У Мініфраструктури невідома компанія представила дослідження про створення національного авіаперевізника - скільки на нього буде потрібно бюджетних грошей, поки не придумали.

У дослідженні не повідомляється про те, у скільки Україні обійдеться запуск державіакомпанії \ фото REUTERS

У дослідженні не повідомляється про те, у скільки Україні обійдеться запуск державіакомпанії \ фото REUTERS

Міністерство інфраструктури презентувало результати дослідження доцільності створення національного авіаперевізника, яке було проведено невеликою маловідомою французькою компанією Aérogestion.

Згідно з дослідженням, сильними сторонами створення національного авіаперевізника є: політична готовність, цінова перевага, наявність в країні авіаційної культури, а також те, що нова компанія матиме статус "національної авіакомпанії". Читайте також Опубліковано рейтинг найкращих авіакомпаній світу в 2021 році

Зі слабких сторін французькі експерти виділили: відсутність угоди про "Відкрите небо" з ЄС, присутність на українському ринку великих зарубіжних лоукостерів, а також мізерні фінансові можливості.

Серед загроз, які можуть завадити створенню державної авіакомпанії експерти також виділили: геополітичні складнощі, пандемію коронавірусу та її економічні наслідки, а також низькі темпи реалізації проекту.

У той же час, наголошується, що підтримка державою вітчизняної авіагалузі надає можливості для розкриття потенціалу географічного положення країни і зростання авіаційного трафіку.

При цьому, в дослідженні, підготовленому французькими експертами, не повідомляється про те, у скільки Україні обійдеться запуск державної авіакомпанії, чи є її створення дійсно необхідним для держави, і яка модель такої компанії буде найбільш прийнятною для України.

Очікується, що більш детальний аналіз повинен бути представлений в серпні.

Незважаючи на те, що, згідно з планами президента Володимира Зеленського, державна авіакомпанія повинна запрацювати вже наступного року, відповідальні за її створення чиновники все ще не визначилися з тим, якою ця компанія повинна бути.

Так, радник міністра інфраструктури Олександра Азархіна зазначила, що модель нового авіаперевізника ще не обрана.

"Чіткої моделі ще немає. Для цього нам і потрібен консультант. По суті, вони нам надають аналітичний звіт. Ми, як Міністерство, будемо вирішувати, брати його до уваги чи ні. Звіт, звичайно, є важливим для прийняття рішення, але ще буде багато рішень Уряду та іншого. Формальний процес буде довгостроковим", - зазначила Азархіна.

При цьому, вона не виключила бюджетне фінансування нового державного авіаперевізника.

"Може бути опція, що це буде повністю бюджетна установа, а може бути опція партнерства, залучення іноземних інвестицій", - зазначила вона.

Також вона пояснила залучення маловідомої французької компанії для проведення дослідження тим, що її роботу повністю оплачує уряд Франції.

"Ми їм за роботу не платимо. Їм платить французький уряд. Французький уряд до нас звернувся і сказав: Ми знаємо про вашу ініціативу президента, і ми Вам пропонуємо це на гранатових умовах. Ми нічого не платимо, тому для нас це окей", - сказала вона.

У свою чергу, радник президента Олег Варивода не зміг повідомити, скільки буде потрібно коштів на створення держкомпанії, і яким буде джерело її фінансування.

"Коли буде обрана конкретна модель розвитку компанії, тоді можна буде говорити, як буде здійснюватися фінансування", - сказав він, зазначивши, що керівництво країни має намір визначиться з моделлю нової авіакомпанії не пізніше початку осені.

Як повідомляв УНІАН, авіаційні перевезення є капіталомісткою і малоприбутковою галуззю. За даними Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), за останні 60 років її середній прибуток склав всього 0,3%.

У квітні 2020 року президент Володимир Зеленський заявив про бажання створити державну авіакомпанію, зазначивши, що держава готова виділити на це гроші.

"Перше - ми повинні створити державну авіакомпанію. Це моя мрія - зробити сучасну державну авіакомпанію на рівні Turkish Airlines і Singapore Airlines. Держава готова виділити на це гроші, щоб ми побудували національного державного авіаперевізника. Ми побудуємо і державну авіакомпанію, і зробимо замовлення нашому державному "Антонову" і залучимо багато робочих місць під це", - сказав він.

Однак, як правило, державні авіакомпанії є збитковими і субсидуються з державного бюджету. Наприклад, турецька компанія Turkish Airlines завершила минулий рік зі збитком майже $1 млрд, а в 2012 році, оголосивши банкрутство, перестав існувати найбільший авіаперевізник Угорщини - державна компанія Malév.

При цьому, такі гіганти як Lufthansa і British Airways були повністю приватизовані ще в кінці минулого століття, дистанціювавшись від своїх національних урядів. Найбільш успішними авіакомпаніями, які динамічно розвиваються, на сьогодні є приватні підприємства, фінансування яких не лежить на плечах платників податків.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Ігор Орел

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі

Українську тріатлоністку відсторонили від участі в Олімпіаді.

Всесвітня агенція з тестування тимчасово відсторонила українську тріатлоністку Юлію Єлістратову від участі у змаганнях, зокрема Олімпійських іграх в Токіо. Як повідомляє ІТА, у пробі А спортсменки, відібраній під час змагального антидопінгового ко...

UA.NEWS

Штам  «Дельта»  добрався до Львова. Скільки людей заразилися, і що кажуть лікарі про стан пацієнтів

Штам «Дельта» добрався до Львова. Скільки людей заразилися, і що кажуть лікарі про стан пацієнтів

Дихальна недостатність і лихоманка. У такому стані до львівської лікарні потрапили троє пацієнтів із коронавірусом штаму "Дельта". Їх вдалося стабілізувати. Ще троє львів'ян очікують на результати тестування. Звідки завезли цей різновид та як почу...

Мешканці Колонщини вимагали зупинити незаконні слухання щодо будівництва кільцевої дороги.

Мешканці Колонщини вимагали зупинити незаконні слухання щодо будівництва кільцевої дороги.

Понад 4 години мешканці села Колонщина Київської області намагались переконати голову Бучанської райдержадміністрації перенести або скасувати засідання, що, на думку юристів, проводилось без дотримання необхідних процедур. Невдоволені навіть викли...

Трагедія у Дніпрі: помер 4-річний хлопчик, який впав на фонтан.

Трагедія у Дніпрі: помер 4-річний хлопчик, який впав на фонтан.

Ігри у фонтані - смертельно небезпечні. У Дніпрі помер 4-річний хлопчик, який послизнувся коли бавився у водограї. Трагедія сталася на очах у матері. Хлопчика ушпиталили. Лікарі всю ніч боролися за життя дитини. Проте травми виявилися смертельними...

Ми повинні готуватись до повномасштабної війни, – Михайлова.

Ми повинні готуватись до повномасштабної війни, – Михайлова.

Україна повинна готуватись до повномасштабної війни з Росією. Про це повідомила волонтерка, парамедик, депутатка Київради Аліна Михайлова. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Видатний письменник, біографічний романіст - СЛАБОШПИЦЬКИЙ - ГЕН УКРАЇНЦІВ.

Видатний письменник, біографічний романіст - СЛАБОШПИЦЬКИЙ - ГЕН УКРАЇНЦІВ.

Видатний український письменник і організатор мовно-культурного простору України. Біографічний романіст, критик-літературознавець, організатор Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. Лавреат премії ім. Тараса Шевченка та десятків...

1

И снова гримаса русского мира 250721

И снова гримаса русского мира 250721

1