ФОП та діаспора: Всесвітній банк пояснив зростання українського ІТ-сектору.

Український сектор інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у 2019 році зріс до $ 4 мільярдів. У країні діє 1000 аутсорсингових компаній, повідомив Всесвітній банк у своєму звіті.

За даними дослідження у 2020 році в Україні працюватиме близько 200 тисяч програмних інженерів. Тим часом у 2017 році їх було 125 тисяч.

Більшість ІТ-компаній розташовані у Києві, Львові, Одесі, Харкові та Дніпрі. Майже половина (близько 44%) співробітників є фрілансерами. Це найвищий відсоток у Європі.

Сектор ІТ в Україні зростає через якісну освіту і науку, наявність системи ФОП, у зв’язку з чим ІТ-фахівці економлять на податках. До глобальних причин зростання відносять сильну підтримку української діаспори. Всесвітній банк відзначає, що відомі компанії EPAM і Luxoft32 заснували вихідці з України чи Радянського Союзу. У EPAM трудяться 28 тисяч людей, із них 6 тисяч в Україні, а половина – уКиєві. У Luxoft працює 13 тисяч співробітників, а 4 тисячі з них – в Україні.

Крім того, розвиток IT прискорила світова криза 2008 року, яка мотивувала західні компанії переносити IT-відділи на аутсорс у країни, що розвиваються і тим самим економити.

Втім, вітчизняні компанії не можуть конкурувати у світі, оскільки не володіють достатнім потенціалом в управлінні і масштабами.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Фото: Resumes - bjgmc-tb.org

Новини по темі

Газпром не зможе закінчити Північний потік-2 раніше 2021 року.

Північний потік-2 запрацює не раніше 2021 року сказав голова ТОВ Оператор ГТС Сергій Макогон в інтерв'ю Liga.net.

1

Безпека і конкуренція. Google заборонила своїм співробітникам використовувати Zoom — ЗМІ

У компанії проти того, щоб співробітники використовували сервіси, які не є частиною екосистеми Google.

1

Чем опасна для Украины реструктуризация долгов

Вредные советы от дядюшки Бени Дефолт оказался очень не популярным тезисом. И люди Коломойского, пытающиеся любой ценой сорвать сотрудничество с МВФ, перешли в другой формат. Теперь они тоже говорят, что дефолт это плохо, а вот реструктуризация – ...

1

Уповільнення зростання, можливі звільнення і нові клієнти.

Місяць тому експерти оцінювали зростання української IT-галузі на рівні 25−30% на рік. Карантин і світова коронакриза поставили інші завдання — збереження команд і замовників, у яких є гроші

3

Ціни на нафту ростуть в очікуванні угоди ОПЕК+. Росія готова скоротити видобуток на 14%

Росія готова брати участь в угоді по скороченню нафтовидобутку в рамках своєї частки в загальному видобутку країн, що беруть участь в угоді.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie