ФОП та діаспора: Всесвітній банк пояснив зростання українського ІТ-сектору.

Український сектор інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у 2019 році зріс до $ 4 мільярдів. У країні діє 1000 аутсорсингових компаній, повідомив Всесвітній банк у своєму звіті.

За даними дослідження у 2020 році в Україні працюватиме близько 200 тисяч програмних інженерів. Тим часом у 2017 році їх було 125 тисяч.

Більшість ІТ-компаній розташовані у Києві, Львові, Одесі, Харкові та Дніпрі. Майже половина (близько 44%) співробітників є фрілансерами. Це найвищий відсоток у Європі.

Сектор ІТ в Україні зростає через якісну освіту і науку, наявність системи ФОП, у зв’язку з чим ІТ-фахівці економлять на податках. До глобальних причин зростання відносять сильну підтримку української діаспори. Всесвітній банк відзначає, що відомі компанії EPAM і Luxoft32 заснували вихідці з України чи Радянського Союзу. У EPAM трудяться 28 тисяч людей, із них 6 тисяч в Україні, а половина – уКиєві. У Luxoft працює 13 тисяч співробітників, а 4 тисячі з них – в Україні.

Крім того, розвиток IT прискорила світова криза 2008 року, яка мотивувала західні компанії переносити IT-відділи на аутсорс у країни, що розвиваються і тим самим економити.

Втім, вітчизняні компанії не можуть конкурувати у світі, оскільки не володіють достатнім потенціалом в управлінні і масштабами.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Фото: Resumes - bjgmc-tb.org

Новини по темі

В уряді не виключають збільшення тарифів на електроенергію.

Влада не планує підвищувати тарифи на електроенергію для населення, а ось у інших сегментах ринку подорожчання електрики не виключено. Про це повідомила в.о. глави Міністерства енергетики Ольга Буславець. «Я хочу заспокоїти наше населення, яке має...

1 1

Відставка Смолія, нові штрафи і справа VAB Банку — бізнес-колонки тижня.

Погляди експертів про резонансні події тижня

2

Уряд запланував три етапи збільшення мінімальної зарплати.

Протягом року мінімальна заробітна плата в Україні зростатиме у три етапи: з 1 вересня 2020 року – до 5 тисяч гривень, з 1 січня 2021 – до 6 тисяч гривень, з 1 липня 2021 року – до 6,5 тисячі гривень. Про це  заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. ...

2 3

Шмигаль назвав плюси підвищення мінімальної зарплати.

Зростання мінімальної зарплати буде стимулювати споживчий попит на українську продукцію та допоможе привести зарплату до реального прожиткового мінімуму.

2

Відставка Смолія: Зеленський запевнив, що «долара по 100 грн» не буде.

Президент Володимир Зеленський запевнив, що після відставки голови Нацбанку Якова Смолія курсу долару по 100 гривень не буде.

3 43

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie