Індексація пенсій у березні: кому збільшать виплати.

Згідно з пенсійною реформою, час від часу пенсії в Україні індексують – автоматично перераховують з метою осучаснення.

Мета індексації у тому, щоб люди, які виходили на пенсію раніше, не отримували пенсію фактично на рівні прожиткового мінімуму, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Факти.

Проводиться «осучаснення» за спеціальною формулою, яка враховує стаж, розмір зарплати, 50% від суми зростання середньої зарплати в країні за минулі три роки і 50-процентний коефіцієнт зростання споживчих цін за попередній рік.

В середньому індексація додає до пенсії 8,5-12%. При цьому вона не є одноразовою та збільшує виплати на рік, до наступного перерахунку.

Наступне осучаснення заплановане на березень. Воно торкнеться виплат, які розраховували, виходячи з показника середньої зарплати по країні 3 тис. 764 грн. 40 коп – страхові пенсії, призначені за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника, за вислугу років), і пенсії військовослужбовців строкової служби, призначені за Законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Крім того пенсії зростуть у чорнобильців-ліквідаторів, які отримують виплати призначені за Законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», і розраховані, виходячи з показника середньої зарплати по країні за 2006 рік – 928 грн. 81 коп.

Не підпадають під індексацію ті, хто отримує максимальні пенсії, соціальні пенсії, для нарахування яких взагалі не було стажу і заробітної плати, і всі види спецпенсій, нарахування яких вже скасовано, але у тих, кому їх дали свого часу, вони залишилися. Це держслужбовці, прокурори, судді, помічники народних депутатів, наукові співробітники.

У минулому році були проіндексовані пенсії 10,3 млн пенсіонерів від загальної кількості 11,3 млн.

До слова, щоб вийти на пенсію у 2020 році, пенсіонери за віком повинні мати необхідний страховий стаж – 27 років. До 2028-го року ця цифра зросте до 35-ти років. Якщо ж страхового стажу не вистачає, оформити пенсії в Україні пенсіонери зможуть, “докупивши” його.

Також повідомлялося, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

А тим часом президент України Володимир Зеленський вважає, що державі вигідніше не підвищувати пенсії українцям, а вкладати бюджетні кошти в інфраструктуру і модернізацію країни.

Новини по темі

Всесвітній банк відклав виділення Україні $350 млн

Голова Мінфіну сподівається, що до кінця року СБ таки перерахує Україні ці гроші

2

Так вот ты какой, конец эпохи бедности!..

Согласно подсчётам, в конце 2020 года в категории бедных окажется 45% населения - бедность коснётся почти половины украинцев. Об этом свидетельствуют результаты исследования института демографии им. Птухи, опубликованные сегодня. Интересно, у зелё...

1 3

Андрій Гарнат: Бюджет 2021 или Ударим граблями по логике.

Ключевой ошибкой бюджета 2021 является уже традиционное для Украины нарушение самой базовой логики его формирования, когда для развития расходной части, необходимо сначала создать предпосылки для естественного роста части доходной. А естественный ...

1

Смілянський відправив у примусову відпустку 20% штату «Укрпошти» .

Голова Укрпошти розповів про те, як бореться з коронавірусом на підприємстві.

1

Министр финансов: Первый транш помощи Всемирного банка на $350 млн откладывается.

По словам министра, Украина все же получит первый транш из общего кредита в $700 млн еще до конца года.

2

Зовнішній борг України виріс ще на $2,5 млрд

Збільшення відбулося за рахунок зовнішніх запозичень

У ВР зареєстрували законопроєкт про урівняння акцизу на автомобільне пальне: як може змінитися ціна на бензин та газ.

Сьогодні в вартості бензину більша частина  - це податки. Акцизний податок на сто відсотків йде на будівництво доріг.

2

Зі Словаччини депортували десятки заробітчан. Серед них - українці

Управління прикордонної поліції та поліції у справах іноземців Словаччини депортувало 23 нелегальних робітників. Шестеро з них - українці. За даними поліції Словацької Республіки, 17 робітників з Сербії і шестеро з України були депортовані з підпр...

1

У II кварталі номінальний ВВП України склав 867, 8 млрд грн.

У розрахунку на одну людину номінальний ВВП склав 20,74 тисяч грн

1

Перевезення вантажів за графіками руху маршрутних поїздів створюють корупційні ризики в «Укрзалізниці» .

Скасувавши перевезення вантажів за графіками руху маршрутних поїздів, "Укрзалізниця" припинила порушувати антимонопольне законодавство, адже ця схема створювала неконкурентні умови для вантажоперевізників.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie