Більше 40% малих підприємців не готові до посилення карантину – опитування ЄБА.

42% опитаних представників малого та мікробізнесу - учасників проєкту Unlimit Ukraine - заявили, що не готові до відновлення жорсткого карантину.

Про це свідчать результати експрес-опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація серед представників малого та мікробізнесу - учасників проєкту Unlimit Ukraine.

Зокрема, 29% підприємців стверджують, що готові до погіршення ситуації, інші 29% вагаються щодо своєї реакції на розвиток такого сценарію.

"У випадку другої хвилі коронавірусу та, відповідно, посилення державою карантинних обмежень, більшості малих підприємців доведеться закривати бізнес або скорочувати його масштаби, а також звертатися до держави за допомогою. У цьому контексті надзвичайно актуальним є спрощений доступ бізнесу до доступного кредитного ресурсу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для стимулювання розвитку малого та мікробізнесу, зокрема, спрощення доступу до кредитування, на початку лютого 2020 року була запущена державна кредитна програма "Доступні кредити 5-7-9%"

"Майже кожному четвертому опитаному нами підприємцю відмовили в участі у програмі, таких виявилося 27%. В свою чергу, вдалося отримати кредит тільки 11% опитаних, а 10% все ще очікують рішення по їхній заявці. Ще 2 5 % тільки планують подаватися на участь в програмі, 16% - не планують через невідповідність критеріям, а 11% - через відсутність зацікавленості", - заявили в Асоціації.

При цьому 89% підприємців зверталися до державного банку, і тільки 11% - до комерційних. Серед виданих кредитів переважають невеликі суми. Зокрема, 50% ФОПів вдалося отримати до 500 тисяч кредиту, 20% - від 500 тисяч до 1 млн грн, 17% - від 1 млн до 3 млн і ще 13% отримали кредит на суму, що перевищує 3 млн грн.

Топ-3 цілі, на які підприємці планують витратити кредитні кошти, отримані за програмою "Доступні кредити 5-7-9%":

  • Придбання та/або модернізація основних засобів виробництва;
  • Фінансування оборотного капіталу в межах інвестиційного проєкту;
  • Поповнення обігових коштів для покриття постійних витрат (оренда, заробітна плата працівникам, страхові платежі, тощо).

Протягом періоду участі у програмі у більшості компаній не змінився штат працівників - про це повідомили 59%, і тільки 18% бізнесів створили два або більше робочих місця.

Підприємці, яким не вдалося взяти участь у програмі, повідомляють про такі найбільш поширені причини: по-перше, с кладна бюрократична процедура отримання, по-друге, недостатня кредитоспроможність для отримання допомоги, і по-третє, невідповідність певним критеріям для отримання допомоги.

Довідка:

Опитування проводилось з 31 серпня до 15 вересня 2020 року серед аудиторії проєкту Unlimit Ukraine. В ньому взяли участь 62 підприємці - представники малого та середнього бізнесу.

Unlimit Ukraine - платформа для розвитку малого та мікробізнесу, створена на базі Європейської Бізнес Асоціації. Проєкт надає комплексну підтримку для малого та мікробізнесу через освітні заходи і консультації, участь у спецпроєктах, діагностику проблем бізнесу й обговорення актуальних для нього питань. Учасником проєкту може стати малий і мікробізнес із формою власності ФОП без обмеження видів діяльності. Сьогодні проєкт налічує 1 865 учасників.

Нагадаємо:

Кабмін не розглядатиме впровадження жорстких обмежувальних заходів у випадку другої хвилі поширення коронавірусу, натомість покладатиметься на адаптивний карантин і локалізацію сплесків захворювання.

Економічна правда

Новини по темі

Микитасю оголосили ще одну підозру – за угоду з «Енергоатомом» .

Національне антикорупційне бюро повідомило колишньому народному депутату Максиму Микитасю про підозру за фактом того, що у 2017 році підрозділ НАЕК "Енергоатом" уклав договір на 929 млн грн із підконтрольною йому компанією, за що посадовець держпі...

1 2

«Слуги» розвісили у Києві бордів на понад 16 млн, а «ЄС» – на 6,5 млн – ЗМІ.

Провладна партія "Слуга народу" перед місцевими виборами заплатила за зовнішню рекламу в Києві щонайменше 16 мільйонів гривень, "За Майбутнє" – 14,5 млн грн, а "Європейська солідарність" – 6,5 млн грн.

1 4

Голова «Укрзалізниці» розповів, як зміняться тарифи для Ахметова та Коломойського.

Нове керівництво "Укрзалізниці" працює над змінами у тарифній політиці для вантажних перевезень.

1 4

Ціна на газ в Європі сягнула річного максимуму

Вартість природного газу на спотовому ринку голландського хаба TTF перевищила позначку в 150 доларів за тисячу кубометрів.

3 2

Колишній прем’єр Гончарук перебрався в Америку

Колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що наступні місяці проведе переважно у США.

В Італії розпочинається апеляційний процес у справі нацгвардійця Марківа.

У вівторок в Мілані відбудеться засідання апеляційного суду у справі нацгвардійця Віталія Марківа, минулого року засудженого на 24 роки за співучасть в убивстві італійця Андреа Роккеллі та Андрія Миронова.

Новий голова УЗ розповів, що буде з пасажирськими перевезеннями.

Голова правління "Укрзалізниці" Володимир Жмак планує зробити пасажирські перевезення беззбитковими шляхом переговорів щодо компенсації вартості проїзду пільговиків.

2 8

У ДУС розповіли, скільки витратили на поїздки Зеленського за кордон і по Україні.

Авіаперевезення офіційних делегацій на чолі з президентом України за кордон і в межах України за період з 1 січня по 25 вересня 2020 року обійшлися в 11 млн. 971,2 тис. гривень.

1 3

ВООЗ оголосила про створення нових ефективних експрес-тестів для виявлення COVID-19.

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про створення нового ефективного експрес-тесту, який може визначити наявність COVID-19.

1 4

У Києві на 2 тижні обмежать рух Південним мостом

На Південному мосту у столиці з 29 вересня до 15 жовтня обмежать рух транспорту у зв’язку з ремонтними роботами.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie