Замкнуте коло. Дим від австралійських пожеж незабаром обігне Землю

Дим від лісових пожеж в Австралії вже зафіксували в Південній Америці, а скоро він зробить повний оберт навколо Землі.

Після вивчення димових шлейфів, космічне агентство NASA заявило, що дим уже пройшов половину шляху навколо Землі і вплинув на якість повітря в інших країнах.

NASA повідомило, що австралійські дим і кіптява спочатку дісталися до Південної Америки, викликавши білий туман. У Новій Зеландії потемнів сніг на гірських вершинах і з’явилися «серйозні проблеми з якістю повітря». До 8 січня дим обігнув половину земної кулі.

«Безпрецедентні умови» спеки в поєднанні з сухістю привели до «надзвичайно велико]» кількістю піро-купчасто-дощових хмар (pyrCbs). Такі хмари забезпечують шлях для проникнення диму в стратосферу на висоті понад 16 км, і, потрапивши туди, дим може поширюватися на тисячі кілометрів від свого джерела і впливати на атмосферні умови по всьому світу.

Ніколя Беллуін, кліматолог з Університету Редінга, сказав, що, хоча подібний тип частинок не рідкість і вони поширюються по всьому світу, концентрація частинок, що створюються пожежами в Австралії, була незвичайною і могла вплинути на якість повітря в інших місцях, в тому числі в Чилі і Аргентині.

«Якщо ми почнемо спостерігати пожежі такого рівня в Австралії щороку або кожні кілька років, то вплив на якість повітря і клімат стане помітним», — сказав він.

Як очікується, дим від пожеж повернеться на материк до початку лютого.

Додамо, лісові пожежі вирують в Австралії з вересня. Розповсюдженню вогню сприяють висока температура і сильний вітер. Майже за півроку на континенті згоріло понад 11 млн гектарів землі, а деякі дороги стали непридатними, а тому уряд все частіше задіє вертольоти, щоб прийти на допомогу.

Наприклад, Австралійська національна служба парків і дикої природи організувала незвичайну доставку їжі для тварин, які живуть у важкодоступних зонах, постраждалих від пожеж. Вогонь знищив їх звичну їжу, тому влада вирішила нагодувати їх просто з повітря.

Новини по темі

Благання почуті: Xiaomi впровадила довгоочікувану функцію.

Вперше за весь час існування оболонки MIUI у неї з'явилося меню додатків

1

Фабрика життя. Навколо древньої зірки виявили незвичайно багато кисню

Міжнародна команда астрономів виявила велику кількість кисню в атмосфері однієї з так званих «примітивних зірок» — J0815 + 4729.

1 2

Відлуння війни. На місці будівництва заводу Tesla знайшли бомби

Влада Німеччини стверджує, що 85 кілограмів боєприпасів Другої світової війни були знайдені на місці, де Tesla планує побудувати свій перший європейський завод.

2

Мумія повертається. Вчені відтворили голос священика з Стародавнього Єгипту

Девід Ховард з Лондонського університету реконструював голосові зв’язки Несьямуна, священика, який жив більше 3000 років тому за часів правління фараона Рамзеса XI.

3

Гентський вівтар: реставрація виявила первісне зображення, яке викликало гарячі суперечки.

Результати реставрації Гентського вівтаря здивували мистецтвознавців і викликали гарячі суперечки в соцмережах.

2 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie