
У Держдумі Росії запропонували частково денонсувати договір про дружбу РФ із Україною

Договір про дружбу між Росією і Україною має бути частково денонсовано, заявив депутат від "Единой России", заступник голови комітету Держдуми РФ у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін, повідомляє "РИА Новости".

На думку Затуліна, в договорі має бути змінено положення про взаємне визнання кордонів двох країн.

Депутат заявив, що договір "односторонньо вигідний" Україні. За його словами, "у другій статті договору ми визнаємо територіальні межі України, а вони, відповідно, наші, на момент підписання і ратифікації цього документа".

Затулін додав, що, "підписавши цей договір, Росія 1997-го, а потім під час ратифікації 1999 року підтвердила, що вона вважає, скажімо, Крим і Севастополь частиною території України".

На думку російського парламентарія, "треба всі питання вирішувати заново, зокрема і питання кордонів".

Положення про визнання кордонів закріплено у другій статті договору про дружбу. Вона проголошує: "Високі договірні сторони відповідно до положень Статуту ООН і зобов'язань по Заключному акту Наради з безпеки і співробітництва в Європі поважають територіальну цілісність одна одної і підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів".

Верховна Рада ратифікувала договір про дружбу, співробітництво і партнерство 14 січня 1998 року.

"Договір укладається терміном на 10 років. Його дія буде потім автоматично продовжуватися на наступні десятирічні періоди, якщо жодна з високих договірних сторін не заявить іншій високій договірній стороні про своє бажання припинити його дію шляхом письмового повідомлення не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду", – ідеться в документі.

Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

22 серпня 2016 року генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що 18 представникам влади РФ надіслано офіційну підозру у скоєнні злочинів проти територіальної цілісності України.

4 грудня 2017 року Головна військова прокуратура України отримала дозвіл на проведення спеціального попереднього розслідування щодо Затуліна. 12 вересня 2017 року його оголосили у державний розшук в Україні.

30 вересня 2016 року отримали дозвіл на затримання та проведення спеціального досудового розслідування щодо іншого підозрюваного у цьому провадженні – радника президента РФ Сергія Глазьєва.