Разумков про розроблення нового Виборчого кодексу: Сподіваюся, це буде зроблено якомога швидше, але швидкість не буде впливати на якість.

Депутати розроблять новий Виборчий кодекс замість ветованого президентом України документа, заявив на брифінгу 16 вересня спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Скоріше за все, буде новий варіант – або доопрацьований минулий, або новий варіант Виборчого кодексу... З одного боку, треба зробити якісний документ, якісний закон, після якого можна буде проводити нормальні вибори в Україні, але на це піде деякий час. Тому сказати, що це буде скоро, я думаю, що не зовсім коректно буде", – заявив Разумков.

На запитання, чи буде в новому документі передбачено пропорційну систему виборів із відкритими списками, спікер відповів: "Я думаю, що так, це було б непогане рішення, пропорційну систему якраз і очікують люди".

"Я думаю, що ця дискусія на часі, тому що якщо її відкладати, то будемо і через п'ять років з вами дискутувати щодо Виборчого кодексу. У мене є деякий невеликий досвід участі у виборчому процесі, і я вам хочу сказати, що наступні вибори починаються відразу після того, як закінчуються попередні. Тому і займатися підготовкою закону, який би дозволив проводити вибори, треба завчасно... Давайте не забігати наперед. Ми працюємо, працює вся Рада. І я сподіваюся, що це буде зроблено якомога швидше, але швидкість не буде впливати на якість", – додав спікер.

11 липня 2019 року Верховна Рада минулого скликання ухвалила у другому читанні проєкт Виборчого кодексу України (законопроєкт №3112-1), у першому читанні документ затвердили 7 листопада 2017 року. Законопроєкт надійшов до Ради у 2015 році.

Згідно з Виборчим кодексом, парламентські вибори пропонують проводити за системою регіональних відкритих списків. Нардепи розглянули 4568 поправок до другого читання законопроєкту. Згідно з ухваленими поправками, кодекс набуває чинності з 1 грудня 2023 року.

27 серпня спікер Верховної Ради VIII скликання Андрій Парубій повідомив, що підписав закон.

У громадянській мережі "Опора" заявляли, що президенту варто ветувати Виборчий кодекс, оскільки він є "не просто застарілим", а свідчить про відсутність виборчої реформи.

Президент України Володимир Зеленський ветував Виборчий кодекс України від 13 вересня. Він повернув закон у Верховну Раду зі своїми пропозиціями. На думку глави держави, положення цього кодексу фактично зберігають ознаки пропорційної виборчої системи із закритими списками.

Новини по темі

Аграрний фонд України слід закрити – Милованов

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов уважає, що аграрна галузь знає всю правду про Аграрний фонд.

Епіфаній зустрівся у США з Помпео

1

Під час зустрічі з держсекретарем США Майком Помпео предстоятель ПЦУ Епіфаній розповів про "ганебну ситуацію" зі свободою віросповідання на окупованих територіях України та наголосив на необхідності продовжувати тиск на Кремль.

Кабмін затвердив проєкт змін до Угоди про асоціацію, які дадуть можливість збільшити експорт м'яса птиці.

1

Документ, переданий на ратифікацію Верховній Раді, передбачає поступове збільшення у 2,5 раза річної квоти на м'ясо птиці і перероблене м'ясо птиці, яке експортують з України до ЄС.

Кабмін України затвердив оновлений макропрогноз на 2020–2022 роки.

1

Уточнення до макропрогнозу було занесено з урахуванням поточної економічної ситуації, змін деяких припущень і пріоритетних реформ, передбачених Програмою діяльності уряду, повідомили в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господ...

Трамп заявив, що санкції проти Туреччини знімуть

Американський президент Дональд Трамп вважає, що припинення вогню на півночі Сирії, де Туреччина проводила воєнну операцію проти курдів, досягнуто завдяки США.