Сьогодні проходить церемонія інтронізації нового імператора Японії Нарухіто.

REUTERS / Issei Kato

Сьогодні, 22 жовтня, проходить церемонія інтронізації 126-го імператора Японії Нарухіто. Серед гостей на церемонії присутній президент України Володимир Зеленський.

НВ наводить головні факти про нового імператора.

Став спадкоємним принцем у 28 років

Нарухіто народився 23 лютого 1960 року в Токіо. Він — перший імператор, який народився після Другої світової війни. У дитинстві носив титул принца Хіро. Мати Нарухіто Мітіко була першою імператрицею Японії, чиє походження не було аристократичним. Одружившись з нею, батько Нарухіто порушив багатовікову традицію. Батьки Нарухіто зуміли домогтися відносної свободи від жорстких палацових традицій і брали активну участь у вихованні дітей

У 1983−1985 році Нарухіто навчався у Мертон Коледжі Оксфордського університету. У 1988 році отримав ступінь магістра історичних наук в університеті Гакусюїн.

7 січня 1989 року Нарухіто став спадкоємним принцом після смерті свого дідуся — імператора Хірохіто.

Одружився з дипломаткою і не має спадкоємця чоловічої статі

Зі своєю майбутньою дружиною Масако Овадою Нарухіто познайомився у 1986 році. Масако вчилася на економічному факультеті Гарвардського університету. Також вона протягом півроку вивчала юриспруденцію в Токійському університеті. Після цього їй вдалося пройти відбір на посаду в Міністерстві закордонних справ Японії.

Відомо, що вперше вона відхилила пропозицію Нарухіто про заміжжя, бо не хотіла відмовлятися від кар'єри в МЗС. Масако погодилася на шлюб зі спадкоємним принцем Нарухіто лише у 1993 році. Їхнє весілля відбулося 9 червня 1993 року — Масако стала третьою жінкою незнатного походження, яка увійшла в імператорську сім'ю.

Весілля Нарухіто і Масако 9 червня 1993 року / Фото: REUTERS / John Pryke

У 1999 році було оголошено, що імператриця завагітніла. Однак тоді у неї стався викидень. У 2001 році народилася єдина дочка Нарухіто і Масако — Айко. Оскільки в Нарухіто і Масако немає синів, після народження Айко почалися дискусії про можливість успадкування імператорського престолу Японії жінкою. На даний момент необхідний для цього закон не прийнятий. Престол може також успадкувати син молодшого брата Нарухіто, який народився у 2006 році.

З 2002 року Масако рідко з’являється на публіці. У 2004 році їй поставили діагноз — розлад пристосувальних реакцій, імовірно, викликаний труднощами, пов’язаними з роллю дружини спадкоємного принца і тиском з приводу необхідності народження спадкоємця чоловічої статі.

Нарухіто разом із дружиною Масако і дочкою принцесою Айко у лютому 2009 року / Фото: REUTERS

У липні 2008 року Нарухіто виступив під час восьмиденної поїздки по Іспанії без дружини із проханням поставитися до Масако з розумінням. «Я прошу вас зрозуміти, що Масако зараз робить усе можливе, щоб одужати за допомогою людей, які її оточують, і поставитися до неї з великодушним терпінням», — заявив тоді Нарухіто.

У заяві з приводу свого 49-річчя у грудні 2012 року Масако повідомила, що вона все ще проходить лікування від свого захворювання і подякувала японцям за підтримку.

У грудні 2018 року у заяві з приводу свого 55-річчя Масако сказала, що почувається невпевнено щодо того, наскільки корисною вона зможе бути, коли її чоловік стане імператором Японії. Водночас вона пообіцяла виконувати свої обов’язки імператриці, наскільки це буде можливо.

Діяльність Нарухіто як спадкоємного принца

Японська імператорська родина не бере участі в політичній діяльності. Імператор — номінальний глава держави, символ Японіх та єдності нації. Він виконує лише церемоніальні функції і не приймає участі в управлінні державою.

Нарухіто цікавиться проблемами водних запасів Землі і їх збереження. Був почесним президентом Світового водного форуму, виступав на церемоніях відкриття 3-го і 4-го Світового водного форуму у 2003 і 2006 роках.

З 1994 року Нарухіто є почесним віце-президентом Японського товариства Червоного хреста.

До 1998 року він був патроном Японського комітету Олімпійських ігор, а потім увійшов до складу Міжнародного олімпійського комітету.

У вільний час Нарухіто ходив в походи в гори, займався бігом і тенісом. Він також грає на скрипці.

Нарухіто-імператор

30 квітня 2019 року 85-річний імператор Акіхіто, батько Нарухіто, зрікся престолу, завершивши тим самим тридцятирічну історію епохи Хейсей (у перекладі - «досягнення миру»). Зречення імператора престолу Японії сталося вперше за 200 років. Щоб воно стало можливим, парламент Японії прийняв спеціальний закон. Причиною зречення Акіхіто став похилий вік.

1 травня 2019 року імператором став Нарухіто — к цей день почалася епоха Рейва, що в перекладі означає «прекрасна гармонія» (від початку правління кожного імператора в Японії починається нове літочислення, паралельне загальноприйнятому західному — ред.).

«Я щиро молюся за щастя людей, подальший розвиток нації і мир в усьому світі», — сказав Нарухіто під час короткої церемонії успадкування престолу.

Крім другої офіційної церемонії інтронізації 22 жовтня 2019 року, має відбутися ще й третя — 14−15 листопада 2019 року. Після неї Нарухіто буде остаточно прийнятий в династію імператорів Японії, яка є найстарішою у світі - вважається, що японські імператори правили ще у 600-х роках до н.е.

Новини по темі

Глава МЗС Японії має намір приїхати до Москви, щоб обговорити тему «спірних островів» Курильського архіпелагу.

Після закінчення Другої світової війни між СРСР і Японією мирний договір так і не був підписаний. Тепер Японія претендує на ланцюжок островів у Тихому океані, які знаходяться під контролем Росії.

1

Біля берегів Малайзії затримали суховантаж з українськими і російськими моряками.

Біля узбережжя штату Джохора на півдні Малайзії затримали суховантаж New Orion, на борту якого були 23 члени екіпажу з України та Росії.

1

В Іспанії будуть судити родича Асада

Ще навесні, влада Іспанії наклала арешт на рахунки і маєтки дядька сирійського президента Башара Асада. Його підозрюють у тому, що йому вдалося забрати з державної казни понад 300 млн доларів.

2

Прем'єр Маврикія звинуватив Лондон у колоніалізмі

велика Британія заявляє, що не визнає претензії Маврикія на суверенітет над островами. В обмін на незалежність держава продала острова за 3 млн фунтів.

1

Economist: Лівий кандидат може нашкодити демократам на виборах президента США.

Що не так з ідеєю, що ідеологічно екстремальні кандидати можуть оживити явку?

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie