Аналітик назвав країну, яка стане епіцентром нового спалаху COVID-19 у світі.

У Великій Британії та Нідерландах спостерігається "злам захворюваності" / фото REUTERS

У Великій Британії та Нідерландах спостерігається "злам захворюваності" / фото REUTERS

Північна Америка є новим епіцентром світового спалаху COVID-19, а в Україні наразі відносно стабільний рівень захворюваності.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко під час онлайн-брифінгу.

"Є хороша новина в тому, що Європа перестала зростати. До цього вона зростала місяць з тижневим зростанням від третини до половини нових випадків додаткових... Погана новина в тому, що воно (зростання - УНІАН) припинилося і зафіксувалося на максимальній позначці з моменту зростання", - сказав він.

За словами Ганиченка, йдеться не про те, що ситуація в Європі стабілізується, а про те, що "ситуація, яка була дуже напруженою ще на минулому тижні, зафіксувалася на цьому великому напруженому рівні".

Читайте також У США молодий блогер-антивакцинатор помер від COVID-19 "Ми бачимо, що після цієї стабілізації в Європі у нас зростає Північна Америка, зокрема, Сполучені Штати Америки дуже сильно зростають. Більше ніж на половину щотижня зростають Сполучені Штати Америки. І бачимо, що тут навіть про фіксацію на великому рівні не йдеться, тут у нас відбувається постійне зростання. І на минулому тижні, таким чином, ми говоримо про те, що Північна Америка є новим епіцентром світового спалаху. Тому що Європа поки що зафіксувалася і не росте далі", - зазначив Ганиченко.

Водночас, в Південній Америці спад захворюваності перестав фіксуватися. "Поки що Південна Америка і Європа показують найвищий рівень захворюваності, якщо ми говоримо про рівень континентів", - додав експерт.

Говорячи про великі європейські країни з населенням понад 10 млн осіб, Ганиченко зауважив, що Україна покращує свої позиції відносно цих країн з тижня до тижня. "В Україні відносно стабільний рівень захворюваності... Україна на "зеленому" 13-му місці з 15-ти країн - це дуже й дуже добре - за кількістю випадків за останні 14 днів на 100 тисяч населення", - сказав він.

Говорячи про коефіцієнт виявлення випадків захворюваності, він зауважив, що в Україні наразі є "непоганий контроль над поширенням захворюваності".

Серед іншого, Ганиченко згадав про ситуацію у Швеції, де динаміка захворюваності "не є хорошою", проте про спалах поки не йдеться. "Це може бути вже 10-та з 15 великих країн Європи, яка потенційно з наступного тижня може перейти також в режим спалаху", - зазначив експерт.

Щодо Іспанії він зауважив, що там "продовжується втрата контролю". "Ми бачимо стабільно низький контроль над поширенням захворюваності в Іспанії", - додав Ганиченко.

Крім того, стосовно Росії він зазначив, що вона "показує порівняно невеликі темпи вакцинації". "Якщо в інших великих європейських країнах зі спалахом рівень смертності залишається відносно невеликим, то в Росії цей рівень перебуває на максимальних позначках за всю історії пандемії в країні, і зараз є в 15 разів більшим, ніж середнє значення в інших великих країнах Європи", - сказав Ганиченко.

Він також зауважив, що у Великій Британії та Нідерландах спостерігається "злам захворюваності", проте це поки що не означає, що ситуація там стабілізується чи покращується.

"Якщо говорити за поточний тиждень, то Франція зростає найбільшими темпами... Італія продовжує зростати вдвічі на тиждень, але Італія зростає з меншою базою випадків", - розповів експерт.

Вас також можуть зацікавити новини

Автор: Тетяна Поляковська

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

За даними Міністерства охорони здоров'я, Київ відповідає вже помаранчевому рівню епіднебезпеки. Водночас міська влада наразі не планує ще більше посилювати карантинні обмеження. Читати на сайті:

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

В России избран новый состав Думы. Он будет несколько отличаться от старого – одни бездельники и дармоеды уйдут из так называемого парламента, а другие, наоборот, придут – но суть от этого не изменится. Читати на сайті:

1

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання 6 сесії ІХ скликання Верховної Ради України. Засідання розпочалося «годиною запитань до Уряду» щодо тарифів і цін на комунальні послуги для населення України та надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для наданн...

Брифінг 24.09.2021  «Слуга Народу»

Брифінг 24.09.2021 «Слуга Народу»

Брифінг народних депутатів україни представників депутатської фракції "Слуга Народу".

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Раніше лише в цирку можна було побачити пелікана, який жонглює та розуміє людську мову. Нині ж такий чудоптах живе в одному із приватних будинків Вінниці, як свійська птиця. Читати на сайті:

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Юні блогери-початківці, які спалюють прапори, а потім слізно вибачаються, нищать чуже майно без тіні сумніву, та п'яні майбутні прокурорки, які відмовляються платити за таксі – це все персонажі традиційної рубрики "Невменяшки" на стрімі "Без цензу...