Ситуація на ринку електроенергії вимагає негайних змін у Правилах ринку - Енергоатом.

У Міністерстві енергетики та захисту довкілля України під головуванням міністра Олексія Оржеля відбулася нарада щодо ситуації на ринку електричної енергії.

Про це повідомляє пресслужба Енергоатому.

Нарада відбулася за участю представників державних підприємств НАЕК «Енергоатом», «Оператор ринку», «Гарантований покупець», НЕК «Укренерго».

Під час наради було проведено аналіз дій учасників ринку «на добу наперед» (РДН) та внутрішньодобового ринку, починаючи з січня 2020 року, який засвідчив збільшення кількості випадків подання заявок на продаж електроенергії на РДН у торговій зоні «ОЕС України», у яких наявне суттєве зниження рівня заявлених цін та значне збільшення заявлених обсягів у нічні години доби, що може вказувати на ознаки маніпулювання ринком.

Такі дії окремих учасників ринку вкрай негативно впливають на ринок електричної енергії загалом, а також на виконання спеціальних обов’язків ДП «Гарантований покупець», який позбавлений можливості вчасно та в повному обсязі забезпечувати розрахунки з виробниками електричної енергії.

Згідно з вимогами постанови КМУ від 05.06.2019 № 483 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії», ДП «НАЕК «Енергоатом» забезпечує продаж 85% відпущеної електричної енергії ДП «Гарантований покупець». Зазначений напрям продажу є основним джерелом доходу та надходження грошових коштів для Компанії.

Новини по темі

У Львівській області показово знищили 14 тонн «паленої» горілки (видео).

Алкоголь перелили в бочки і відправили на очисні споруди для подальшого знищення. (видео)

1

НБУ дозволить проводити міжбанківські платежі щодня 23 години на добу.

Новація почне діяти від 1 квітня.

1 5

Роботодавці розповіли, де шукають працівників, на що звертають увагу та які бонуси пропонують.

Понад 70% роботодавців готові підвищити зарплату, аби втримати працівника на посаді.

1 11

Падіння індексу промислової продукції в січні 2020 року до січня 2019 року становило 5,1%. Компанієць.

Уже дев'ять місяців в Україні фіксується падіння промислового виробництва.

1 2

Індексація пенсій з 1 березня: кому і на скільки збільшать виплати.

Пенсії в Україні різко зростуть з 1 березня 2020 року після автоматичної індексації виплат. Надбавку отримає більшість українських пенсіонерів, але багато людей залишаться без доплат. На скільки підвищать пенсії, яких категорій це торкнеться, і ко...

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie