Від російськомовних пісень повністю відмовився «Київ FM» : як це вплинуло на життя радіостанції (Відео).

Торік за підрахунками Нацради з питань телебачення і радіомовлення найбільше україномовних пісень лунало в ефірах: "Країни FM", Радіо Промінь та Радіо "Культура" – показник україномовного контенту в них дев'яносто – сто відсотків, у решти – менше половини. Відтепер ще одна радіостанція повністю відмовилася від російських пісень Це – Київ ФМ.

Тепер молоді, нерозкручені виконавці стали особливістю Київ ФМ. Станція запустила декілька проєктів, де артисти мають змогу заявити про себе та ознайомити слухачів зі своєю творчістю. Для того, щоб потрапити в ефір, достатньо написати на радіо у соціальних мережах, розповісти про себе та надіслати пісні. Співробітники Київ ФМ розповідають – зі змінами рейтинги радіостанції не тільки не впали, а навіть зросли.

"Обираю із задоволення, тому що дуже багато цікавої української музики, особливо в останні роки її дуже багато з'явилося. В нас – це сучасні хіти. Тобто це хітова музика – це те що в чартах, в топах, тому звичайно, трошки важче обрати, особливо те що стосується молодих виконавців, бо не завжди розумієш чи стане ця пісня хітом", – розповідає музичний редактор радіостанції "Київ FM" Дмитро Стойловський.

Основними слухачами радіо – є водії. Хаям – представник азербайджанської діаспори в Україні. Чоловік каже – з друзями дуже полюбляють українські пісні та обирають станції переважно з україномовним контентом.

"Я дуже люблю українську мову. Це дуже чудова мова. Українська мова і ми дуже любимо українські пісні. Мені, якщо чесно, хотілось більше українських народних пісень, щоб звучали", – каже азербайджанець Хаям.

радіо
радіо

радіо5 канал

Інший водій – Микола вважає, що кількість українських та російських пісень має бути однаковою.

"Їх дуже багато, не однаково, не пропорційно. Має бути, але не в такій кількості, тому що всі переслухали вже", – вважає Микола.

Нещодавно Нацрада з питань телебачення та радіомовлення оприлюднила результати моніторингу: в ефірі загальнонаціональних радіостанцій кожна друга пісня - українська. Крім того, дев'яносто відсотків ведучих національних радіостанцій ведуть ефір українською мовою. Хоча закон вимагає, щоб цей покАзник становив трохи більше половини ефірного часу. За недотримання мовних квот передбачається штраф – 5% від загальної суми ліцензійного збору.

радіо
радіо

радіо5 канал

"Збільшення частки україномовних пісень, збільшення обсягу передач українською мовою, перевиконання цих умов – це є ініціативою самої редакцій, саме журналістських колективів. Тобто держава представила певний мінімум, а сьогодні велика кількість радіостанцій по всій країні. Редакції свідомо перевиконують ці квоти тому що це їх позиція", – каже член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський.

За чотири роки після ухвалення закону про мовні квоти нацрада порушення фіксує регулярно, зокрема, вже штрафували "Радіо Шансон", "Кіс ФМ", "Радіо п'ятниця". Проте щорік таких випадків стає менше. У Нацраді з питань телебачення і радіомовлення зазначають: зазвичай порушення випадкові, і немає жодної радіостанції, яка регулярно і принципово не дотримувалася б закону.

Олександра Адамчук, Олексій Сопільняк, Сергій Барбу "5 канал"

Новини по темі

Ми наполягатимемо на кремації померлих від коронавірусу – заступник голови КМДА (Відео).

Влада Києва спілкуватиметься з представниками усіх конфесій щодо того, щоб провести Великодні богослужіння в режимі онлайн

1

Перший день посиленого карантину в Києві – не минулося без сутичок (Відео).

На пробіжку відтепер доводиться виходити у масці

1

Посилений карантин у дії: як минув перший день жорстких заборон у Києві (Відео).

За порушення правил загрожує штраф від 17 до 34 тис. грн

3

Посилення карантину: що про це думають кияни (Відео).

Посилені карантинні триватимуть до кінця карантину, а це 24 квітня

1

Затримання на березі Дніпра та в Гідропарку: у Києві почали штрафувати за порушення карантину.

Мешканець столиці вирішив переплисти річку через те, що закрили Венеціанський міст

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie