Трамп завдав НАТО більше шкоди, ніж Радянський Союз і Росія – екс-посол США у РФ

Гордон
Трамп завдав НАТО більше шкоди, ніж Радянський Союз і Росія – екс-посол США у РФ

Американський президент Дональд Трамп за час свого перебування на посаді сильно нашкодив НАТО. Про це заявив у Twitter американський дипломат, колишній посол США в Росії Майкл Макфол.

"Трамп упродовж 18 місяців завдав НАТО більше шкоди, ніж радянські і російські лідери протягом семи десятиліть. Чому?" – написав він."Нападки Трампа на НАТО приносять користь як [президенту РФ Володимиру] Путіну, так і [главі КНР] Сі [Цзіньпіню]. Наші союзники в Тихоокеанському регіоні пильно стежать за подіями у Брюсселі", – додав він пізніше.9 липня Трамп розкритикував союзників за недостатнє фінансування НАТО. "Сполучені Штати витрачають набагато більше в НАТО, ніж будь-яка інша країна. Це несправедливо і неприйнятно. Незважаючи на те, що ці країни збільшують свої внески після того, як я обійняв посаду, вони повинні зробити набагато більше", – зазначив глава Білого дому. За його даними, Німеччина платить 1% від свого ВВП, а США – 4%.

11 липня Трамп після засідання саміту НАТО у Брюсселі заявив, що члени Альянсу повинні "негайно" збільшити витрати на оборону до 2%.