Льодовики Тянь-Шаню стрімко тануть і можуть повністю зникнути: озвучено прогноз.

За останні 50 років сніговий покрив гір у Киргизстані скоротився на 16%. Через глобальну зміну клімату швидкість танення льодовиків прискорюється.

Як ідеться у відеоматеріалі, знятому інформаційною службою ВВС, різке зростання температур у горах спостерігається з 1990 року. Якщо тенденція збережеться, то вже за 100 років із лиця планети може зникнути льодовик Абрамова – один із найбільших гірських льодовиків центральної Азії.

Експерти, які були залучені до зйомок фільму, акцентували, що недооцінювати це явище не варто, бо гірський хребет є джерелом прісної води для мільйонів людей, а глобальне потепління може спровокувати нестачу цього ресурсу і навіть призвести "до військових конфліктів".

Вони вважають, що головною причиною можливої ​​катастрофи, що насувається, є людська діяльність.

"Це забруднення довкілля і викиди вуглекислого газу, які нагрівають атмосферу", – сказав гляціолог (фахівець, який займається вивченням усіх видів льоду, снігу, водойм) з Університету Фрібурга (Швейцарія) Енріко Маттео.

У горах зростає середня температура.

Він розповів, що вже деякий час спостерігає за інтенсивністю танення льодовика Абрамова. Зокрема, в його роботу входить установка абляційних рейок, які допомагають обчислити скільки снігу, що тане за певний період.

Він з'ясував, що за 2 роки з 2019-го по 2021 рік на льодовику розтануло 1,41 метра снігу. Внизу гір лід тане найбільш інтенсивно.

Він зазначив, що за десять років досліджень, був тільки один чи два роки, коли льодовик більше накопичив снігу, ніж розтанув.

"На жаль, льодовик зникає", – сказав дослідник.

Льодовик Абрамова розташований у горах Памір-Алая. Його товщина від 200 до 300 метрів. Товщина льодовика Абрамова щорічно зменшується на пів метра, якщо брати період із 1970-х років.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені пророкують світу катастрофу, якщо розтане "льодовик Судного дня".

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Скандальні заяви і одіозні вчинки: чим відомий Ілля Кива.

Скандальні заяви і одіозні вчинки: чим відомий Ілля Кива.

Технік-механік, психолог-педагог, політик, а віднедавна – Ілля Кива ще й кандидат наук. Це не всі регалії одіозного нардепа від "Опозиційної платформи – За життя". Читати на сайті:

Засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики 21.

Засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики 21.

Засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

Дружба Разумкова та  «слуг»  не пройшла перевірку часом, Підгорає.

Дружба Разумкова та «слуг» не пройшла перевірку часом, Підгорає.

Останній робочий тиждень у парламенті видався насиченим. Відбулась низка важливих кадрових змін, зокрема, нардепи обрали нового спікера та віцеспікера. Читати на сайті:

Зручний та безпечний спосіб купувати ліки

Зручний та безпечний спосіб купувати ліки

Liki24.com — міжнародна компанія з українським корінням, яка була заснована в 2017 році та представляє інноваційну платформу для пошуку, порівняння цін, замовлення й доставки ліків з аптек. Liki24.com співпрацює з понад 5 тис. аптек по всій Україн...

Все ясно #6: Apple та його географія, поштар-мільярдер, віденський OnlyFans і повітря на продаж.

Все ясно #6: Apple та його географія, поштар-мільярдер, віденський OnlyFans і повітря на продаж.

В Apple загубили Крим. Звичайний поштар монетизує вакцинацію. На Сумщині продають повітря в банках. OnlyFans про прекрасне. Харківські чиновники дарують книги людям з вадами зору, а Зеленський знімає на відео ваших дітей. Смішних новин було не так...

Із засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики 21.

Із засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики 21.

Із засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики