Сергій Корсунський: “Справжньою цінністю є екосистема планети, а не відсотки зростання ВВП”.

У той час як більша частина світу у всякий спосіб намагається стабілізувати економічну ситуацію, у США неймовірно зросли продажі коштовних квитків на VIP-круїзи з Багамських островів, пише Сергій Корсунський. Це виглядає дивно на фоні майже повної відсутності дій на фронті перебудови системи профілактики інфекційних захворювань та виправлення показової нерівності, яку показала вакцинація, “коли найзаможніші країни просто скупили всі наявні препарати, в рази перевищуючи свої потреби”.

“Простий аналіз статистики свідчить, що високий рівень ВВП не став на заваді катастрофічним наслідкам пандемії. Серед найбільш постраждалих ― найзаможніші країни світу”. За словами автора, надії на позитивні зміни клімату та зменшення викидів парникових газів у зв'язку із меншою активністю людей також не справдились. Сергій Корсунський посилається на слова Стівена Хейнца, президента Фонду братів Рокфеллерів, який казав, що «наша практика капіталізму призводить до зростання ризиків для планетарної екосистеми та значної економічної нерівності».

Читайте також: Зелено-зелена дилема

“Причини, що зумовили не так саму пандемію, як катастрофічні прорахунки у менеджменті, особливо у країнах-лідерах за рівнем ВВП, а також кліматичну кризу, мають одну природу. Вона полягає у викривленій концепції вільного капіталізму, що дозволила 10% заможних американців у 2020 році додати $8 трлн до своїх статків, тоді як 7,6 млн громадян США втратили роботу. Звичайно, збільшення витрат найбагатшими верствами населення опосередковано призведе до створення нових робочих місць у сфері обслуговування потреб VIP-клієнтів, але нічого не змінить у вкрай несправедливому розподілі суспільних благ”, - пише Сергій Корсунський. Автор стверджує, що незважаючи на критичну ситуацію, варто чекати збільшення попиту на створення елітних і приватних зон відпочинку, ще більшого відчуження вищого класу від нижчих, тенденцію на будування приватних лікарень замість фінансування охорони громадського здоров’я.

Читайте також: Die Welt: Що буде з політичною системою після пандемії

“Лідери країн G7 на нещодавньому саміті висловились за допомогу біднішим країнам вакцинами, тобто на політичному рівні є усвідомлення, що побудувати навколо кожної з заможних країн стіну, що зупинила б COVID-19, в епоху глобалізації неможливо. Але це рішення не є системним. Кожному, хто розуміє механізми функціонування міжнародної фінансової системи, очевидно, що ті самі $8 трлн, що зміцнили і так непогане становище найвищого класу американців (до речі, та сама тенденція є характерною і для Китаю), значною мірою є наслідком використання долара як світової резервної валюти, а отже, вони фінансуються біднішими країнами світу” - стверджує автор, - “Справжньою цінністю є екосистема планети, а не відсотки зростання ВВП. Що багатства, які накопичуються в одному місці, створюються за рахунок скорочення їх деінде. І що вірус ― ні цей, ні інший ― неможливо подолати у той спосіб, до якого людство вдається зараз. І ще є час не дати цій кризі закінчитися даремно”.

Український тиждень

«Тиждень» - новини в Україні, економіка, політика, культура, новини в світі, об'єктивно та ексклюзивно про головні події в Україні та світі, Тиждень.ua

https://tyzhden.ua/

Новини по темі
Медикам Харківщини не виплачують зарплати. Депутати від  «ЄС»  завітали в МОЗ: що з того вийшло

Медикам Харківщини не виплачують зарплати. Депутати від «ЄС» завітали в МОЗ: що з того вийшло

Упродовж тижня медикам Валківської лікарні, що на Харківщині, виплатять заборгованість. Посприяти цьому пообіцяли у Мінохорони здоров’я. Три місяці персонал районної лікарні не отримував ані зарплат, ані надбавок за лікування хворих на коронавірус...

1 21

Звільнення Хомчака пов'язане з тим, що Тарана призначав Єрмак, – Бутусов.

Звільнення Хомчака пов'язане з тим, що Тарана призначав Єрмак, – Бутусов.

Володимир Зеленський ухвалив рішення звільнити головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака. На такі дії президента міг вплинути керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. Читати на сайті:

1 157

Колечко

Колечко

Казаський сценарій: Лукашенко змінює конституцію Білорусі та послаблює роль президента.

Казаський сценарій: Лукашенко змінює конституцію Білорусі та послаблює роль президента.

Соратники самопроголошеного президента Олександра Лукашенка оприлюднили проєкт змін до конституції Білорусі. Нововведення дивують послабленням ролі президента і передачею частини його повноважень іншим гілкам влади. Читати на сайті:

1

Прокляття прапороносців подолано, допінг, перемога Ганни Лисенко.

Прокляття прапороносців подолано, допінг, перемога Ганни Лисенко.

Маємо ще одну бронзову медаль у скарбничці України. А також Олімпійського рекордсмена. Розлогіше про здобутки української збірної на Олімпійських іграх - у розповіді Леоніда Веселкова. Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансл...

1 1

Вибух на хімічному заводі в Німеччині: одна людина загинула.

Вибух на хімічному заводі в Німеччині: одна людина загинула.

Вибух на хімічному заводі в Німеччині. Щонайменше одна людина загинула та 16 постраждали. Четверо - зникли безвісти. Трагедія сталася в німецькому місті Леверкузен. Про імовірні причини вибуху та їх наслідки розповість Мирослава Танська. Підпишіть...

1 50