Індексація пенсій у березні: кому збільшать виплати.

Згідно з пенсійною реформою, час від часу пенсії в Україні індексують – автоматично перераховують з метою осучаснення.

Мета індексації у тому, щоб люди, які виходили на пенсію раніше, не отримували пенсію фактично на рівні прожиткового мінімуму, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Факти.

Проводиться «осучаснення» за спеціальною формулою, яка враховує стаж, розмір зарплати, 50% від суми зростання середньої зарплати в країні за минулі три роки і 50-процентний коефіцієнт зростання споживчих цін за попередній рік.

В середньому індексація додає до пенсії 8,5-12%. При цьому вона не є одноразовою та збільшує виплати на рік, до наступного перерахунку.

Наступне осучаснення заплановане на березень. Воно торкнеться виплат, які розраховували, виходячи з показника середньої зарплати по країні 3 тис. 764 грн. 40 коп – страхові пенсії, призначені за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника, за вислугу років), і пенсії військовослужбовців строкової служби, призначені за Законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Крім того пенсії зростуть у чорнобильців-ліквідаторів, які отримують виплати призначені за Законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», і розраховані, виходячи з показника середньої зарплати по країні за 2006 рік – 928 грн. 81 коп.

Не підпадають під індексацію ті, хто отримує максимальні пенсії, соціальні пенсії, для нарахування яких взагалі не було стажу і заробітної плати, і всі види спецпенсій, нарахування яких вже скасовано, але у тих, кому їх дали свого часу, вони залишилися. Це держслужбовці, прокурори, судді, помічники народних депутатів, наукові співробітники.

У минулому році були проіндексовані пенсії 10,3 млн пенсіонерів від загальної кількості 11,3 млн.

До слова, щоб вийти на пенсію у 2020 році, пенсіонери за віком повинні мати необхідний страховий стаж – 27 років. До 2028-го року ця цифра зросте до 35-ти років. Якщо ж страхового стажу не вистачає, оформити пенсії в Україні пенсіонери зможуть, “докупивши” його.

Також повідомлялося, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

А тим часом президент України Володимир Зеленський вважає, що державі вигідніше не підвищувати пенсії українцям, а вкладати бюджетні кошти в інфраструктуру і модернізацію країни.

Новини по темі

Запуск ринку землі: литовський політик поділився досвідом з Україною.

У Литві порадили українцям врахувати їхні помилки

1

Мільйонну зарплату Коболєва запропонували прив'язати до «мінімалки» .

Анатолій Кінах пояснив, скільки має отримувати глава "Нафтогазу"

2 2

Не тільки IT: експерти про те, які професії потрібні в Україні.

В Україні дуже затребувані виробничі і робочі спеціальності

1

Українці не доплачують за світло: в чому небезпека та до чого це призведе.

Стало відомо, як формується тариф на електроенергію

1

Обмеження через коронавірус у Китаї негативно впливають на всі сфери бізнесу у світі.

Торгові зв’язки з Китаєм заблоковано, і тепер компанії у всьому світі скаржаться на затримки в постачаннях.

1 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie